Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - školka-poplatky

od kajka27 » Štv Jan 26, 2012 9:10 am

alex píše:
kajka27 píše:naša školka sa mi zdá dosť drahá ...1,34 strava na den,50 e povinne polročne rodičovsky,38 školne na 3 mesiace a 18 eur polročne -réžia.. :(


Zarazilo ma že to máte povinne? Veď to by mal byť dobrovolný príspevok, ktorý si odsúhlasia rodičia. Vy ste sa o tom nebavili? nehlasovali ste kolľko dáte?

Stravu máme tiež lacnejšiu tušim 1,19€ na deň, školne býva 10€ s tym že predškoláci už neplatia, rodičovky 15€ na pol roka.

A ešte teda neviem čo máte tých 18€ polročne?


na rodičovskom nam oznamili co vsetko sa plati a začo .a bolo povedane ze 5O polročne,o hlasovaní nepadla ani zmienka,všetci to akceptovali,nikdo nepovedal ani pol slova,bralo sa to ako hotová vec,netušila som že sa moze nejako hlasovať alebo zjednávať :( tých 18 eur polročne má byť akože réžia.pýtala som sa čo to obnáša - že elektrika,zničené riady...a školné tých 38 na 3 mesiace som brala samozrejme.aj stravné.len od septembra sa postupom času dozvedam že inde platia o dosť menej .ako ste tu aj uviedli nejaké príklady.musím sa na to popýtať...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 11:07 pm

od alex » Štv Jan 26, 2012 12:19 pm

kajka27 píše:na rodičovskom nam oznamili co vsetko sa plati a začo .a bolo povedane ze 5O polročne,o hlasovaní nepadla ani zmienka,všetci to akceptovali,nikdo nepovedal ani pol slova,bralo sa to ako hotová vec,netušila som že sa moze nejako hlasovať alebo zjednávať :( tých 18 eur polročne má byť akože réžia.pýtala som sa čo to obnáša - že elektrika,zničené riady...a školné tých 38 na 3 mesiace som brala samozrejme.aj stravné.len od septembra sa postupom času dozvedam že inde platia o dosť menej .ako ste tu aj uviedli nejaké príklady.musím sa na to popýtať...


oznámili? fúúú no pekne.
To si hlasujú rodičia kolko dajú a daný príspevok má byť dobrovolný. Čiže ak je niekto na tom finančne horšie nemusí príspevok dať, alebo dá no nižšiu čiastku. Za dané peniaze sa kupuju papiere, farbičky a podobné veci pre deti.
Taktiež keď sa rozhoduje o tomto príspevku, učiteľky majú byť preč z triedy aby to neskončilo "ako u Vás" že su všetci ticho a nič nepovedia.

Ono to tak väčšinou býva, že aj rodičia, ktorým je to veľa su radšej ticho, lebo im je trápne sa ozvať.
A ešte, peniaze ktoré vyberú (u Vás tých 50€) musia vydokladovať a rodičom na požiadanie ukázať.

... a ten poplatok na elektriku a zničené riady je mi tiež zvláštny. To som ešte teda nikdy nepočula :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od kajka27 » Štv Jan 26, 2012 12:35 pm

alex píše:
kajka27 píše:na rodičovskom nam oznamili co vsetko sa plati a začo .a bolo povedane ze 5O polročne,o hlasovaní nepadla ani zmienka,všetci to akceptovali,nikdo nepovedal ani pol slova,bralo sa to ako hotová vec,netušila som že sa moze nejako hlasovať alebo zjednávať :( tých 18 eur polročne má byť akože réžia.pýtala som sa čo to obnáša - že elektrika,zničené riady...a školné tých 38 na 3 mesiace som brala samozrejme.aj stravné.len od septembra sa postupom času dozvedam že inde platia o dosť menej .ako ste tu aj uviedli nejaké príklady.musím sa na to popýtať...


oznámili? fúúú no pekne.
To si hlasujú rodičia kolko dajú a daný príspevok má byť dobrovolný. Čiže ak je niekto na tom finančne horšie nemusí príspevok dať, alebo dá no nižšiu čiastku. Za dané peniaze sa kupuju papiere, farbičky a podobné veci pre deti.
Taktiež keď sa rozhoduje o tomto príspevku, učiteľky majú byť preč z triedy aby to neskončilo "ako u Vás" že su všetci ticho a nič nepovedia.

Ono to tak väčšinou býva, že aj rodičia, ktorým je to veľa su radšej ticho, lebo im je trápne sa ozvať.
A ešte, peniaze ktoré vyberú (u Vás tých 50€) musia vydokladovať a rodičom na požiadanie ukázať.

... a ten poplatok na elektriku a zničené riady je mi tiež zvláštny. To som ešte teda nikdy nepočula :shock:



ja som tiež kukala že o čom hovorí (myslím tých 18 - réžia) to vobec nechápem prečo sa má platiť za elektrinu,svetlo,a zničené veci (aj keby sa rozbilo niečo tak nemá to hodnotu 18 eur.to keď dal každý - čo dal tak kúpia za chvílu aj zlatú sadu na jedenie :) :) :) a tých 50 sa ma davať na iné veci ako farbičky,papiere a iné.vravela že na opravu radiatorov a nove okna,,,papiere,ceruzky,farbičky mame doniesť my.že kto má neh donese .aj omalovanky mame prefotit a nosiť .(alebo nejake vytlacene vzory detské na kreslenie z netu )aj ked chcu nieco nakopírovať tak nám to dajú ....tak tam tie peniaze nejdu ,ale čo viem ze hovorila ze do septembra co mi nastúpil drobec nebola vobec tá réžia-18 e a ten príspevok 50 bol 25,čiže sa to zvýsilo až ked my sme dosli :( ale teda myslím že to dosť prehnali :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 11:07 pm

od alex » Štv Jan 26, 2012 3:52 pm

kajka27 píše:ja som tiež kukala že o čom hovorí (myslím tých 18 - réžia) to vobec nechápem prečo sa má platiť za elektrinu,svetlo,a zničené veci (aj keby sa rozbilo niečo tak nemá to hodnotu 18 eur.to keď dal každý - čo dal tak kúpia za chvílu aj zlatú sadu na jedenie :) :) :) a tých 50 sa ma davať na iné veci ako farbičky,papiere a iné.vravela že na opravu radiatorov a nove okna,,,papiere,ceruzky,farbičky mame doniesť my.že kto má neh donese .aj omalovanky mame prefotit a nosiť .(alebo nejake vytlacene vzory detské na kreslenie z netu )aj ked chcu nieco nakopírovať tak nám to dajú ....tak tam tie peniaze nejdu ,ale čo viem ze hovorila ze do septembra co mi nastúpil drobec nebola vobec tá réžia-18 e a ten príspevok 50 bol 25,čiže sa to zvýsilo až ked my sme dosli :( ale teda myslím že to dosť prehnali :(


u nás sa minulý rok rekonštruovali všetky škôlky, takže my sme našťastie nedávali na to žiadne peniaze.

No aj keď vy teda dávate, tak je to aj vidieť? Vymenili okná? opravili radiatory? kúpili nejaký nový riad? Ako toto sa mi nezdá aby takéto veci museli financovať rodičia.
Je síce pravda, že škôlky maju veľmi malé rozpočty, ale toto sa mi zdá až príliš :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od sandras » Štv Jan 26, 2012 8:57 pm

ked u nas vykradli školku, nemali rodičia, ktorí si to mohlo dovoliť, problém niečo školke dokúpiť
my sme tiež v rámci vlastných možností dali ...

ale vyberať takto paušálne, to by som teda len tak nedala
nech mi ukážu vyučtovanie, čo za to v predošle roky kupili ... asi viacerí rodičia to takto ticho trpia, vďační, že im dieťa do školky vzali ... A školka si gazduje...

Nech si vybavia 2% z dane, budu mať penazí dosť. U nas sa vždy vyzbiera, kto može dať, dá. Aj do rodiny "rozhodím siete", kto by mohol podporiť. jeden rok školke, další rok ZUŠ-ke, aj dcere na mažoretky ...

v škole platíme 5€ ZRPŠ na celý rok, v ZUŠ tiež platíme niečo (presne neviem kolko ... ale nie je to nejako vela),a le všetky tieto ZRPŠ poplatky su dobrovolné, takže nikoho nedonútite, aby to dal. No väčšina rodičov dá, ked su poplatky v norme. Obe školy su rekonštruované, davalo sa aj niečo zo ZRPŠ, ale väčšina šla z penazí EU a od mesta ... treba tlačiť aj na poslancov mesta.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od kajka27 » Pia Jan 27, 2012 10:35 am

popýtala som sa ževraj to bolo odhlasované že 50e polročne príspevok.len hlasovanie prebehlo bezomňa (netusím kedy,rodičovské združenie bolo len 1x a tam som bola)tak nejako som mimo diania .ale myslím že to ani riešiť nemusím,učitelka oznámila že mi Filipa chce vyradiť za nevhodné správanie :( som dosť v šoku z tohoto ich vyjadrenia (riaditelka,učitelka)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 11:07 pm

od alex » Pia Jan 27, 2012 12:21 pm

kajka27 píše:popýtala som sa ževraj to bolo odhlasované že 50e polročne príspevok.len hlasovanie prebehlo bezomňa (netusím kedy,rodičovské združenie bolo len 1x a tam som bola)tak nejako som mimo diania .ale myslím že to ani riešiť nemusím,učitelka oznámila že mi Filipa chce vyradiť za nevhodné správanie :( som dosť v šoku z tohoto ich vyjadrenia (riaditelka,učitelka)


:shock: :shock: :shock:
tak to už som celkom prekvapená :shock: a to je aké nevhodné správanie?

Malý je v škôke prvý rok? Nebude to tým, že tam chce dosadiť niekoho "svojho" a potrebuje uvolniť miesto?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od kajka27 » Pia Jan 27, 2012 12:39 pm

alex píše:
kajka27 píše:popýtala som sa ževraj to bolo odhlasované že 50e polročne príspevok.len hlasovanie prebehlo bezomňa (netusím kedy,rodičovské združenie bolo len 1x a tam som bola)tak nejako som mimo diania .ale myslím že to ani riešiť nemusím,učitelka oznámila že mi Filipa chce vyradiť za nevhodné správanie :( som dosť v šoku z tohoto ich vyjadrenia (riaditelka,učitelka)


:shock: :shock: :shock:
tak to už som celkom prekvapená :shock: a to je aké nevhodné správanie?

Malý je v škôke prvý rok? Nebude to tým, že tam chce dosadiť niekoho "svojho" a potrebuje uvolniť miesto?


som dosť v šoku ,nastupil v septembri ,čiže je prvý rok,od začiatku vravela že sa nechce zapajať do učenia,ale že to bude dobre že sa musí adaptovať.(všetky deti sa normalne hrali,ucili sa basnicky,spievali,kreslili a moj si stale robil ine ,co sa jemu chcelo,napriklad sa hral s drahami,autami a robil co jeho bavilo a co chcel,je dost individualista )a včera si ma zavolala bokom učitelka,že pani riaditelka videla že Filip sa hadze o zem a je zly ,nerešpektuje ju,tak že bude muset prerušiť dochádzku ,a že mozem to skusit od septembra...(v preklade mi to znelo - skuste dat znova prihlasku ale jasne ze bude zamietnuta mi tu problemove dieta nechceme)čiže skor išlo o bulikanie mozgov.ostala som dost zaskocena nic som jej nepovedala lebo to bol šok.dneska ked som ho rano dala do skolky tak hned ma upozornila ze ked dojdem pre neho , tak mi povie aky bol a ze riaditelka povedala ze ma maximlane 2 tyzdne na napravu (jakoby bol na ovladanie)potom dostanem verdikt ci moze ostat.ale berem to už že pojde preč,citim to z učitelky,a nedavam tomu nadej ,skorej ma budu naťahovať dva tyzdne neh to nie je "hups" odchod zo dna na den.vobec netuším jak toto riešiť ani som z tým nerátala ,vlastne ma to ani vo sne nenapadlo,moj drobec nie že žiadny anjelik,ale zasa nie je tak nezvladnutelny a zly jak ho opísala

a či tam chce niekoho dosadit netusim ,to ma nenapadlo ale v dnesnej sk.....ej dobe nič nie je nemožné ,ani by som sa nečudovala .ešte ma napadlo že riaditelka videla Filipa jedujuceho sa na zemi a povedala učitelke že toto keby videla kontrola tak maju po "vtakoch" že toto sa jednoducho nerobi taketo spravanie sa tam netoleruje.čiže učitelka ma dva tyždne dohliadat na to aky je a riaditelka sa ma vyjadriť.su to podla mňa len kecy ....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 11:07 pm

od alex » Pia Jan 27, 2012 12:52 pm

Tak niektorým deťom samozrejme trvá dlhšie pokiaľ si zvyknú. Niektoré deti plačú aj pol roka a nikdy som teda nevidela, že by to riešili tak, že dieťa doslova vyhodia zo škôlky za nevhodné správanie :idea:
Veď od toho tam tie učiteľky sú, aby si s deťmi poradili, aby ich zabavili a pod.

Určite by som tu skúsila poriešiť, na "vyšších" miestach. Taktiež by som sa skontaktovala s pediatričkou, či by bolo možné navštíviť psychológa na posúdenie, či je malý až taký zlý a nezvládnuteľný ako učitelky tvrdia.

Nám hovorili na rodičovskom tiež hneď, že pokiaľ si dieťa nezvykne je dobré ho zo škôky zobrať. Ale za nezvyknutie nepovažujú to čo popisuješ, ale napr. to že dieťa celý deň nechce nič jesť, nechce piť a tam už je potom celkovo problem a je dobré zvážiť odklad škôlky.

Určite sa nenechaj zastrašiť a rieš to. Možno by stačilo malého len preradiť do inej škôky, kde by našiel chápavú učiteľku :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od kajka27 » Pia Jan 27, 2012 2:13 pm

alex píše:Tak niektorým deťom samozrejme trvá dlhšie pokiaľ si zvyknú. Niektoré deti plačú aj pol roka a nikdy som teda nevidela, že by to riešili tak, že dieťa doslova vyhodia zo škôlky za nevhodné správanie :idea:
Veď od toho tam tie učiteľky sú, aby si s deťmi poradili, aby ich zabavili a pod.

Určite by som tu skúsila poriešiť, na "vyšších" miestach. Taktiež by som sa skontaktovala s pediatričkou, či by bolo možné navštíviť psychológa na posúdenie, či je malý až taký zlý a nezvládnuteľný ako učitelky tvrdia.

Nám hovorili na rodičovskom tiež hneď, že pokiaľ si dieťa nezvykne je dobré ho zo škôky zobrať. Ale za nezvyknutie nepovažujú to čo popisuješ, ale napr. to že dieťa celý deň nechce nič jesť, nechce piť a tam už je potom celkovo problem a je dobré zvážiť odklad škôlky.

Určite sa nenechaj zastrašiť a rieš to. Možno by stačilo malého len preradiť do inej škôky, kde by našiel chápavú učiteľku :)


s tym co popisuješ problem vobec nie je,pri stole v jedálni sa sprava normalne,bez scen,neplače vobec,nejde tam s odporom,problem ktorý mi učitelka opísala je že si nevypýta hračky len si ich schmatne a že ich bere detom z ruk a tie potom robia hisáky,že sa nezapája do učenia,na besiedku isť nemohol lebo rozptyluje deti tým že ich nabáda na iné veci a hry ako majú momentálne robit,a druhé čo menovala je ked neni podla neho tak sa hodí o zem a robí scény .a pri tejto scene na chodbe ho nasla riaditelka a ta to riesila tymto sposobom ze povedala ucitelke ze toto tu nemá čo robiť...a preto ta podmienka dvoch týždnou...a čo sa týka psychologičky alebo psychiatričky tu sem už navštívili a od kazdej mam iny posudok (psychologicka ze je primerany svojmu veku v spravani ze len zaostáva v reci )a pedopsychiater zasa ze ma autistické črty a poruchu správania .čiže každý povie iné .a z okolia som počula že sa správa akoby mal aspergerov syndrom .v utorok zasa ideme k psychiatričke po 3mesiacoch tak som zvedava co mi povie .doteraz som nic konkretne nezistila a to stale behame po vsakovakych doktoroch .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 11:07 pm

od alex » Pia Jan 27, 2012 2:47 pm

A detská lekárka čo hovorí? lebo to su teda dosť rozdielne posudky :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od kajka27 » Pia Jan 27, 2012 3:39 pm

alex píše:A detská lekárka čo hovorí? lebo to su teda dosť rozdielne posudky :?



ano su rozdielne ,uplne ale to z dovodu ze u pedopsychiatricky kazde sedenie nepocuval ,vyslovene na nu kaslal ,este sa ma pytala ci nie je hluchy som dostala aj papier na vysetrenie sluchu .a jej posudok preto znel tak ako znel ,u psychiatricky spolupracoval asi sa mu pacila .tam bol v dobrej nalade na vsetko odpovedal a preto ten posudok.a moja lekarka to zhodnotila cele ze je uplne v poriadku len je živý a je individualista ,a "vyšpekulovanec" .čo aj je lebo si stale robí len to čo on chce a nevie akceptovat ineho nazor.vie len vtedy ked on sam chce.celkovo ked pozorujem deti (co ma ja kamaratov v tom istom veku) nevidim na nom ziadnu extra odchylku len tu inu neviem jak to nazvať ,či povahovu črtu ...jednoducho sa mu neda vysvetlit ze sa treba prisposobit vacsine ,ma vlastnu hlavu a sam si prezentuje aj obkecava co bude robit .aj 100 x mozem povedat ze ideme priklad kreslit tak ked nechce tak aj 100x odpovie nie ,on sa ide hrat napriklad z autom ....je pravda ze co vidim ine deti u nikoho som nevidela toto spravanie aj to tazko viem opisať ...mozno preto aj ten problem v školke .od septembra sa jednoducho nic nenaucil,nevie ani jednu basnicku ,lebo on povie ze on to robit nechce ,on to robit nepotrebuje a prečo by mal hovorit basnicku a preco by mal kreslit ked nechce kreslit a učitelka ho vlastne k nicomu nedotlacila .ale diskutovat okolo toho vie teda poriadne :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 11:07 pm

od sisu22 » Pia Jan 27, 2012 10:13 pm

ako som to docitala-velmi zvlastna ucitelka, podla mna problem neni v malom,lebo napr.aj moj maly zoberie inemu hracku,ucitelka im trpezlivo vysvetli a je to ok:) tiez vela rozptiluje deti,on je take sidlo,hocikedyked ho sledujem,napr.naposledny navadzal spoluziakov aby mavali chlebom :twisted: a ucitelka nefrfle,,podla mna je problem niekde celkom inde :roll: tiez do triedy nastupil k malemu chalan,co ma "klapky na ociach a usiach",zbrojnos uplny,a ucitelka ma vydrz.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sisu22 » Pia Jan 27, 2012 10:15 pm

baby a krik som za tie poplatky robila,tak urobia v stredu zdruzenie :-)

Pozvánka na rodičovské združenie
Pi, 2012-01-27 08:42

Vážení rodičia,
Združenie rodičovskej rady pri Materskej škole v Kútoch Vás pozýva na rodičovské združenie, ktoré sa bude konať dňa

1.2.2012 o 16:30 hod.

v priestoroch MŠ.

Téma: Rozpočet rodičovských príspevkov

Zápisnicu z rodičovského združenia zo dňa 16.1.2012 nájdete TU. Schválený rozpočet nájdete TU.

Soňa Antálková, predseda ZRR
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od kajka27 » Pia Jan 27, 2012 11:14 pm

sisu22 píše:ako som to docitala-velmi zvlastna ucitelka, podla mna problem neni v malom,lebo napr.aj moj maly zoberie inemu hracku,ucitelka im trpezlivo vysvetli a je to ok:) tiez vela rozptiluje deti,on je take sidlo,hocikedyked ho sledujem,napr.naposledny navadzal spoluziakov aby mavali chlebom :twisted: a ucitelka nefrfle,,podla mna je problem niekde celkom inde :roll: tiez do triedy nastupil k malemu chalan,co ma "klapky na ociach a usiach",zbrojnos uplny,a ucitelka ma vydrz.



neviem kde je chyba,nedokažem to ani triezvo posudiť,všade kde sa pohnem su vždy rozdielne názory,aj čo sa týka doktorov aj mojich známych čo mojho čerta poznaju každý má inú mienku ,ale podla mojho usudku sa s ním dá vychadzať a teda viem si predstaviť aj problematickejšie deti,a čo sa týka mojej školky nikdy sa pravdy nedopátram,už mi treba len dva týždne čakať na verdikt .či si tam nehajú mojho :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 11:07 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť