Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Základná výbava - Výbava

Výbava

od nanaaa » Pia Máj 08, 2009 9:34 pm

Maminky, dnes bola u mňa kamoška, ktorá čaká čoskoro bábo.Dala mi zaujímavú otázku.Čo by si si už pri druhom dieťaku, do výbavy nekúpila?Mňa napadlo toto:
balóniková odsávačka soplíkov
body čo nemajú zapínanie na pleci
dupačky čo sa zapínajú vzadu, alebo nemajú cvočky medzi nohami
plastové lehátko do vaničky
chodítko
kolotoč nad postieľku-mala som plastový, strašne hlučný a nedal sa dobre upevniť
kopu zbytočnej kozmetiky
prebaľovací pult-nový určite nie, je to drahé a ja som ho využila cca 4-5 mesiacov

Viac ma nenapadlo.Ak máte chuť, napíšte svoje skúsenosti.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od Ljublju » Sob Máj 09, 2009 12:42 am

boze moj,mala som tu napisaneho toho vela,ale sa mi to sem nehodilo.tak musim odznova

tak najskor napisem,co som nemala pri prvom a kupila pri druhom-

1.teplacky,polodupky,body-pri prvom som pouzivala dupacky,kosielky,tricka
2.prebalovaci pult-ale taky na pracke zboku plneny spraveny,mala som hned po ruke mydlo,vodu....podlozku som si sila doma-kupila som igelit a molitan,vyslo ma na 150sk :lol: ,prve som prebalovala na posteli
3.vanicku s rovnym dnom-pri prvom som mala tvarovanu,neskor som nenasla pre nu vyuzitie,tuto druhu sa chystam dat deckam v lete na balkon na clapkanie,je dostatocne dlha
4.kooopu hraciek,malemu stacila mala igelitka,teraz ma drobec 4
5.deku na hranie-prvy sedel na starej larise,malej som usila velku -inspiracia z netu
6.lehatko-vyborna vec-puzivala som pri vareni,mala na mna kukala zo stola......a aj teraz,ked neviem co s nou a pri zavadzani prikrmov
7.teplomer do vody,teraz akosi neviem odhadnut vodu-som zvyknuta na horucu
8.hniezdo do postielky-ale na 3 strany-pri prvom som nemala,suprovo brani zapadnutiu cumla za postielku
9.avent pohariky na prikrmy/i,
10.postolky so suchym zipsom
11.zvonkohra-celkom sa nam to paci


a co sa mi zda ako blbost-

1.podprsenka na kojenie-moc pracne zapinanie,ja som jednoducho klasicku bez kostic nadvyhla a bolo vytiahnute :-)
2.kos na plienky-su drahe a zbytocne
3.kybel na kupanie-neni nad pohlad na spokojne vystrete vysmiate cvachtajuce babo vo vanicke :lol:
4.sterilizator na flasky
5.krabicka na cumle
6.noznicky so zaoblenym koncom
7.balonikova odsavacka na soplik-zle taha
8.stojan na vanicku-pouzivala som dosku cez vanu,ak neni vana,stacia dve stolicky
9.babyphone do maleho bytu
10.fusak zvlast do autosedacky-ked je vonku zima,v aute sa zakuri,alebo staci babo dobre zakryt dekou
11.termoobal na flasky-malo v nich vydrzi caj teply
12.plastovy podbradnik
13.typicky detsky pribor-hlavne vydlicka-zle sa napichuje-nevidim vyuzitie
14.schodiky na WC
15.tie malicke hracie deky-lepsia sa mi zda len hrazdicka
16.vankus na kojenie-ja som sa obkladala poduskami
17.monitor dychu-ak nie su zdrav.problemy
18.detska vaha - -//-
19.lehatko do vanicky
20.mnozstvo dudlov,flasiek a kozmetiky nakupenej dopredu
21.vibracne a hojdacie lehatka
22.lehatko do vanicky
23.kolotoc nad postielku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

Re: Výbava

od Ljublju » Sob Máj 09, 2009 12:49 am

nanaaa píše:Maminky, dnes bola u mňa kamoška, ktorá čaká čoskoro bábo.Dala mi zaujímavú otázku.Čo by si si už pri druhom dieťaku, do výbavy nekúpila?Mňa napadlo toto:
balóniková odsávačka soplíkov
body čo nemajú zapínanie na pleci
dupačky čo sa zapínajú vzadu, alebo nemajú cvočky medzi nohami
plastové lehátko do vaničky
chodítko
kolotoč nad postieľku-mala som plastový, strašne hlučný a nedal sa dobre upevniť
kopu zbytočnej kozmetiky
prebaľovací pult-nový určite nie, je to drahé a ja som ho využila cca 4-5 mesiacov

Viac ma nenapadlo.Ak máte chuť, napíšte svoje skúsenosti.


moja zase neznesie ked jej s cimsi stracham pri krku-zapinanie,
tiez by som nekupila dupky bez zapinanie medzi nozkami
choditko neplanujem kupit,mame tu vela rohov
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od Jamirka » Uto Máj 12, 2009 12:55 pm

Zaujímavé postrehy :lol: Každej z nás a aj každému dieťaťu vyhovuje niečo iné. Ja som tiež kopec vecí robila inak pri prvom ako pri druhom dieťati.
Ale jedno ste nespomenuli. Ja osobne som si už pri prvom dieťati po rokuuvedomila, že určite pri druhom nechcem hlbokýkočík. Netreba to. A tak som to aj urobila pri druhom. Hneď od narodenia bol v športovom, švagrinka mi požičala tašku na bábätká, do tej vošiel aj fusak a malý mal teplučko - narodil sa v decembri.
Mojej druhej švagrinke sa toto odporúčanie nepozdávalo a kúpila kočík aj s vaničkou, a ešte sinedala pozor, aby opierka na chrbát na športovej časti mala aspoň tri polohy... A tak nenila kočík po 6 mesiacoch za ľahučký športový, lebo moje malé krsniatko v ňom nechce byť, lebo je zvedavá a nič nevidí...
Prebaľovací pult sa mizdá ako zbytočnosť. Obe deti som prebaľovala na práčke a na posteli, mala som prenosnú prebaľovaciu podložku za 300,-sk a to bolo v pohode.
Odsávačky a flašky, cumle, sterilizátory nepoznáme, nepotrebovali sme vôbec. Umelá vanička, podľa mňa zbytočnosť, hneď šup do veľkej vane s ockom alebo mamičkou :lol: a synček so sestričkou. Krásny pohľad :lol: Vysoká stolička na jedenie - individuálne závisí od dieťaťa. Dcérka ju zbožňovala, synček ten sedávana mne, stoličku sme už dávno darovali, len nám zavadzala...Chodítko takisto individuálne - dcérka ho zbožňovala, syn nenávidel. Takisto rôzne odrážadlá. Hrazdička je dobrá vec, odporúčam, pri dcérke som ju nemala. Kolotoč som nemala, nechýbal nám, mali sme plno iných hracích hračiek a plne využitých.
A čo sa týka hrkáliek a plyšákov, stačí pár kúskov, moje deti aj tak najviac zaujímali diaľkové ovládače, mobily, okuliare, kľúče, peňaženky... :roll: proste všetko "vhodné" predmety pre krpcov, a hlavne zakázané. Ale zakázané ovocie chutí najviac.
Takisto som nevyužila overal do autosedačky... naozaj stačí deka, keď sa v aute prikúri, deku som stiahla aj počas jazdy. Teplomer do vody, takisto zbytočný... ja deti vždy nakoniec vysprchujem vlažnou vodou :wink:
Bodynká a tričká určite s cvokmi na pleci, takisto dupky s cvokmi v rozkroku. A to je asitak všetko, čo ma napadlo. :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od natusa » Uto Máj 12, 2009 1:28 pm

hlavne nicoho vela :wink: :wink: :wink:
nas maly sa narodil ako 4300g chlapisko a skoro okamzite mu bolo vsetko male,tie najmensie cisla ani neobliekol.proste poriadny chlap :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od sandras » Uto Máj 12, 2009 2:39 pm

ja som pri 2. dieťatku nevužila
oblečenie vo velkosti 56
košielky bavlnené klasické - dcerke som ich davala, bola letné bábo ... ale synovi nie, on je februárča
chodítko - minimálne
hlboký kočík, ako som mala pri 1. dieťatku - tiež mi viac vyhovoval športiak + taška na bábo
bavlnené plienky - pri dcerke som mala 40, ale stačí v pohodke aj 20 (pokial používate pampersky)
kolotoč nad postielku
zbytočne vela kozmetiky
klokanku - syn bol ťažký, takež jeho som moc nenosila, dcerku som nosila asi 3 mesiace (od 3 - 6 mes. dosť vela)
potreby a podprsenky na kojenie - žial nekojila som moc dlho a moc som nevyužila :cry:
kopy hračiek, hlavne plyšákov
kopy oblečenia nakupeneho dopredu
lehatko do vane - nemala som ani pri prvom, ani pri druhom a nechybalo mi

naopak kupila som si:
vysielačky na odposluch dieťatka
monitor dychu - mala som požičaný
španielsku deku
polohovatelne lehátko (ale odporučam 0-18kg, ja som mala do 9kg a vydržalo nam len do 6 mes.)
prebalovací pult - od kamošky robený na mieru, teda dosť velký aj pre ročné dieťa, naspodu so skrinkou na všetky "prebalováky" .. nad postelou trpia kríže
baldachýn a hniezdo okolo postielky
odsavačku na vysávač
moderný fusak do kočíka - pri dcere som mala starý, ešte po mne a tie sa nedaju dať do buginy
a na plastovy podbradník nedám dopustiť

a suhalsím, že niektore veci treba kupovať až podla toho, ako sa javí dieťa -
napr. moja dcerka nikdy nejedávala vo vysokej stoličke - syn papá vylučne v nej
dcera bola rada v chodítku - syn vobec, plakal tam
dcerka nechcela spávať v postielke, spávala medzi nami - syn spáva stále v postielke
mastička na zadoček, kozmetika - každemu sedelo niečo iné
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nanaaa » Uto Máj 12, 2009 8:47 pm

Jééééj baby, super ste napísali,kamoška čítala, aj si pozapisovala a ďakuje. :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od Ljublju » Uto Máj 12, 2009 11:20 pm

nanaaa píše:Jééééj baby, super ste napísali,kamoška čítala, aj si pozapisovala a ďakuje. :D :D :D


ze zelame stastny koniec :lol:

naozaj-ta kozmetika kupovana dopredu-ja som si kupila malicku flasticku samponiku na cele telo,ale pouzivala som len na vlasky a este je v nej,lebo dcerka sa par tyzdnov po narodeni vyhadzala-ale nie z toho,dovtedy som pouzivala mydielko len na ritku a okolo krku,rucicky.A dr. nam predpisala oilatum,teraz dominme 2 flasu a prejdem na samponik a dobry je Nivea krem baby.A krem na ritku.To je vse.A samozrejme treba kupit lieh na pupcek-ten sa zide vzdy aj pre dospelaka.
A je dobra odsavacka mlieka,urcite treba mat v zalohe-aj pouzitu,vie rozbehnut mlieko a tampony do podprdy.Ja som pouzila len jedno balenie.


a ja mam teraz problem s hrackami,mame ich mnoho,ale je mi luto ich popredavat,take su krasne a v super stave-no ja som ten typ,co ma ku vsetkemu velky cit :roll: :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od sandras » Str Máj 13, 2009 7:36 am

Ljublju píše:
a ja mam teraz problem s hrackami,mame ich mnoho,ale je mi luto ich popredavat,take su krasne a v super stave-no ja som ten typ,co ma ku vsetkemu velky cit :roll: :(

aj my sme mali pri dcerke nenormálne vela hračiek, niečo ešte po mne, niečo sa kupilo, niečo dostala ... a ked končila školku a vedela som, že niektore su fakt detské a už sa s nimi na 100% nebude hrávať, tak som zbalila 2 velke vrecia, naložila do sterho kočiarika ešte po mne (ale super stav) a zaviezli sme to do školky :wink:
a teraz pri synčekovi kupujeme veeelmi opatrne - aj hračky, aj oblečenie ... lebo vidím, že sa to absolutne nevyužije a len to potom zavadzia Aj tak toho má viac než dosť
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nanaaa » Str Máj 13, 2009 12:00 pm

sandras píše:
Ljublju píše:
a ja mam teraz problem s hrackami,mame ich mnoho,ale je mi luto ich popredavat,take su krasne a v super stave-no ja som ten typ,co ma ku vsetkemu velky cit :roll: :(

aj my sme mali pri dcerke nenormálne vela hračiek, niečo ešte po mne, niečo sa kupilo, niečo dostala ... a ked končila školku a vedela som, že niektore su fakt detské a už sa s nimi na 100% nebude hrávať, tak som zbalila 2 velke vrecia, naložila do sterho kočiarika ešte po mne (ale super stav) a zaviezli sme to do školky :wink:
a teraz pri synčekovi kupujeme veeelmi opatrne - aj hračky, aj oblečenie ... lebo vidím, že sa to absolutne nevyužije a len to potom zavadzia Aj tak toho má viac než dosť


Aj ja už kupujem veľmi opatrne.Zo začiatku som nakupovala jedna radosť.Mal veľa hračiek aj oblečenia.Z oblečenia sme toho veľa neponosili, aj tak má obľúbenú jednu, dve veci, ktoré chce mať oblečené stále.A hračky?5 veľkých krabíc a hrá sa tak z dvomi, tromi autíčkami.Z ostatnými len občas.Keď nastúpi do škôlky, aj ja plánujem radšej darovať tam.Už budem dávať len ľuďom, ktorých poznám a viem že hračky padnú na osoh.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od ivustek » Ned Máj 17, 2009 2:34 pm

My sme napr. kúpili nový babyvak, ktorý sme minimálne použili. Pre nás to bola zbytočná investícia. A podobne to bolo s klokankou. Taktiež neskutočné množstvo ponožiek od 0-6 mesiaca a overaly s dlhým rukávom, ktoré sa zapínajú iba na chrbátiku - hrozne nepraktické.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 156
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť