Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Dovolenky, detské tábory, výlety - ZOZNAM vecí na dovolenku + lekárnička

ZOZNAM vecí na dovolenku + lekárnička

od najkvetinka » Str Máj 20, 2009 5:08 pm

Takže balíme kufre a ideme s deťmi k moru, na hory...aby sme nič nezabudli, pridávam zoznam a mamičky, čo nenájdete v ňom , tak prosím dopĺňajte..ďakujem :D :idea:
:idea: DOVOLENKOVÁ LEKÁRNIČKA :idea: :
-proti zvracaniu pri cestách autom, autobusom, lietadlom..-KINEDRIL /je najlepší/, na žuvanie v prevýšení a v lietadle TRAVEL GUM 20.prípadne gumové cukríky, žuť žuvačku..
-proti bolesti hlavy, zubov-VALETOL, PANADOL,ATARALGIN /sú osvedčené/ pre detičky stačí PANADOL sirup, BRUFEN sirup
-proti menštruačným, žlčníkovým a obličkovým bolestiam-NOSPA, ALGIFEN, SPASMOVERALGIN
-pri horúčkach a úpale - ACYLPYRIN, ANOPYRIN, PARALEN, PANADOL-pre detičky sirup PANADOL, sirup BRUFEN...+ DIAZEPAM!!!/kto máva febrilné kŕče pri horúčke nezabudnite si ho!!!/
-prvá pomoc pri hnačke a pokazenom žalúdku zo stravy, pri napínaní na vracanie CARBO MEDICINALIS tzv.živočíšne uhlie
-proti hnačke-deťom SMECTA/je najlepšia/ HYLAK, pre dospelých je najlepší ENDIARON
-proti zápche-REGULAX alebo GUTTALAX
-slnečná alergia, uštipnutie-DITHIADEN, pre deti-FENISTIL kvapky, pri solárnej slnečnej dermatitíde je veľmi dobrá AFLODERM MASŤ pre deti aj dospelých! Na štípance použiť aj Fenistil gel, ale nikdy sa nevystavujte slnku, ak ste natretý na tele Fenistil gelom-miesto ostane veľmi červené a bolestivé-Fenistil gel sa nesmie používať na spáleniny od slnka!!!
-proti herpesu/často sa následkom slnenia ukáže na pere, či tváry!!!/- LAKINAL, THERMAL HERPES KRÉM-mne sa najlepšie osvedčili 2 veci z oriflame a to najprv potrieť TEA TREE OLEJOM a na to potrieť JEMNÝ HOJIVÝ ZÁZRAK!!! Je to bleskovka v hojení a nosíme to aj na hory, aj k moru a aj v zime..
-na oči- EVERCIL pre deti je najlepší pri prievane, ak deti pália oči, štípu oči alebo dostanú z vody z bazéna zápal spojiviek tak je najlepší OPHTALMO SEPTONEX
- na nádchu STERIMAR spray už od narodenia až po starobu, je aj na čistenie nošteka od zaschnutých soplíkov-nám sa osvedčil najviac.VIBROCIL, NASIVIN, OLYNTH...
-na uši-najlepšie kvapky BUROW nakvapkať na gázu
-na dezinfekciu, odreniny kolien, poštípanie medúzou, morský jež- SEPTONEX spray, AJATÍN
-na kašeľ osvedčený sirup pri rôznych typoch kašľa/suchý aj vlhký/- STODAL alebo SINECOD, pri suchom kašli je naj-DITUSTAT, pri vlhkom kašli-SOLMUCOL sáčky
-rehydratačný roztok KULÍŠEK / pri horúčkach, pri hnačkách, pri úpale, pri dehydratácii/ alebo mám osvedčený tento recept od lekárky- REHYDRATAČNÝ ROZTOK pripravíme 4-5 kociek /lyžičiek/cukru, 1 čajovú lyžičku soli, šťava z citrónu alebo grepu na liter vody, alebo minerálky, alebo do neosladeného čaju-piť treba každých 5 minút 40-60ml tekutiny až do úpravy stavu. Pri hnačke sa pije roztok + sucháre, keksy, ryža, banán
-vodoodolné náplaste /otlaky, pichnutia, odreniny/
-PANTENOL spray/je najlepší/ alebo FENIDERMA spray na popáleniny, spáleniny od slnka pre deti aj dospelých /nám osobne Feniderma nebola dobrá, osvedčil sa Panthenol spray/
-teplomer
-pinzeta
širokospektrálne antibiotikum /poradiť sa s lekárom aké - treba na predpis!/
-obväz, elastický obväz, gáza
-repelent
-vitamíny/Betakarotén.../
-Vaše lekárom predpísané lieky + bežne užívané lieky
-opaľovacie krémy + po opaľovaní krémy pre deti aj dospelých
-na pálenie záhy - ISKRA, RENNIE, sóda bicarbóna
-na akné od slnka a vyrážky od slnka následkom liekov-PITYOL a ICHTOXYL masť
-na kožné alergie je veľmi dobré natrieť aj pastu s rybím olejom /používa sa bábätkám a novorodencom na zadoček-len nevýhoda je, že je to mastné a zanechá na oblečení ťažko vyprateľné fľaky!!!
- v Chorvátsku sa predáva veľmi dobrá mastička v lekárniach volá sa-BELODERM a je veľmi dobrá ak sa vyhodí kožná krupička, ktorá svrbí

:idea:
Lekárničku mi zostavila detská lekárka, keď sme šli 1x k moru :arrow: Mamičky kľudne dopĺňajte, čo som zabudla :D
Naposledy upravil najkvetinka dňa Str Máj 20, 2009 6:09 pm, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od sandras » Str Máj 20, 2009 5:11 pm

super
ja le doplním
proti nevolnosti pri cestovaní sa da kupiť aj homeopatický liek (ameno neviem, povedia vam v lekárni)... nevýhodou je, že treba užiť už den pred cestou
Endiaron proti hnačke už sa nevyrába, nahradil ho volnopredajný liek Endi-Ex

a pre deti zvyknem brať pre prípad núdze širokospektrálne ATB - požiadajte lekárku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od najkvetinka » Str Máj 20, 2009 5:21 pm

sandras píše:super
ja le doplním
proti nevolnosti pri cestovaní sa da kupiť aj homeopatický liek (ameno neviem, povedia vam v lekárni)... nevýhodou je, že treba užiť už den pred cestou
Endiaron proti hnačke už sa nevyrába, nahradil ho volnopredajný liek Endi-Ex

a pre deti zvyknem brať pre prípad núdze širokospektrálne ATB - požiadajte lekárku


Ten homeo na cestovanie sa volá COCCULINE vyrába ho Boiron /ale viac mamičiek chválilo Kinedril a dokonca aj moja detská lekárka vravela, že je najlepší/..ten Cocculine sa má užiť večer pred spaním a ráno pol hodku pred odcestovaním..ale to platí tak aj u Kinedrilu, alebo tých iných..

Endiaron sme nebrali nikdy, len Smectu a tú máme aj stále doma...na Egyptskú faraonovú kliatbu ale nezaberá ani Smecta, ani Endiaron...na to treba dať predpísať niečo tam, alebo v lekárni priamo v Egypte kúpiť-slová lekárky a kamošky potvrdili, že to tak bolo naozaj! vraj na egyptské hnačky a vracačky zaberajú len tie ich lieky a kvapky a zaberajú naozaj rýchlo-za 2 dni ste fit, pričom tak by ste sa trápili celú dovolenku..

S tými širokospektrálnymi ATB súhlasím, lebo aj v lete sa dá ochorieť na prechladnutie, virózu, aj letnú chrípku..
Naposledy upravil najkvetinka dňa Str Máj 20, 2009 5:23 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od sandras » Str Máj 20, 2009 5:22 pm

na hnačky v arabských krajinách zaberajú len ich lieky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od najkvetinka » Str Máj 20, 2009 5:25 pm

Si mi to vytrhla z úst...súhlasím :lol: :lol: :lol: :lol: idem ešte na zoznam, čo do kufrov...uf...ale toho mám...každá dovolenka zoznam zvlášť...no nejak to dám dokopy
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od najkvetinka » Str Máj 20, 2009 5:42 pm

Zoznam je najlepšie si rozdeliť na základné skupiny:

- POTRAVINY MY /mama + otec / alebo DOSPELÝ ..alebo ako chcete nazvite
- POTRAVINY PRE DIEŤA /deti/
- MY / DOSPELÝ/ POTREBY K JEDENIU, PITIU /na izbe, na pláži..../
- POTREBY PRE DIEŤA K JEDENIU, PITIU / na izbe, na pláži, kúpalisku, na túre.../
- MY /DOSPELÝ/ DROGÉRIA, KOZMETIKA
- DIEŤA /deti/ DROGÉRIA
- LIEKY DOSPELÝ
- LIEKY DIEŤA /deti/
- MY /DOSPELÝ/ OSOBNÉ VECI
- DIEŤA /deti/ OSOBNÉ VECI
- OBLEČENIE MY DOSPELÝ
- OBLEČENIE DIEŤA /deti/

- napíšte si aj zoznam, čo všetko kúpiť na dovolenku
- napíšte si aj ČO UROBIŤ PRED ODCHODOM NA DOVOLENKU !!!

Jednotlivé základné skupiny rozpíšem
:idea:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od danabr » Štv Máj 21, 2009 4:15 pm

klobuk dolu,najkvetinka s tebou by som išla na dovolenku určite by mi nič nechybalo,ďakujeeem za super zoznam a prajem krasnu dovolenku a kam idete?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od najkvetinka » Štv Máj 21, 2009 4:24 pm

zoznam práve chystám vo Worde-potom ho sem skopčím..

Zvykneme chodiť aj na hory aj k moru, kedy sa ako podarí , chodíme aj na chalupu do Níz.Tatier..záleží aj kam sa dohodneme so známymi, alebo ideme aj sami. Máme radi Nízke Tatry a Chorvátsko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am


Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť