Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - ŠKOLKA

ŠKOLKA

od BiancaPA » Pia Sep 04, 2009 9:46 am

Ahojte babenky, moja kočka bude mať za chvílku šesť a mala by isť na rok na predškolskú dochádzku , len probleém je v tom, že o tom nechce ani počuť a spustí hrozný plač, čo myslíte čo s ňou mám ju nútiť a je vlastne ten rok predškolskej dochádzky povinný????? :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 12:40 pm

od smisova » Pia Sep 04, 2009 10:12 am

Myslím že predškolska dochádzka je daná zákonom ale nie som si istá. Môj názor je že by si ju tam mala dať nemôže jej to uškodiť podľa mna jej to len pomôže, a ver mi že sa jej tam začne páčiť. Je to vlasne príprava do školy a lepšie ked si teraz trošku poplače ako by mala plakávať v škole. A tam už musí ísť :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 1:53 pm

od adrykaa » Pia Sep 04, 2009 3:56 pm

Je to povinne teda aspon co ja viem,ale neboj zvykne si kopec novych kamaratov,zahraju sa nieco sa naucia nove.Nasa mala bola nestastna ked boli prazdniny :lol:tak sa jej tam paci :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:26 pm

od bubufo » Pia Sep 04, 2009 9:28 pm

moj synovec nechodil do skolky, bol tam asi tri krat ,nejak to nezvladal
alebo skor rodicia :) takze siel do skoly bez pripravy,nejak ho to nepoznacilo.uci sa dobre aj zapadol. no len to este nebola povinna predskolska, to, ze teraz je meni vec.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od mariana74 » Pia Sep 04, 2009 10:31 pm

aj môj syn chodil do škôlky na šmyku,ale potom si zvykol a v predškolskej to bolo v pohode.treba len vydržeť,zvykne si na určité pravidlá,kolektív ktoré ho čakajú aj v škole a bude to mať ľahšie .a určite prejdete aj chorôbkami,ktorým sa aj tak nevyhnete a počkajú vás v škole a tam to potom chýba. ale aj tak to je povinné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od micajda » Pon Sep 21, 2009 10:45 am

ahoj neviem ci je to uz povinne ale moja dcerka tiez nechodila nakolko nebolo volne ziadne miesto u nas na okoli tak som ju mala doma a teraz je prvacka a je vsetko ok nikto mi nic nepovedal preco nechodila a aj keby povedali myslim ze mojou vinou to nebolo proste nemali miesto pre nu a to som sa fakt nabehala ako hlupa a nic som nevybavila... :( :( :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Sob Máj 31, 2008 12:00 am

od danabr » Uto Okt 06, 2009 1:48 pm

Ahojte,chcela by som vediet vaše skusenosti s nastupom dietata do školky,mali ste možnost byt tam s nim 1.den tak cca 1 hodku,počula som ,že niekde sa to da,ale neviem či mu tym skor neubližim,ked ma tam bude vidiet a neskor,po par dňoch už tam bude sam...ja som ho povodne chcela nechat prvy den hned NATVRDO cely den,ale riaditelka ma stopla,že musi prejst adaptačnym programom.Ako to bolo s vašimi detmi?na ako dlho ste ich nechali prve dni? a mohli ste tam ostat,alebo nie? vdaka :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od sandras » Uto Okt 06, 2009 8:11 pm

danabr, je to individuálne, skus posúdiť, podla povahy dieťaťa
ja som napr. s našim synčekom chodievala medzi deti, aj deti k nám domov, aj do MC a bol zvyknutý sa hrať aj s cudzími deťmi. taktiež sme ho občas davali niekomu opatrovať z rodiny, nemal problém niekde zostať.
Takže on išiel 1. den na 3 hodiny, druhý na 4 hodiny a od 3. dňa už zostával spinkať. Asi 2 dni si pred spaním poplakal, odvtedy je to uplne v pohode. Rano neplačkal vôbec, ani raz. Do školky sa strašne teší, najradšej by išiel aj v sobotu ... u nás sa plače, že do sa školky nejde :lol:

Dcerka si zasa zvykala dosť ťažko, pol roka chodila len na pol dňa, ráno dosť dlho plakávala, nevedela sa odpútať. Ale v školke s nou som nebola nikdy. Možno aj my sme urobili chybu, že sme ju najskor dávali len na pol dňa a ona potom mala problem pochopiť, že školka je na celý deň, že tam bude aj obedovať a že tam bude aj spinkať.

Medzi nami... ja si o adaptačnom programe myslím svoje... dieťaťu viac ublíži, ako pomôže :roll: Dieťa, čo má problem, si to tak či tak odreve. A niektoré to len "pokazí", tak ako moju dcerku :? Len niektoré deti to potrebujú, určite nie každé (viz. príklad moj syn)
Pri synovi tiež učitelky mali reči, že adaptácia-blá-blá ... ale som ich uzemnila, že ja pracujem a bohužial som len nastúpila, nemám dovolenku, ani náhradné volno a NEMOŽEM tam chodiť pre neho už o 11:00. Oni si to takto ulahčujú...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Okt 06, 2009 8:22 pm

micajda píše:ahoj neviem ci je to uz povinne ale moja dcerka tiez nechodila nakolko nebolo volne ziadne miesto u nas na okoli tak som ju mala doma a teraz je prvacka a je vsetko ok nikto mi nic nepovedal preco nechodila a aj keby povedali myslim ze mojou vinou to nebolo proste nemali miesto pre nu a to som sa fakt nabehala ako hlupa a nic som nevybavila... :( :( :(


podla novej vyhlášky o MŠ je to tak, že predškolská výchova nie je povinná - teda dieťa nemusí chodiť, ak rodič nechce

ALE školka je POVINNÁ dieťa prijať, ak ho rodič prihlási zo zákona!
Prednostne sa príjmajú deti 5 a 6-ročné ... teda ak si si dala prihlášku v stanovenom čase (spravidla do 15. februára pre další školský rok), oni ju museli prijať. Nemusela si obiehať žiadne školky, ale treba dať podnet na školský úrad, školskú inšpekciu ... pokial by v školke boli prijaté aj mladšie deti (3 a 4-ročné), ale neprijali by predškoláka "pre nedostatok miesta", tak má školka bohovský problem... Porušili by zákon...

školka je pre dieťa velmi dôležitá v oblasti sociálneho rozvoja. Vedomosti a zručnosti potrebné do školy rodič s dieťaťom bez problemov zvládne, ak sa mu trošku venuje, je to v pohode. Ale sociálne zručnosti, ktoré získa dieťa v detskom kolektíve, v kontakte s inými dospalými (učiteľkami, upratovačkami, kuchárkami...) sa nedajú nijako nahradiť. Nenahradia ho ani denné návštevy u kamarátov, ani chodenie na ihrisko, do MC ... dieťa sa totiž v kolektíve kde je odkázané samo na seba správa úplne inak, ako ked je doma alebo vonku v sprievode rodiča.
U dieťaťa, ktoré sa v kolektíve adaptuje ťažšie je pobyt v školke ešte dôležitejší.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Okt 06, 2009 8:37 pm

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legi ... novela.pdf tu je uplne najnovšia vyhláška ohladne MŠ
je tam aj o adaptačnom pobyte, že je ODPORÚČANÝ... nie POVINNÝ, takže ak ti povedali, že MUSÍ byť zaradený na adaptačný pobyt, tak je to ich chybná interpretácia vyhlášky :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od danabr » Uto Okt 06, 2009 9:09 pm

ďakujem sandras,ja tiež dufam,že sa adaptujeme cca za 1 tyždeň,potom ten ďalši budeme asi chory???s tym počitam...chodime vela medzi deti na ihrisko,stražieva nas babka,tak dufam,že to bude ok,ale dakujem za rady papa.Potom dam vediet,ako sme to zvladli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od danabr » Uto Okt 06, 2009 9:09 pm

ďakujem sandras,ja tiež dufam,že sa adaptujeme cca za 1 tyždeň,potom ten ďalši budeme asi chory???s tym počitam...chodime vela medzi deti na ihrisko,stražieva nas babka,tak dufam,že to bude ok,ale dakujem za rady papa.Potom dam vediet,ako sme to zvladli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od danabr » Uto Okt 06, 2009 9:10 pm

ďakujem sandras,ja tiež dufam,že sa adaptujeme cca za 1 tyždeň,potom ten ďalši budeme asi chory???s tym počitam...chodime vela medzi deti na ihrisko,straži nas babka,tak dufam,že to bude ok,ale dik za rady papa.Potom dam vediet,ako sme to zvladli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od danabr » Uto Okt 06, 2009 9:11 pm

ospravedlnujem sa ,neviem prečo mi to 3x nahodilo???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od sandras » Uto Okt 06, 2009 9:16 pm

držím palce a prajem, aby sa mu v školke páčilo ... aj tebe, aby ste boli spokojní :wink:
Naš malý bol chorý "až" teraz, po mesiaci... ale nechali sme ho doma len 1 deň
u nas je problem s mliečkom, malý nesmie kravské mlieko a soju, a oni mu tam asi niečo dali :evil: Zahlienil sa, osypal vyrážkami... a odvtedy sa nam ťahajú soplíky, až to nakoniec dopadlo tak, že začal strašne kašlať :( Ale už je zasa dobre
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť