Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Som zúfalá, pomôžte prosím ako ďalej.

Som zúfalá, pomôžte prosím ako ďalej.

od MartinaNet » Str Júl 13, 2011 10:16 pm

Ahojte. Som už z toho zúfalá, ozaj neviem ako ďalej, tak sa obraciam na Vás mamičky, možno mi budete vedieť poradiť. Mám syna ktorý koncom marca oslávil 1r. Od narodenia bol slabý jedák, ale keď sme začali postupne so stravou, jedol aspoň máličko, ale jedol. Samozrejm, že od narodenia bola u nás každodenná súčasť mlieko Nutrilom, teraz plnotučné mieko. Ale prišli sme do takého extrému, že syn odmiata a že ozaj odmiata všetku stravu a je iba na mlieku. Lekár nám predpísal PERITOL, nepomohlo. Dávala som vitamín CEBION, lebo je tam veľa vitamínu B, nechali sme ho vyhladovieť. že keď bude hladý niečo zje. Ponúkala som mu doma varené, ale aj kupované jedlá. Nechce žiadne. Neviet mi pomôcť čo zaberá, aby sa rozjedol. Už nejem fakt vôbec nič, nechce ani jogury, výživy, kaše, ozaj že nič.
Za každú radu, odbornú, babskú, modernú, starosväckú, jednoducho akúkoľvek som Vám vopred veľmi vďačná.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv Mar 17, 2011 6:56 pm

od sandras » Štv Júl 14, 2011 8:19 am

skús si prečítať tento článoček http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article ... denie.html

pod ním v diskusii je aj prispevok odo mna, skopírujem ti ho sem ....
Tak tento problem poznám úplne dôverne u mojej dcerky Henrietky Slabá jedáčka bola vždy, mliečka pila málo, pol doporučenej dávky (nedojčila som skoro vobec - žiaľ) a po zavedení príkrmov to bol každodenný boj, niekdy som musela jednoducho odísť, lebo niet väčšieho sklamania pre mamu, ked vyvárate, a dieťa len odvracia tváričku a pevne stíska pery...a krmil aj tatino...skušali sme všetko možné ako jej jedielko zatraktívniť, nakoniec som skončila s vyváraním a kupovala hotovú dojčenskú stravu, ta jej chutila ešte najviac, mlieko som jej dávala v noci v polospánku, aby vypila .... a tak sme mali v roku sice 10,20 kg, ale veeelmi obmedzený jedálniček....no to najhoršie ešte len prišlo.

Vo veku okolo 2 rokov prestala jesť úplne, to malo za nasledok zhustenie stolice...problemy s kakaním a začarovaný kruh...kym sa jej nepodarilo vykakať - nejedla - ked nejedla - nebolo z čoho kakať jedine čo pila bolo mlieko a džusiky, občas sme do nej dostali nejaký zemiak, ryžu, rožtek a mlieko, mlieko, mlieko.....žiadna zelenina, žiadne ovocie, na mäso sa ani nepozrela .... pokazili sa jej všetky zubky chudla, vyzerala strašne bledá, kruhy pod očami....a nejedla. nasadili sme jej Pikovit a Peritol, na tyždeň zabralo, a zasa nič nejedla. Kto nezažil - nepochopí, ale nedalo sa nijako s nou "dohodnúť" Opatrovala ju starká, ta vyvárala čo našej dcere na očiach videla ... a vyhadzoavalo sa.

Prave tu asi ale bola chyba, Henka si proste zvykla, že jedlo sa jej núka stále, že ked nezje jedno, pripraví sa rýchlo druhé, tretie, štvrté... a nakoniec som v lete (to už mala 3 roky) povedala jedného dňa DOSŤ! Budeš milá-zlatá jesť to čo máme a žiadne špeci-vyváranie. Mali ste vidieť ten výraz, ked som s kludom angličana vyhodila raňajky, čo nezjedla (bola zvyknutá opatrovať chlebík do obeda, keby náhodou...) a dalšie jedlo sa podávalo na obed o 12:00 ... 3 dni trvali :cry: :cry: :cry: , že je o 10:00 - 11:00 hladná a potom moje dieťa začalo jesť :-D pomaly, pomaličky, postupne ochutnávala

Dnes je z nej krásna, vysoká slečna, a nik by nepovedal, že toto dieťa nejedlo. V školke sice zažila krízu - pomazánky nelúbi (ani ja nie ) ALE ASPON NIEČO NORMALNE ZJEDLA.

Síce vyberavá v jedle je dosť, mohla by som z hlavy bez problemov vymenovať minimálne 10 jedál čo "nelubi" ale väčšinu jedla zje aj v školskej jedálni .



A moja rada:

- v prvom rade navštíviť lekára, trvať na tom, nech urobí krvný obraz a vylúči prípadné choroby a alergie

- u ročného by som nepodávala kravské mlieko ale prešla späť na Nutrilon!
- zaviesť pravidelný režim jedenia - teda neponúkať jedlo chaoticky po cely den "každu chvílku", ale v pravidelných 3-hodinových odstupoch
- ak jedlo nezje, nenútiť ho, nedramatizovať, jedlo odniesť preč a už neponúkať dalšie 3 hodiny VOBEC NIČ!!!
- ak jedlo zje, treba ho pochváliť, ale nie zasa prehnane a určite ho neodmenovať za to, že zjedlo! Dieťa musí brať jedlo ako bežnú súčasť dňa, nie ako niečo výnimočné (lebo by neskor mohlo nejedenie zneužívať na "vydieranie" rodiča).
- obmedziť mlieko na maximálne 500ml denne
- nepodávať medzi jedlami žiadne sladené vody, džúsy, ani mlieko, už vôbec nie nejaké púrazdne kalorie typu chrumky, keksy, piškoty
- jedlo servírovať v úprave vhodnej pre dieťatko, ale aby bolo aj esteticky pekné a pre dieťa zaujímavé - napr z rožteka/chlebíka nakrájaj jednohubky, na kašu nakresli tváričku z ovocia
- na doplnenie vitamínov odporúčam od firmy JUST výrobok NAROSAN čučoriedkový, je síce dosť drahý, ale dieťaťu sa dava len polovičná dávka a tým pádom ti 1 flaša vydrží na dlhšie obdobie, je na nom písané, že podporuje chuť do jedla, ak aj nepomože k jedeniu, aspon doplníš chýbajúce vitamíny


Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od MartinaNet » Štv Júl 14, 2011 9:40 pm

Ďakujem za radu. Takuto diskusiu som dala aj na MK. Viac hláv, viac rozumu :) Isto z toho niečo začneme skúšať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv Mar 17, 2011 6:56 pm

od vlasticka185 » Pon Júl 18, 2011 1:56 pm

Ahoj,my mame tiez velky problem s papanim,u nas zabera zabava pri jedeni,cize vzdy pustime rozpravku,
ked bol mladsi,tak sme ho zabavali s hrajucou hrackou,ktoru obkukaval iba pri papani,a tak si vlastne ani nevsimol ze papa,lebo on sa hral,
ked bol babo,tak som ho krmila tak,ze som sa s nim prechadzala a ako kukal navokl aj papal
kedze ma reflux,tak vsetku stravu som mu mixovala,pretoze nechcel kusat,ked ma obdobie nechutenstva,no a doteraz /uz ma skoro 3 roky / mi odmietal aj pecivo,ale uz sa rozpapal a nam zabrali Beresove kvapky,samozrejme ucinok sa dostavil skoro az po 3 tyzdnoch uzivania,ale predsa. :lol: tak dufam,ze aspon nieco z mojho prispevku zaberie a maly sa vam rozpapa :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv Nov 06, 2008 10:23 am

od 17zuzka6 » Štv Júl 21, 2011 2:33 pm

Maminky,tak s tymto mame problem aj my,moja dcerka mi do roka papala vsetko,mlieko,ovocie a zeleninu,ryby atd-proste vsetko...ale nemenovana osoba zacala dcerke davat vela mäsa,mastne salamy,cokolady a cukriky a dzusy a moja mala odvtedy nechce jest nic ine.iba maso a chlieb,jedine co zje zdrave su -polievky :cry: :cry: :cry: ziadna zelenina,ovocie ani z nahody a trva to stale,aj ja uz rozmyslam,ze zajdem s nou ku doktorke...zatiial nebadam,zeby schudla,alebo ze by bola chora,ale myslim si casom,ze sa to prejavi...prestala som jej davat vsetko to nezdrave,ale okrem polievky mi nic ine nezje :cry: :cry: :cry: skusim nieco z toho urobit co ste tu poradili a uvidim ci to pomoze...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Pia Sep 25, 2009 12:01 pm

od vlasticka185 » Štv Júl 21, 2011 3:59 pm

17zuzka6 píše:Maminky,tak s tymto mame problem aj my,moja dcerka mi do roka papala vsetko,mlieko,ovocie a zeleninu,ryby atd-proste vsetko...ale nemenovana osoba zacala dcerke davat vela mäsa,mastne salamy,cokolady a cukriky a dzusy a moja mala odvtedy nechce jest nic ine.iba maso a chlieb,jedine co zje zdrave su -polievky :cry: :cry: :cry: ziadna zelenina,ovocie ani z nahody a trva to stale,aj ja uz rozmyslam,ze zajdem s nou ku doktorke...zatiial nebadam,zeby schudla,alebo ze by bola chora,ale myslim si casom,ze sa to prejavi...prestala som jej davat vsetko to nezdrave,ale okrem polievky mi nic ine nezje :cry: :cry: :cry: skusim nieco z toho urobit co ste tu poradili a uvidim ci to pomoze...





no moj maly ani za ten svet nechce pecivo a ani maso,vsetko co zje je iba zdrave,/jogurty,ovocie,vyzivy,polievky,prilohy ale iba so stavou,maso vypluva s poznamkou-"fuj maso",/takze on je taky ako ihla tenky, :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv Nov 06, 2008 10:23 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť