Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zamestnanie - zamestnanie

zamestnanie

od Jajus345 » Pon Feb 02, 2015 1:35 pm

Ak by ste mali moznost vybrat si vhodne zamestnanie pre vas, ake by to bolo a preco? :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: zamestnanie

od sandras » Pon Feb 02, 2015 6:49 pm

učitelstvo ... len keby bolo menej byrokracie a trošku viac penazí
no inak je to skvelé povolanie, celý den je človek s mladými veselými ľuďmi (ktorí fakt dokážu dobiť baterky), mám výborný pracovný čas a dosť volna, aby som sa mohla venovať aj vlastným deťom. Je to dosť vela práce a najmä človek musí mať tie deti rád a vedieť s nimi komunikovať. ja učím na SŠ (15-18 rokov), čo je akože náročný vek, no napriek tomu sa to dá zvládnuť.
Čo ma hnevá ani nie je ten plat, skor take veci, ako zbytočné vypisovanie papierov, nedostatok penazí na chod školy, pomôcky, kancelársky papier, že nedokážu za 20 rokov vydať a poslať na školy učebnice a takéto veci...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: zamestnanie

od Jajus345 » Pon Feb 02, 2015 7:12 pm

je to pekné povolanie, ale ja si myslím, že ani jedna práca nie je dostatočne ohodnotená a zaplatená....ja som niekedy tiež chcela byť učiteľka, ale nepodarilo sa...teraz už 10 rok robím v špedícií a nemenila by som túto robotu ani za nič...hoci pred 5 rokmi som sa doslova zaprisahavala, že túto prácu už robiť nebudem, kvôli zamestnavateľovi....a opäť som pri špedícií....je to málo ohodnotená práca, ale v dnešnej dobe si človek nemôže veľmi vyberať....takže som rada tak ako to je, ty si koľko rokov v školstve? :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: zamestnanie

od sandras » Pon Feb 02, 2015 9:24 pm

niečo vyše 10 rokov, ked odrátam materskú
predtým som robila vzdelávanie dospelých a preklady, ale to bolo náročnejšie,
myslím tie preklady, to bolo často o zdravie ... cele noci nad PC
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: zamestnanie

od Jajus345 » Pon Feb 02, 2015 9:34 pm

veď to, ale aj tom žiaľ patrí k našej práci....ja som tiež prekladala texty z AJ do SJ a ako píšeš, niekedy to fakt bolo na psychiatriu... :oops: :oops: :oops: :oops: teraz už pomenej, ale vždy sa niečo nájde...už si neberiem na hlavu toľko ako predtým....nestojí mi to zato :( :( :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: zamestnanie

od terez254 » Pon Feb 02, 2015 10:13 pm

Jajus345 píše:Ak by ste mali moznost vybrat si vhodne zamestnanie pre vas, ake by to bolo a preco? :wink: :wink:



urcite vlastne podnikanie :D a co ty?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: zamestnanie

od Jajus345 » Pon Feb 02, 2015 10:35 pm

tak to by som brala, ale len v tom prípade, ak by sa neplatili odvody :oops: :oops: :oops: lebo to zrujnuje človeka...ty by si v čom chcela podnikať, ak by sa ti naskytla možnosť? niekedy som uvažovala, žeby som podnikala ako nechtárka...či ako sa to odborne povie...gélové nechty.. :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: zamestnanie

od terez254 » Uto Feb 03, 2015 12:03 pm

Jajus345 píše:tak to by som brala, ale len v tom prípade, ak by sa neplatili odvody :oops: :oops: :oops: lebo to zrujnuje človeka...ty by si v čom chcela podnikať, ak by sa ti naskytla možnosť? niekedy som uvažovala, žeby som podnikala ako nechtárka...či ako sa to odborne povie...gélové nechty.. :wink: :wink: :wink:


v niecom velkom :D :D :D plany v hlave by aj boli a myslim si,ze celkom zaujimave, len financne prostriedky a odvaha chybaju :lol:
nechtarka? to je tiez celkom fajn, ale dnes ich uz je vela a asi sa velky biznis z toho spravit neda.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: zamestnanie

od Jajus345 » Uto Feb 03, 2015 12:10 pm

Ved to, ze nechtariek je uz velmi vela...neviem,ci je to aj teraz,ale predtym ak bol clovek registrovany na urade prace dlhsie ako 6 mesiacov mohol poziadat o dotaciu....nevies,ci to funguje aj teraz? Este som uvazovala o zalozeni vlastnej spedicky...ty uvazujes o akom podnikani? :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: zamestnanie

od Jajus345 » Uto Feb 03, 2015 12:10 pm

Ved to, ze nechtariek je uz velmi vela...neviem,ci je to aj teraz,ale predtym ak bol clovek registrovany na urade prace dlhsie ako 6 mesiacov mohol poziadat o dotaciu....nevies,ci to funguje aj teraz? Este som uvazovala o zalozeni vlastnej spedicky...ty uvazujes o akom podnikani? :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: zamestnanie

od terez254 » Uto Feb 03, 2015 2:10 pm

Jajus345 píše:Ved to, ze nechtariek je uz velmi vela...neviem,ci je to aj teraz,ale predtym ak bol clovek registrovany na urade prace dlhsie ako 6 mesiacov mohol poziadat o dotaciu....nevies,ci to funguje aj teraz? Este som uvazovala o zalozeni vlastnej spedicky...ty uvazujes o akom podnikani? :wink:


vobec neviem ako to teraz funguje.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: zamestnanie

od Jajus345 » Uto Feb 03, 2015 2:50 pm

V dnesnej dobe je dost tazke pustat sa do podnikania,ak nemas pevny zaklad....poznam velmi vela firiem, ktore skoncili....je vela neplaticov,na fa si daju splatnost 60 dni a potom ked pride k uhradam akokeby pod nimi zem zlahla,ani chyru ani... :oops: :oops: :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: zamestnanie

od keilayh » Uto Feb 03, 2015 6:46 pm

Jajus345 píše:Ved to, ze nechtariek je uz velmi vela...neviem,ci je to aj teraz,ale predtym ak bol clovek registrovany na urade prace dlhsie ako 6 mesiacov mohol poziadat o dotaciu....nevies,ci to funguje aj teraz? Este som uvazovala o zalozeni vlastnej spedicky...ty uvazujes o akom podnikani? :wink:


Myslím si, že by si sa aj uživila. Ono je to o kvalitnej práci a ver tomu, že vela nechtárok je nekvalitných, len rychlo rychlo, potom nechty nedržia a zákazníčky spokojné niesu a odchádzajú.
Čo sa týka odvodov máš pravdu, su nenormálne vysoké a zarobiť na ne je ťažké pri takejto práci. Ale zas teraz je novinka :) že sa nemusia platiť odvody, dá sa platiť iba do zdravotky. Len neviem ake su podmienky.
Ohladne dotácie, tam stačí byť na úrade 3mesiace a môžeš si požiadať o dotáciu. Len neviem ako to presne je, kedysi to bolo inak teraz je to zase inak. Vraj sa nevypláca naraz, ale nejako postupne v percentách. Asi je to teraz tak viac strážené. A prvý rok podnikania si oslobodená od platenia sociálky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: zamestnanie

od sandras » Uto Feb 03, 2015 6:57 pm

problém s odvodmi je v tom, že aj ak si človek platí z minima (čo v prípade nechtárky asi tak bude), nie je to málo penazí
a na druhej strane, aj marodku, alebo aj materskú, starobný alebo invalidný dôchodok sa počíta z minima
moja mama živnostníčila 20 rokov, starala sa o seba, platila všetko, čo mala, nežiadala od štátu nič, nebola nezamestnaná na urade práce, nemarodovala ... a dochodok je vypočítali ani nie 220 eur. Smutné...

Neplatiť odvody je síce lákavé, ale ak by človek nebodaj ochorel, alebo žena otehotnela, nedostane nemocenské dávky. A tie dotácie v prípade, že by človek prestal podnikať do nejakého času, musí vrátiť.

Preto som radšej zamestnaná, mám istoty a platenú dovolenku, v prípade prepúšťania dostanem odstupné a podporu... a tiež platím odvody, len si to človek tak neuvedomuje, lebo tie peniaze rovno stiahnu z výplaty. Momentálne mam aj prácu na dohodu, tam to krásne vidno, aká pomerne velká časť hrubého platu výplaty ide na odvody. Ak zarobím na dohodu napr 270 eur a na účet mi príde ani nie 190.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: zamestnanie

od Jajus345 » Uto Feb 03, 2015 9:30 pm

Ak si zamestnana na dohodu,tak nárok na odstupne nemas alebo sa mylim? To fakt pri 20 rokoch podnikania je dôchodok taký,aký tu uvadzas???? No radost dožiť sa dôchodku..sice ako pocitam,tak pocitam ani ti ludia,ktorí mali minimálnu mzdu,tak sa tešiť z dôchodku velmi nebudú....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť