Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské mená - Timotej

Timotej

od terez254 » Pon Nov 10, 2014 5:21 pm

Paci sa Vam meno Timotej?
Co nan poviete? :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od sandras » Pon Nov 10, 2014 6:21 pm

páči, bolo to jedno z mien na zozname, ked som čakala syna
okrem toho sme mali vybraté Sebastian a Alexander
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Timotej

od terez254 » Pon Nov 10, 2014 9:03 pm

sandras píše:páči, bolo to jedno z mien na zozname, ked som čakala syna
okrem toho sme mali vybraté Sebastian a Alexander



ktore meno nakoniec vyhralo? :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od sandras » Pon Nov 10, 2014 9:08 pm

to posledné
my sme vlastne nevedeli, či to bude chlapec, alebo dievča, takže som sa rozhodla definitívne, až ked som ho videla
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Timotej

od terez254 » Pon Nov 10, 2014 10:08 pm

sandras píše:to posledné
my sme vlastne nevedeli, či to bude chlapec, alebo dievča, takže som sa rozhodla definitívne, až ked som ho videla



Alexander sa mi tiez paci :D :D vybrala si meno, ktore sa ti k babatku hodilo? :) zistovala si,co to meno znamena?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od sandras » Pon Nov 10, 2014 10:13 pm

myslím, že áno ... ked som ho videla, napadlo ma prvé toto, takže to tak asi malo byť
aj ked manžel bol trošku prekvapený. "ochranca mužov" to znamená
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Timotej

od terez254 » Uto Nov 11, 2014 4:03 pm

Meno Timotej znamena toto:

Pôvod mena z gréckeho Timotheos, čo znamená uctievajúci boha.

Tento muž je silnou osobnosťou, s vysokými nárokmi na seba, ale aj na iných. Býva objektívny, úprimný a rád s každým jedná úprimne a otvorene. Neznáša klamstvo, preto sa ho nepokúšajte oklamať, prišli by ste na celý život o dobrého priateľa. Jeho životnou ideológiou je: „Nerob druhým to, čo sám nechceš, aby tebe robili druhý“. Je výnimočný, pretože dokáže jednať s každým jeho rečou a snaží sa vyzdvihnúť aj v iných to dobré. Preto ho ľudia majú radi a vyhľadávajú jeho spoločnosť. Má zmysel pre humor, ale vie byť aj silnou oporou pre tých, ktorí to naozaj potrebujú. V láske je maximálne stabilný, jeho jedinou túžbou je mať spokojné rodinné zázemie a až na druhom mieste je práca a jeho uplatnenie.

Typickou farbou tohto mena je zelená.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od vladkaPD » Str Nov 12, 2014 6:55 pm

dala by som kludne toto co si napisala Timotheos :D je to nieco ine, nezvycajne take urcite nikto nema, ale tak dohovie ci by to tetule na matrike zapisali :lol: alebo aj timothy :) lebo timotei je sampon :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Timotej

od terez254 » Str Nov 12, 2014 10:04 pm

vladkaPD píše:dala by som kludne toto co si napisala Timotheos :D je to nieco ine, nezvycajne take urcite nikto nema, ale tak dohovie ci by to tetule na matrike zapisali :lol: alebo aj timothy :) lebo timotei je sampon :D


Mne sa to meno strasne paci :) :) :) :)
v dnesnej dobe su podla mna zamestnanci matriky zvyknuti uz na vselico, cize by ich to asi neprekvapilo :D
Timtohy je tiez pekne, skor take zahranicne alebo americke :lol:
Ja si myslim,ze je dobre vyberat mena, ktore zapadnu aj v inom state ako na Slovensku.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od melindi » Uto Nov 18, 2014 4:57 pm

Mne sa to veľmi páči. Minulý tyždeň moja dcérka hrala v zábavnom centre chlapčekom, ktorý sa volal Timotej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Timotej

od terez254 » Uto Nov 18, 2014 6:49 pm

melindi píše:Mne sa to veľmi páči. Minulý tyždeň moja dcérka hrala v zábavnom centre chlapčekom, ktorý sa volal Timotej.


pekne to znie a nie je to take obycajne meno, ktoreby mal kazdy druhy chlapec.
Ako volali toho chlapceka? Timotej,Timko,Timi? :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od melindi » Str Nov 19, 2014 6:28 am

Timotej, Timko
Moja dcérka, nevie ešte rozprávať. Ona jej hovorila baba. A chlapček stále jej kričal: Ja nie som baba, ja som Timotej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Timotej

od terez254 » Str Nov 19, 2014 1:26 pm

melindi píše:Timotej, Timko
Moja dcérka, nevie ešte rozprávať. Ona jej hovorila baba. A chlapček stále jej kričal: Ja nie som baba, ja som Timotej.


akurat som citala,ze timotej sa podla Pravidiel slovenskej výslovnosti od Á. Kráľa (Martin: Matica slovenská 2005) má vyslovovať mäko ciže ťimoťej :)
Potom sa to,ze vraj zmenilo na timoťej.
Neviem si predstavit,ze by som nejakeho Timoteja volala tak mäkko :D

tu sa o tom pise:
http://jazykovaporadna.sme.sk/q/1587/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od janeke » Štv Nov 20, 2014 10:50 pm

:) ja mam druheho synceka Timoteja, to meno sa mi strasne pacilo, volame ho ako tu bolo pisane, Timko, Timi, Timino, ked hneva tak je aj Timidlo :P :D :D :D v podstate najskaredsie sa mu asi da povedat Timo, to sice mojho maleho prvacika hneva, ale bude si asi musiet zvyknut, lebo jeho spoluziaci moc neriesia, ze by si navzajom mohli aj pekne hovorit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Nov 15, 2012 11:29 pm

Re: Timotej

od terez254 » Pia Nov 21, 2014 9:24 am

janeke píše::) ja mam druheho synceka Timoteja, to meno sa mi strasne pacilo, volame ho ako tu bolo pisane, Timko, Timi, Timino, ked hneva tak je aj Timidlo :P :D :D :D v podstate najskaredsie sa mu asi da povedat Timo, to sice mojho maleho prvacika hneva, ale bude si asi musiet zvyknut, lebo jeho spoluziaci moc neriesia, ze by si navzajom mohli aj pekne hovorit.



ja si myslim,ze aj Timo znie pekne :)
je to fakt pekne a nezvycajne meno, ale nie zas prilis :D
Tvoj maly si potrpi na zdrobneniny? :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť