Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - Statnice

Statnice

od terez254 » Uto Apr 21, 2015 5:17 pm

Ktoré z Vás uz maju statnice za sebou? Mna cakaju najblizse tyzdne a som dost vystresovana. Ako ste toto obdobie prezivali vy? Viete mi dat nejake rady a tipy? :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Statnice

od sandras » Uto Apr 21, 2015 7:28 pm

ja ich mám za sebou dávno, ale prežívala som to tiež strašne ... vynervovaná, vystresovaná. Prvý predmet som mala spravený za 1 (mam učitelské 2-odborové štúdium), ale druhá bol des. Nakoniec som na prvý termín ani nešla ... paradoxne som za 5 rokov všetky skúšky robila na prvýkrát a tie štátnice som si potom odložila o celý rok, lebo som si našla prácu a nemala som sa kedy učiť. ja som typ, čo chce všetko robiť na 100% a nevedela som tam ísť a trebárs niečo improvizovať trebárs na trojku.
Obidve štátnice som nakoniec dala za 1 :D

A čo vlastne končíš?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Statnice

od terez254 » Uto Apr 21, 2015 8:22 pm

sandras píše:ja ich mám za sebou dávno, ale prežívala som to tiež strašne ... vynervovaná, vystresovaná. Prvý predmet som mala spravený za 1 (mam učitelské 2-odborové štúdium), ale druhá bol des. Nakoniec som na prvý termín ani nešla ... paradoxne som za 5 rokov všetky skúšky robila na prvýkrát a tie štátnice som si potom odložila o celý rok, lebo som si našla prácu a nemala som sa kedy učiť. ja som typ, čo chce všetko robiť na 100% a nevedela som tam ísť a trebárs niečo improvizovať trebárs na trojku.
Obidve štátnice som nakoniec dala za 1 :D

A čo vlastne končíš?


az o rok pri tom si bola jednotkarka? aku pracu si si nasla? lebo v skole ta bez diplomu asi nezamestnaju ci hej?
Ja som vynervovana uz teraz, pri tom statnice mam az na konci juna. uz len to ma nervuje, ze to mame zo vsetkych asi posledny.
studujem na technickej skole stavebnictvo..je to pre mna dost zlozite..najma sa bojim takych tych otazok z praxe, co ucitelia radi davaju aj napriek tomu, ze vedia, ze ziadnu prax nemame,
teraz po tom, co si napisala neviem ci sa nemam bat este viac :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Statnice

od sandras » Str Apr 22, 2015 7:24 pm

ja som študovala bez problémov, len proste som to nestíhala (tak ako by som chcela), my sme mali 3 štátnice - z pedagogiky v 4. ročníku, potom z angličtiny a z nemčiny. Tie prvé dve som zvládla tak nejako v pohode, ale potom sa písala diplomovka, obhajoba a hned na to posledná štátnica.
Ja som získala prácu ako lektorka jazykov a prekladatelka v súkromnej agentúre, tam chýbajúci diplom problém nebol, darilo sa mi a dobre som si tam zarobila, a vlastne to dnes s odstupom času beriem tak, že to tak malo byť a vlastne to bola pozitívna skúsenosť.
Neskôr som si našla normálnu prácu v odbore (v škole), ale pre tú agentúru som robila ešte niekoľko rokov externe, spoznala som tam kopu ludí, nadviazala kontakty a naučila sa vela aj čo sa týka jazyka (pri prekladoch) aj skúsila vzdelávanie dospelých (čo sa môže ešte zísť).

A držím palce, ja myslím, že otázky lahké nie sú, ale ani podrazácke.
A učíš sa s niekým? Že by ste si navzájom aj pomohli, ak tam máte aj chalanov a tak...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť