Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - Školka

Školka

od nicolett » Pon Aug 30, 2010 1:09 pm

mile maminy chcem sa opytat ako ste to maly na prvy deň ? nechali ste dietatko hned na cely den alebo len na pol dna? :roll: dakujem za všetky odpovede a ešte boli ste obaja rodičia na prvy den alebo len jeden
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 9:27 pm

od alex » Pon Aug 30, 2010 5:12 pm

To záleží len na Vás.
Môžete ísť aj obaja ako Vám to vyhovuje. 1x som nechala malého hneď na celý deň, je lepšie aby vedeli, že ako sme my v práci celý deň, oni budú v škôlke. Skôr si zvyknú, aj keď poniektorí rodičia vezmú deti po par hodinach domov.
Myslim si ale, že to nieje moc "dobry napad" nakoľko si deti môžu zvyknuť, že rodičia pre nich pridu skôr a budu to vyžadovať stale a hlavne nemusí to dobre vplývať aj na tie ostatné deti keď budú vidieť, že pre niekoho prídu na obed a oni tam musia byť dlhšie.
Ale samozrejme je to na každého uvážení ako sa zariadi. No učiteľky sú tam na to aby deti zabavili a odpútali, čiže netreba sa strachovať určite im spravia dobrý program..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od inguli » Pon Aug 30, 2010 5:26 pm

ja som starsieho pred rokmy nechavala hned na cely den a buduci rok ma ist mladsi syncek a taktiez ho necham na cely den ... :)
u nas boli maminy co sli pre ne skorej a potom si dieta nevedelo zvyknut plakal ked uz nastal cas ze mali prist cize on tam nespaval v skolke a zrazu zmena i ked o tom vedel neprisli prenho a musel tam spat...
nooo a maly to znasal horsie
ale ozaj je to na rodicoch ..kazdy to vidi inak :wink:
a napr.moj syn krasne chodil od zaciatku neplakal nic...a zrazu po mesiaci sme sli s placom a ked uvidel skolku tak sa zastavil a ze podme prec domov :!: :roll: :lol: bol zlaty ale nepustila som ani raz ...i ked som vtedy do prace nechodila este ale prave preto som ho tam brala a cakala doma ci mam ist lebo velmi place ale nebol problem zvykol si pekne :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Pon Aug 30, 2010 8:04 pm

záis od školky
u nas je prvý den len zahájenie šk. roka a detičky su len na hodinku
potom je cely další týžden- 2 týždne zvykací a deti chodia na pol dna, postupne zostávaju spinkať, podla toho, ako si zvyknú (naš syn spal už na 3. den, lebo neplakal)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nicolett » Pon Aug 30, 2010 9:53 pm

dakujem maminy ste skvele :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 9:27 pm

od inguli » Štv Jan 27, 2011 2:10 pm

sandras píše:záis od školky
u nas je prvý den len zahájenie šk. roka a detičky su len na hodinku
potom je cely další týžden- 2 týždne zvykací a deti chodia na pol dna, postupne zostávaju spinkať, podla toho, ako si zvyknú (naš syn spal už na 3. den, lebo neplakal)


prave som bola v skolke kde bude maly chodit a dala som ho zapisat ucitelky ma prekvapili vraj uz ak chcem moze chodit aj teraz ..3 roky bude mat len v maji 26ho ale ze po novom sa da aj ked som na materskej ho dat do skolky :roll: ja som to z netu tak pochopila ze len ked matka pracuje popri materskej len vtedysa moze dat dieta do skolky...hm ako to je ?..a potom ze sa mam ist radsej spytat sa nato..
a tyzden pred tym ako zacne chodit ho uz mozem vziat len tak na 2 hodinky samozrejme bude to mozno tak dvakrat lebo aby potom zas nenastali problemi ze si zvykne a nechce tam dlhsie ostat
Naposledy upravil inguli dňa Ned Feb 06, 2011 10:27 am, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od renatasi » Sob Jan 29, 2011 3:32 pm

Tak to máš super,že by ti ho vzali aj skôr.Ja som mala veľký problém,musela som do práce nastúpiť od novembra a malú mi vôbec nechceli prijať vo febr.bude mať 3,že až od septembra,že vraj sa už počas šk.roka nepríma :evil: Pritom mám škôlku na 3 metre.Ale nakoniec ju vzali,ale musela so do toho zapojiť všetkých známych.Dávala so ju týždeň na dve hod.,potom týždeň na doobedu a potom už aj spať.a všetko o.k.,ani neplakala.Ale nosil ju manžel,ani raz som nešla ja.Ináč neviem,neviem.. :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od inguli » Sob Jan 29, 2011 9:40 pm

no chvala bohu tu u nas su asi 4 skolky ale bez problemov vezme kazda skolka aj pocas roka ..hned ony sa ma spytali kedy chcete?a ja ze v maji bude mat 3 ok tak vraveli ok super cakame ho:-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Ned Feb 06, 2011 10:27 am

inguli píše:
sandras píše:záis od školky
u nas je prvý den len zahájenie šk. roka a detičky su len na hodinku
potom je cely další týžden- 2 týždne zvykací a deti chodia na pol dna, postupne zostávaju spinkať, podla toho, ako si zvyknú (naš syn spal už na 3. den, lebo neplakal)


prave som bola v skolke kde bude maly chodit a dala som ho zapisat ucitelky ma prekvapili vraj uz ak chcem moze chodit aj teraz ..3 roky bude mat len v maji 26ho ale ze po novom sa da aj ked som na materskej ho dat do skolky :roll: ja som to z netu tak pochopila ze len ked matka pracuje popri materskej len vtedysa moze dat dieta do skolky...hm ako to je ?..a potom ze sa mam ist radsej spytat sa nato..
a tyzden pred tym ako zacne chodit ho uz mozem vziat len tak na 2 hodinky samozrejme bude to mozno tak dvakrat lebo aby potom zas nenastali problemi ze si zvykne a nechce tam dlhsie ostat


toto som nasla asi ucitelka ktora mi povedala ze uz aj teraz moze maly do skolky a ja poberat rp dalej je pravda..no prekvapilo ma to Rolling Eyes

Dobrý den, počula som, vraj od 1.1.2011 vyšiel nový zákon, ak poberám rodičovsky prispevok, možem dat dceru do statnej materskej skolky. Prosím o uistenie či nepridem o matersky prispevok. dakujem
Kika napísané 14.01.2011 15:59 answer email

Podľa zákona účinného od 1.1.2011, nie je podmienkou nároku na rodičovský príspevok, aby ste sa o dieťa starali osobne: ak dáte dieťa do škôlky, chápe sa to tak, že ste zabezpečili riadnu starostlivosť o dieťa, podmienku preto spĺňate, máte nárok na RP do 3 rokov veku dieťaťa. O RP neprídete, ani keď budete pracovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Pon Feb 07, 2011 6:40 pm

mozno niekomu pomoze dneska som sa spytala na urade maly moze uz aj od zajtra keby som chcela do skolky:-)
i ked materska mi konci az 26 maja
cize od januara moze chodit do skolky a rp ostava..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od peterke » Ned Jún 05, 2011 6:51 pm

naša malá bola prvý deň len 2 hodiny,rodičia nemali prístup do triedy,dokonca ani rozlúčiť sme sa vo dverách poriadne nestihli,lebo vraj "dlhé rozlúčky nie sú dobré :shock: :shock: :shock: do konca prvého týždňa boli deti len doobeda v škôlke a od nasledujúceho týždňa už celý deň.Našťastie naša nikdy neplakala,do škôlky sa veľmi tešila od prvého dňa.Bohužiaľ,teraz po 3 rokoch už tam nechce chodiť :( :( :( nekápla na dobrú učiteľku,navzájom si nesadli a malú to tam už nebaví :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Mar 03, 2008 1:00 am

od sandras » Uto Jún 07, 2011 7:08 am

peterke píše:naša malá bola prvý deň len 2 hodiny,rodičia nemali prístup do triedy,dokonca ani rozlúčiť sme sa vo dverách poriadne nestihli,lebo vraj "dlhé rozlúčky nie sú dobré :shock: :shock: :shock: do konca prvého týždňa boli deti len doobeda v škôlke a od nasledujúceho týždňa už celý deň.Našťastie naša nikdy neplakala,do škôlky sa veľmi tešila od prvého dňa.Bohužiaľ,teraz po 3 rokoch už tam nechce chodiť :( :( :( nekápla na dobrú učiteľku,navzájom si nesadli a malú to tam už nebaví :(


asi sa to zda mamičkám čudné, ale skutočne je to tak ... čím dlhšie sa hlavne pri plačúcom dieťati rozlúčka naťahuje, tým je to stresujúcejšie pre rodiča a horšie pre dieťa

a po 3 rokoch sa ani nečudujem, že tam už velmi nechce chodiť, že ju to tam už nebaví ... Moja dcerka chodila tiež 3 roky do školky, najskor si začiatky odplakala a potom chodila celkom rada. Ale posledný polrok bol už len o tešení sa do školy a kedy konečne nebude musieť chodiť do školky.
Syn išiel v 2,5 roku, tak ten bude školár až 4 roky :roll: Našťastie u nas je 7-triedna školka, takže každy rok maju nových kamarátov a učitelky, dieťa nemá pocit, že 2 roky je v tej istej triede.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Jún 13, 2011 7:43 pm

presne tak ako pise sandras ja mu ani pusu nestiham dat a ucitelka ho uz berie pekne dovnutra ...
minuly tyzden sme zacali skolku a maly sa namna zavesil ucitelky ho museli odomna takpovediac odtrhnut a ja rychlo vypadnut :wink: az tak sa im tam hadzal ze jedna ucitelka skoncila na zemi chuderka :) :roll: maly je velky bojovnik :lol: a silny :-)
chodili sme 4 cele dni a ochorel/jedna maminka tam den co den doniesla dievcatko ktore straaasne kaslalo,a tak aj moj zacal ..
v piatok a cez vikend bol doma aj s natchou a dnes sme uz znova vyrazili do skolky ..plakal ale isiel :-)
len moj problem teda nas je ze uz dva mesiace nema plienku no v skolke sa nepyta alebo neskoro a vsetko mal popiskane tak ucitelky navrhli plienku a ze tak ho budu nosit lebo by som mohla cely satnik do skolky vziat..lenze maly sa nadalej nepyta ale ucitelky ho beru..no pokakal sa do plienky a cez vikend uz aj doma sa popisa a nepyta sa :(
castejsie ho volam na zachod ale aj tak vravi nie neide..a potom sa pociká par minut nato :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od martinka74 » Pon Jún 13, 2011 9:58 pm

No kočky tak to Vam zavidim,my sme sa hlasili do dvoch státnych a nezobrali nas ani do jednej,tak to vyzera tak ,ze budem na neplatenej materskej,kym drobca nezoberu na predškolskú,co je zo zakona povinne.
Najhorsie je to ze jemu uz strasne chybaju takí rovnecenní kamosi. :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od inguli » Uto Jún 14, 2011 9:53 am

martinka74 píše:No kočky tak to Vam zavidim,my sme sa hlasili do dvoch státnych a nezobrali nas ani do jednej,tak to vyzera tak ,ze budem na neplatenej materskej,kym drobca nezoberu na predškolskú,co je zo zakona povinne.
Najhorsie je to ze jemu uz strasne chybaju takí rovnecenní kamosi. :(


jooj martinka tak este stale nic :(
to je mi luto,ta skolka je ozaj dobra inak pre tie deturence moj maly nas prave prekvapil vcera ..vravel..tam chod!a hopaj!a papaj! to asi v skolke ucitelka na niekho pri obede takto :lol: ale sme sa tak smiali lebo este aj s rukami ukazoval ..a doteraz nievelmi chcel sam papat a stacili prve 4 dni v skolke a uz doma sam a tam ho krmia :-)))))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť