Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - zväčšená nosná mandľa

zväčšená nosná mandľa

od AJUSCHA » Str Dec 10, 2008 8:08 pm

maminy, existuje niečo, čo dokáže zmenšiť nosnú mandľu, okrem operácie? Nepoznáte niekto nejaké lieky alebo "medicínu"?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Štv Sep 27, 2007 12:00 am

od maminana2 » Pon Dec 15, 2008 1:40 pm

AJUSCHA, nepoznám, ale nám ju vybrali abolo to v pohode, mala som z toho vacsi stres ako maly... :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto Apr 29, 2008 12:00 am

od AJUSCHA » Str Dec 17, 2008 2:56 pm

ďakujem za odpoveď, viem, že niektoré detičky to znášajú dobre a neobjavia sa u nich žiadne negatívne dôsledky odstránenia mandle, ale čítala som, že po čase sa môže objaviť senná nádcha, alergie....vlastne mandla slúži na to, aby sa pri dýchaní zachytávali škodliviny zo vzduchu, ktorý vdychujeme....takže najradšej by som bola, aby tam zostala, vravia, že dorastá, ale zas nie v každom prípade....nasadili sem homeopatiká, tak uvidíme...v každom prípade vďaka za odozvu... :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Štv Sep 27, 2007 12:00 am

od maminana2 » Pia Dec 19, 2008 10:45 pm

no ja som sa tomu tiez branila, ale maly zacal chodit do skolky a nas rezim bol ze tyzden skolka, dva tyzdne doma...potom nam zacal v noci strasne chrapat, zaockovali sme sa na pneumokoka ale kasle a sople boli na dennom poriadku, vsetky vysledky odberov boli ok a on bol dokola chori...ked uz bolo to chrapanie naozaj hrozne :evil: tak som sa po konzultacii s dr rozhodla ze mandla pojde von...dr hovorila, ze on ju ma uz tak zvacsenu ze viac to uz asi ani nejde a tak mu brani v riadnom dychani nosom, takze musel dychat ustami a preto nebol nijako chraneny...toto bolo pred 3/4 rokom, od toho casu bol doma iba jeden tyzden, inak je stale v skolke a zdravy (tuk, tuk, tuk). Zacali sme uzivat este echinaceovy sirup-to su en bylinky na podporu imunity a naozaj to zabralo zatial...dufam ze nas obidu vsetky alergie a pliagy ktore spominas :? do dnes sme nemali ziadnu alergicku reakciu na nic vonkajsie a dufam ze tak to aj bude. Myslim ze tu musi byt aj nejaka geneticka preddispozicia aby bolo dieta alergik. Manzelova sestra je alergickou na vstko mozne od narodenia a tak som tiez mala strach, ale zatial je vsetko v poriadku... :D :D :D .Drzim paste, akokolvek sa rozhodnes, urcite to bude spravne. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto Apr 29, 2008 12:00 am

od ingridd » Sob Dec 27, 2008 11:56 pm

ahoj ajuscha, možeš skusiť homeopatický lymphomyosot /kvapky alebo cmulacie tablety/- to je na prečistenie lymfatického systému- uzlín a mandlí, alebo homeopatický spray- euphorbium compositum- na chron. nádchu, alebo modrý preventan-cmulacie tablety od 3rokov

a hlavne fukať nos alebo odsávať ho akonáhle sa zasoplí, nutiť dieťa aspon vo dne dýchať nosom-dychové cvičenia, upozornovať ho na otvorené usta, atd- nakolko v noci ked chrápe dýcha ustami s tým moc nenarobíš

a ked nič nezaberie a pravdepodobne nezaberie, ak je nosovámandla už velmi velká, treba ju dať preč.... následných alergíí sa neboj, alergik sa z dieťaťa može stať skor ako dosledok velkého množstva akut infekcii dýchacich ciest

a nosová mandla narastie opať asi len v 10%- bud ked je velká genetická predispozícia na zvýšenu reaktivitu dých.ciest na bežné infekcie, alebo je pooperačnom období nedostatočná rehabilitácia správneho dýchania

ak maš otazky, napiš, pracujem s tým :wink:
papa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob Okt 27, 2007 12:00 am

od maminana2 » Ned Dec 28, 2008 9:53 am

ahoj ingridd, aktualne mam na teba jednu otazku-teda ak mozem...ten mladsi (8 mesacny) mi ochorel, okrem ineho dostal do nosa aj antibioticke kvapky... mam ale velky problem s odsavanim, absolutne odmieta odsavacky vsetkeho typu, ci je to klasicka manualna, na vysavac aj pumpickova, nechce si nechat odsavat sopliky ani za svet... :evil: :evil: :evil: z nosa mu tecie husty hlienovy soplik, hlavne po kychnuti...mam problem mu vobec utriet soplik. Ako -tak sa necha umyt a tak ho umyvam kazdych 15-20 min a nostek sa mu snazim co najviac vyplachnut. Co v takomto pripade? Co robit, ked absolutne odmieta odsavanie? Ake nasledky to moze mat, ked necham ten soplik len takto vytekat? V noci dycha :shock: pekne nostekom, aj vonku a aj pri dennom spanku. Nepostrehla som ze by dychal pusou.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto Apr 29, 2008 12:00 am

od ingridd » Ned Dec 28, 2008 2:41 pm

ahoj, maminana, nepotešim ťa a neporadim nič iné, len odsávať a odsávať a odsávať... balonikové odsvačky su nanič, tie dvojhadičkové su ok, len sa snimi dosť narobiš, a najlepšie su vysavačové

doležité je nenechať sa oklamať plačom babenka a neprestať len preto, že ho lutuješ, ved ty mu chceš spraviť dobre, len maly to ešte nevie.... :oops:

podstatná je správna technika- vonk. tvar nosu zavádza a vela mamin odsávačku zavádza smerom hore, a tam hned narazí na hornu stenu nos. dutiny a to potom bolí :evil: .....a maminy nevedia, že nosová dutina ide smerom rovno dozadu, a tam vzadu sa aj hromadia hlieny, ktoré ked sa neodsávaju, zmnožia sa v nich bacily a zhustnu a potom sposobuju napr. zápal stredného ucha, zápal prinosových dutin, zatekaju do dolných dýchacích ciest a sposobuju bronchitidy, zapal pluc alebo len nezlepšujuci sa dlhotrvajuci kašel.... a v konečnom dosledku nesprávne liečená nádcha vedie k postupnému zvačšovaniu nosovej mandle, tá opať k soplíkom....- a si v bludnom kruhu ani nevieš ako :roll:

malý TI plače asi aj lebo má šušniky- zasušené, ked sa ich dotkneš, bolia.... takže nosový koniec odásvačky navlhči detským olejčekom, malého zababuš do uteráka, klakni si k nemu odzadu, odvrchu hlavy, hlavičku mu prichyť kolenami a teraz to podstatné:

NADVIHNI TROCHU šPIčKU NOSA A ODSAVAčKU ZAVED SMEROM DOZADU, A NIE HORE K VRCHU HLAVY!!!- ASI TAK ,AKOBY SI SA šMYKALA PO HORNEJ PLOCHE PODNEBIA, A KLUDNE 2CM- NEBOJ, NEMáš TAM DO čOHO NARAZIť, A TAM VNUTRI ODSáVAť, KYM NEPOJDE čISTý VZDUCH, alebo kým tebe stačí dych :wink:

k tym antibiotickým kvapkám by som odporučila nakvapkať aj klasické nos kvapky-nasivin, otrivin- a ešte možno celkovo užívať sirup trifed, alebo trebárs krátkodobo aj protialergický sirup v primeranej dávke- zmiernia opuch sliznice a produkciu hlienov v nose, a 1-2dni aj panadol alebo brufen 2x denne aj ked nemá teplotu- to na tlmenie zápalu

neviem či som pomohla, a možno to celé znie dosť kruto, ale držim palce nech sa zadarí a nech sa malý rýchlo vylieči,papa 8)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob Okt 27, 2007 12:00 am

od AJUSCHA » Pon Jan 05, 2009 6:08 pm

ahoj ingrid, až teraz som si prečítala tvoj príspevok, tie homeopatiká práve doberáme, ale ten sprej sme nemali, myslíš, že keď doberieme tie dvoje čo si napísala, môžeme hneď začať so sprejom? Myslíš, že pomôže? Cez deň Sebastiána upozorňujem, aby dýchal noštekom, a nemá s tým problém, mám pocit, že u neho je to už akýsi zvyk dýchať ústami, ale v noci spí s otvorenými, pretože práve máme nádchu, tak neviem, uvidíme, keď budeme úplne zdraví, či sa vytratia tie prejavy....mám vybavenú jednu dr. čo sa má ešte na neho pozrieť, tak dúfam, že nás poteší....v každom prípade ti ďakujem za rady....lebo už som z toho zúfalá...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Štv Sep 27, 2007 12:00 am

od lianka » Pon Jan 05, 2009 6:21 pm

jeee ingridd!ja som si to tiez az teraz precitala.vdaka za radu.vobec som nevedela, ze ta odsavacka ma smerovat dozadu, nie hore!!!my malemu aj klasicke cistenie nosteka robime nou.vdaka este raz :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Sob Aug 23, 2008 4:04 pm

od ingridd » Str Jan 07, 2009 8:55 pm

ajuscha- možeš tieto homeopatiká lubovolne kombinovať, prajem zlepšenie :)

lianka- rado sa stalo :) kludne aj inokedy
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob Okt 27, 2007 12:00 am

od maminana2 » Štv Jan 08, 2009 10:44 am

ahoj ingridd, tak v prvom rade dakujem za rady :D ... snazila som sa mu co najviac odsavat no hroza :cry: ... sopliky vsak pretrvavaju, ale je to tak ze jeden den silnejsie potom zoslabnu, na dalsi den nic, a dalsi den znova viac.. :o ... acinam byt zufala, s kaslom je to to iste.
Vyter ma cisty, doktorka hovorila ze to bude len zubkami - nemame este ani jeden :twisted: !!! Polsledne dve noci opat zacal silnejsie kaslat. V noci dycha volne nostekom. Nasadila nam uz len sinupret 3x10kv, vsetko ostatne sme dobrali...Dufam ze je to naozaj len zubkami, starsi mal vysledok z vyteru z nosteka nejakeho koka, dostal antibiotika a uz je uplne v pohode...Dufam ze to coskoro skonci
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto Apr 29, 2008 12:00 am

od janulik30 » Sob Jan 10, 2009 6:31 pm

AJUSCHA píše:ďakujem za odpoveď, viem, že niektoré detičky to znášajú dobre a neobjavia sa u nich žiadne negatívne dôsledky odstránenia mandle, ale čítala som, že po čase sa môže objaviť senná nádcha, alergie....vlastne mandla slúži na to, aby sa pri dýchaní zachytávali škodliviny zo vzduchu, ktorý vdychujeme....takže najradšej by som bola, aby tam zostala, vravia, že dorastá, ale zas nie v každom prípade....nasadili sem homeopatiká, tak uvidíme...v každom prípade vďaka za odozvu... :D :D


moja dcera je uz starsia ale u nej je to naopak,najprv zistili ze je alergicka..a teraz je potrebne vybrat mandle,pretoze ma tazkosti s dychanim,hlavne v noci a byva casto chora....neviem ci to je terajsim pocasim,ze sa jej to zlepsilo,alebo tym ze som jej asi pred mesiacom kupila PHYSIOMER hypertonicky nosovy sprej s ktorym som velmi spokojna,no uvidime co bude na jar:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Uto Apr 29, 2008 12:00 am

od AJUSCHA » Sob Jan 10, 2009 6:40 pm

a môžeš mi prosím napísať, ak je pri tom nejaký letáčik, či je to vhodné na tú zväčšenú nosnú mandľu? Alebo sú to kvapky na nádchu? Alena
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Štv Sep 27, 2007 12:00 am

od janulik30 » Sob Jan 10, 2009 8:30 pm

je to 135ml flaska,ja mam na alergie a nosne dutiny,je to vlastne na vyplach dutin,nie su to kvapky,ale sprej,sluzi na spriechodnenie zapchatych nosovych ciest,pri alergiach,zapaloch vedlajsich dutin,pri prechladnuti,pomaha znizovat opuch a obnovit spravnu funkciu nosovej sliznice,mali to pre deti od 3rokov,aj pre dospelych,stoji to okolo 250sk
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Uto Apr 29, 2008 12:00 am

od AJUSCHA » Str Jan 21, 2009 9:23 pm

ahoj, veľmi pekne ďakujem za tvoju odpoveď....neviem, vyskúšam asi najprv tie homeopatiká a uvidíme....v Žiline je súkromná klinika, tak ak sa to nezlepší, pôjdeme na výber tam, urobia to behom 20 sekúnd, a za hodinku si doma....a je to taká klinika, že dieťa ani netuší, že je v ambulancii, vyzerá to tam ako v detskej izbe, pri zákroku sa pozerá rozprávočka.....kamoška tam ide zajtra so synom....uvidíme, čo prinesie za info...Alena
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Štv Sep 27, 2007 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť