Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - zmrzlina a lyzicka plocha...

zmrzlina a lyzicka plocha...

od inguli » Ned Aug 22, 2010 11:49 am

maminky pridavam sem svoju skusenost ..
maly mal v maji dva roky a cez leto som mu uz kupila raz dvakrat zmrzlinku ...mame velmi radi :) a vzdy papal sam ...az dovtedy kym sme nesli na prechadzku s kamaratkou ktorej dcerka bude mat dva roky v novembri az...
ona jej kupila zmrzku sadli sme si a dala jej tu malu ploochu lyzicku umelu ktoru davaju k zmrzline a krasne papala ..my sme pouzivali ako vzdy len jazyk :wink:
dva dni na to som sla zo synmi na zmrzku znova apovedala som si dam mu tiez tu lyzicku plochu nech papa...pekne papal a ako sme sa prechadzali so synom s vacsim sme sa rozpravali a pritom som vzdy nahliadla do kocika maly pekne papal...
a zrazu ked som znova nan kukla vidim ze ma otvorenu pusu akoby chcel zvracat a z oci mu idu slzy...hned som k nemu klakla s tym ze som si myslela ze maly dal az prilis dovnutra lyzicku a preto ho to napinalo a az potom som pozerala ze z lyzicky chyba asi 1 cm a taky ostry kusok este k tomu...uz som vedela ze to ma v krku uz ale maly zacal normalne dychat a sa rozplakal...tak som hned volala dr.ke /ktora nas teraz uci v skole "kurz opatrovatelky"/a ona ma ukludnila kedze som sa bala co ten kus tam narobi v crevach v brusku hlavne ze bol ostry kusok..
dala som mu veela chleba spapat hned boli sme chvala bohu pri lidl a zbehla som tam...a cakali sme ...na druhy den rano mal v stolici
som celu noc nespaqla a vravela som si aka som hlupa ...
som matka ktora ani na chvilu dieta nenecha same velmi viem stresovat a bat sa o neho a vidite ste s nim nad nim ako tlacite kocik a staci chvila a je problem..
a este musim dodat on neni ako starsi syn...ked bol maly stale do pusinky vsetko ale on nie...vsetko co najde na zemi donesie a ukaze mi ze kaka este nic do ust nedaval nezahryzol ...bol to ako blesk ze on zahryzne do lyzicky:(
davam to sem len preto aby ste niektora s nedopadla rovnako :roll:
potom vecer som tu hned hladala hocico o tom a nasla som ze aj klinec zhltol maly ...davali dokopy nabytok rodicia a jeden im nejak tak vypadol ze nenasli oni ale neskor dieta a bolo to... vykakal na druhy den:)))
chvala bohu o prvej pomoci viem vsetko co v pripade keby sa zasekol ten kusok z lyzicky ale aj tak clovek sa zlakne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Pon Aug 23, 2010 4:43 pm

no teda inguli..to nebol pekný zážitok :shock: :cry: ale som rada,že to dopadlo dobre a malý je zdravučký!! :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: zmrzlina a lyzicka plocha...

od livijja » Pon Aug 23, 2010 9:37 pm

inguli píše:maminky pridavam sem svoju skusenost ..
maly mal v maji dva roky a cez leto som mu uz kupila raz dvakrat zmrzlinku ...mame velmi radi :) a vzdy papal sam ...az dovtedy kym sme nesli na prechadzku s kamaratkou ktorej dcerka bude mat dva roky v novembri az...
ona jej kupila zmrzku sadli sme si a dala jej tu malu ploochu lyzicku umelu ktoru davaju k zmrzline a krasne papala ..my sme pouzivali ako vzdy len jazyk :wink:
dva dni na to som sla zo synmi na zmrzku znova apovedala som si dam mu tiez tu lyzicku plochu nech papa...pekne papal a ako sme sa prechadzali so synom s vacsim sme sa rozpravali a pritom som vzdy nahliadla do kocika maly pekne papal...
a zrazu ked som znova nan kukla vidim ze ma otvorenu pusu akoby chcel zvracat a z oci mu idu slzy...hned som k nemu klakla s tym ze som si myslela ze maly dal az prilis dovnutra lyzicku a preto ho to napinalo a az potom som pozerala ze z lyzicky chyba asi 1 cm a taky ostry kusok este k tomu...uz som vedela ze to ma v krku uz ale maly zacal normalne dychat a sa rozplakal...tak som hned volala dr.ke /ktora nas teraz uci v skole "kurz opatrovatelky"/a ona ma ukludnila kedze som sa bala co ten kus tam narobi v crevach v brusku hlavne ze bol ostry kusok..
dala som mu veela chleba spapat hned boli sme chvala bohu pri lidl a zbehla som tam...a cakali sme ...na druhy den rano mal v stolici
som celu noc nespaqla a vravela som si aka som hlupa ...
som matka ktora ani na chvilu dieta nenecha same velmi viem stresovat a bat sa o neho a vidite ste s nim nad nim ako tlacite kocik a staci chvila a je problem..
a este musim dodat on neni ako starsi syn...ked bol maly stale do pusinky vsetko ale on nie...vsetko co najde na zemi donesie a ukaze mi ze kaka este nic do ust nedaval nezahryzol ...bol to ako blesk ze on zahryzne do lyzicky:(
davam to sem len preto aby ste niektora s nedopadla rovnako :roll:
potom vecer som tu hned hladala hocico o tom a nasla som ze aj klinec zhltol maly ...davali dokopy nabytok rodicia a jeden im nejak tak vypadol ze nenasli oni ale neskor dieta a bolo to... vykakal na druhy den:)))
chvala bohu o prvej pomoci viem vsetko co v pripade keby sa zasekol ten kusok z lyzicky ale aj tak clovek sa zlakne


viem ze ma nemusis ale mali sme taku istu skusenost tiez som davala velky pozor a zlomok sekundy maly sa dusil ja som v tom momente nevedela ani ako sa volam bala som sa no akosi to prehltol a tiez rano vykakal , chvala bohu no od vtedy ziadna lyzicka ak chce zmrzlinku radsej nanuk kupim a viem ze nic sa nemoze stat clovek cim vacsi pozo dava tym horsie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 743
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Aug 23, 2010 10:07 pm

Janka81 píše:no teda inguli..to nebol pekný zážitok :shock: :cry: ale som rada,že to dopadlo dobre a malý je zdravučký!! :lol: :lol: :lol:


diky jani tak to som aj ja ...lyzicku nabuduce vynechame...a kedze sa blizi koniec leta pomaly aj zmrzlinku :wink:
sice odvtedy ani nemal...ani nemusi mat..

livijja to ze sem napisem svoju zlu skusenost ktora mozno pomoze inym maminkam tak to plati aj pre teba a tvoje dieta ..to ze s tebou nesuhlasim a mam svoj nazor to neznamena ze k tebe to nepisem...
pomozem vzdy rada a ked ide o dieta tak aj nepriatelovi/tym nemyslim teba ...vlastne nikoho chvala bohu nemam nepriatelov/myslim to skor ako priklad ze keby som aj mala nepriatela...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Uto Aug 24, 2010 8:31 am

inguli, až sa to zle číta :shock: ale chvalabohu, že všetko dobre dopadlo
deti su nevyspytatelné a človek niekedy fakt neustriehne

ja som ako malé dieťa odhryzla zo skleneného pohára a druhýkrát som štrngla tak silno, že sa mi pohár rozletel v ruke ... takže u nas v rodine sa deťom odvtedy nedávaju tenšie sklenené poháre (ja mam doma plastové z IKEA a to by musel byť iný žralok, čo by z toho odhryzol :mrgreen: ) a neštrngáme si...

dcera sa mi raz dusila takým cukríkom - hroznovým cukrom, čo predavaju v lekárni v takých šulkoch. Prehltla ho celý, po polhodine ho vyvracala a celú tú polhodinu vrieskala a naťahovalo ju :( Tiež mala asi ako tvoj malý.

Kedysi som čítala prípad, ked chlapček zjedol drevenej kúsok paličky od nanuku, ale jemu sa to nejako zapichlo v črevách a mal z toho celoživotné problemy :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Uto Aug 24, 2010 6:28 pm

ano sandras mali sme stastie ...mohlo sa to skoncit aj horsie :roll:
jmna tiez hned ako som videla ze uz to ma edole a dycha normalne tak som vobec kludna nebola kedze ma napadlo co este to ostre nieco moze spravit v crevach
:cry: tak som hned zavolala dr.ke
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Str Sep 08, 2010 7:43 pm

a znova pridavam nieco :(
sli sme domov z mesta maly sedel v kociku a papal tycinky a zrazu sa ku mne otocil a vravi po svojom tytinky oda be to oda be znamena tam donutra.../on aj po slov aj po mad.rozprava/
sa ho pytam kam ?a len kukal na mna a to iste opakoval ale nic neukazoval ...na nic
tak ma hned napadlo ak nie do ust..lebo naco by to vravel to je normalka:)tak ma napadlo ze boze do nosa?pozeram a tycinka vo vnutri...ale kedze som nic nemala so sebou cim by som to mohla vybrat tak som volala manzelovi ktory bol v praci ze idem na pohotovost lebo maly zas vyviedol nieco ...no on sa hned zlakol a ze pridu s kolegou s autom/kedze som bola na druhom konci mesta skoro..a manzel robi v zasahovej jednotke tak auto pri ruke a prisli prenas../kocik sme dali tam na blizku k jednej pani na dvor ze sa vratime preto...a sli sme ..
rano mame ist na krcno nosne...vraj sa to tam rozpadne ci ako sa tomu vravi pomaly ..
teraz uz dycha cez ten nostek normalne takze je to asi uz rozpadnute a rejme ide o maly kusok kedze novinkou je u neho to ze tycinky polame na male kusky a tak spapa...
no teraz uz zacinam mat fakt strach ...
starsi syn nikdy nic take nic nevyviedol ale tento maly to teraz dobehne :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Str Sep 08, 2010 9:02 pm

no inguli, maš teda poriadneho výmyselníka :shock: :( Tak potom napíš, ako to dopadlo...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Sep 09, 2010 4:23 pm

takze tycinka je vonku :P asi tak pol cmetrova bola co mal v nosteku...plac bol obrovsky a krik mam ideme mama ideme :(
a ked sme sli konecne von tak povedal: na neni bacsi/bacsi=ujo/ :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od ingrid00 » Pia Sep 10, 2010 4:22 pm

super,že to dobre dopadlo. Aj ja mám pár zlých skuseností,lebo aj moja malá,len vymýšla.ked bola chora tak som jej dala tik-tak biely tuhý cukrík.sedela som pri nej tak ho pekne cumlala a ked som jej išla zobrat čajík tak si ho strčila do nosa.Po chvílke začala strašne plakat a hned som vedela,že sa niečo stalo.Po dobrej chvílke ho vyfukala-bolo to niečo hrozné-naštastie vie fukat nos tak vyšiel von.dierku nosnu jej vyštípal tak,že sa nošteka nemohla ani dotknut.aj ja musím davat velký pozor lebo všetko koštuje a vymýšla a dava si aj farbičky do uška.čokolvek papá všetko za stolíkom a sedím pri nej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Ned Máj 25, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Sep 10, 2010 5:05 pm

no ja som teraz uz kazdy den v strese..aj dneska po stvornozkach chodil po byte a zrazu prisiel ku mne a zacal sa z nicoho nic dusit ...predtym robil kolecko jedno na chodbe a ja ze zas nieco ma???ale nie on sa AKOZE dusil ..ja dvakrat nepoviem on mi robi nervy naschval... :lol: :lol: :lol: :roll:
lebo sa pritom na mna pozeral a cakal ako zareagujem...a ked videl ze stres a skocim k nemu tak zacal robit blbosti hodil sa na zem..vtedy mi doslo ze sa bavka mlady pan asi len....a to ma 2r.a 3 mes.dneska si pytal tycinky a ja ze nie tycinky uz nedostanes...a on hned rucicku k nose a ze tycinky
tam!ukazoval... :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od ingrid00 » Pia Sep 10, 2010 5:22 pm

uff tak nespustit ani na chvílku z očí. :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Ned Máj 25, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Sep 10, 2010 5:45 pm

..mne sa zda ze on je este pod vplyvom tej udalosti takpovediac ..
lebo mi to nezvykol robit..myslim takto ma strasit...
par dni a zapadneme spat do starych kolaji:)aspon teda dufam :roll: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť