Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - Tehotne a dovolenka

Tehotne a dovolenka

od adrykaa » Pia Máj 08, 2009 9:25 am

Dobry den maminky chcela by som vediet ci mate niektora skusenosti s tym,ze ako tehotna ste boli v aquaparku alebo niekde tak tu na slovensku sa kupat.Povodne sme s manzelom a malou chceli ist k moru,ale kedze som tehotna uz a doktor mi neodporucil cestovanie lietadlom ani dlhe cesty autom hladame nieco na Slovensku.Som len na zaciatku tehotenstva a lekar mi povedal,ze pokial mi slnko nevadi nemusim sa mu uplne vyhybat,ze nech ideme niekde sem sa kupat a tak,ale ,ze najlepsie ak si zistim od inych mamiciek kde boli spokojne a tak.Sestra bola minuly rok ako tehotna v turcianskych,mate este nejake ine skusenosti so slovenskymi aquaparkami alebo niecim podobnym?ak hej tak prosim o vase skusenosti.Dakujem :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:26 pm

od sandras » Pia Máj 08, 2009 9:34 am

myslím, že ak nemáš problemy, kludne možeš ísť hocikam na SK
len nie na tobogány a podobne atrakcie a tiež by som nešla do teplej, termálnej vody, teplých víriviek a podobne. Treba sa výbať aj jazde na bicykli a koni.
Možno by som si vybrala nejaký welness hotel, niekde kde sa da kúpať a tiež chodiť na prechádzky do prírody
napr. www.avena.sk

ja som pri dcerke bola v 11.tt v Egypte letecky (v zime) a všetko v pohodeš, akurát mi bolo zle od žaludka
a pri synovi v 14. tt autom v CHorvátsku, sice som celu dovolenku prespala v tieni pod stromom :lol: , ale inak všetko v poriadku, uplne v pohode
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Tehotne a dovolenka

od gonica » Pia Máj 08, 2009 10:04 am

adrykaa píše:Dobry den maminky chcela by som vediet ci mate niektora skusenosti s tym,ze ako tehotna ste boli v aquaparku alebo niekde tak tu na slovensku sa kupat.Povodne sme s manzelom a malou chceli ist k moru,ale kedze som tehotna uz a doktor mi neodporucil cestovanie lietadlom ani dlhe cesty autom hladame nieco na Slovensku.Som len na zaciatku tehotenstva a lekar mi povedal,ze pokial mi slnko nevadi nemusim sa mu uplne vyhybat,ze nech ideme niekde sem sa kupat a tak,ale ,ze najlepsie ak si zistim od inych mamiciek kde boli spokojne a tak.Sestra bola minuly rok ako tehotna v turcianskych,mate este nejake ine skusenosti so slovenskymi aquaparkami alebo niecim podobnym?ak hej tak prosim o vase skusenosti.Dakujem :wink:

Aj ja som bola ako tehotna v Turcianskych ...doktor mi iba povedal jedno...vyvarovat sa vode, ktora ma vacsiu teplotu nez 38 stupnov. Slniecko tehotnej len pomoze...jasne ze ne o jednej popoludni sa vypekat
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am

od Jamirka » Uto Máj 12, 2009 1:54 pm

Ja som obe tehotenstvá absolvovala zahraničné dovolenky, a tosom mala obe rizikové :!:
V prvom teh. som v 10-11tt bola na Kréte, tam letecky, všetko v pohode. Naspäť loďou do Atén, tam celodenný výlet, pobehali sme aj veľaarcheologických parkov, cítila som sa super. A potom autobusom na Slavensko. Všetko prebehlo v pohode, len tri dni po návrate domov som začala silno krvácať... Bolo to našťastie bez bolestí, tak som sa nestresovala, praskla mi len cieva, ale musela som 2 týždne doma ležať. No a dnes mám 7r. slečnu.
Druhé teh. sme boli autom v Taliansku, bola som v 17tt. Aj toto teh. mizačalo v 5-6.tt špinením, potom prestalo lebo som užívala lieky, ale aj napriek tomusme vyrazili a cítila som sa super, hlavne som sa nestresovala. A to som ešte odšoférovala celú cestu. A dnes mám skoro 2,5 ročného synčeka.
Myslím, že ak sa ty na to cítiš, môžete ísť kľudne aj k moru. Len si zisti, aká je v danej krajine lekárska starostlivosť, v prípade nutnosti. Aleurčite to nebudeš potrebovať.
Ja osobne kúpaliská nemám moc v láske, určite ako tehotná by som na kúpalisko nešla. Radšej more. Ale to je len môj názor.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od sandras » Uto Máj 12, 2009 2:26 pm

ved práve ... radšej more ako kupaliská
a keby ste si vybrali nejaký septembrový termín?
už nebude tak horuco, letoviská menej plné a ty už budeš vo vyššom štádiu tehotenstva, okolo 5.-6. mesiaca už to nie je take rizikové ako na začiatku tehu
ale radšej autom ako letecky ... sice to vyzerá pohodlnejšie, ale lietať sa v tehotenstve moc neodporúča a tiež v prípade problemov sa da autom aj skor vrátiť
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od adrykaa » Uto Máj 12, 2009 6:51 pm

Tento rok sme chceli egypt len to je asi dost horuce uz sme pobehali turecko,tunisko,grecko s malou len neviem ci je to vhodne aj teraz v tehotenstve. :( Co som napr.pocula tak z bratislavy ani kosic sa neda letiet po 5.mesiaci a neviem ako su na tom rakusania. :? Uvidim este sa teda asi budeme nad tym musiet riadne zamysliet alebo skusit aspon to chorvatsko autom.Teraz som trochu krvacala ale uz je to celkom dobre tak uvidim co a ako.Ale velmi pekne dakujem za rady :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:26 pm

od natusa » Uto Máj 12, 2009 7:06 pm

v tehotnosti je kupanie a hlavne plavanie super,teda ak nie je nejaky zdavotny problem.ja som v tehotnosti s rodinkou chodila na termalne kupaliska.a bolo to super.vo vode sa citis super lahko (a v tehotnosti je to super pocit)a ked vides z vody ako znovuzrodena.len odporucam :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť