Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Jedenie a pitie - Zvracanie

Zvracanie

od pasavec » Str Mar 04, 2009 7:26 pm

Ahpjte maminky, chcem vas poprosit o radu. Moja 15 mesacna dcera dnes okolo 16,00 hodine zvracala a teraz neviem co s mlieckom na vecer. Mozem jej ho dat?Nebude to vadit? Bude to viroza,nakolko starsia dcera zvrackala uz par dni predtym, takze to dostala aj tato dcera. Len neviem co teraz.Ona mi bez flase s mliekom nezaspi. Prosim poradte mi. Dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od adinka33 » Str Mar 04, 2009 7:36 pm

ahojcek, ak jej chces dat mliecko pri zvracani, tak istotne bezlaktozove,,,myslim, ze "Nutrilon" ma take,,, :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od janinah » Str Mar 04, 2009 8:40 pm

myslím,že ak jej dáš mlieko,tak ho zvracia-naša skúsenosť,skús jej dať na večeru niečo iné a do fľaše len čajík
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 12:00 am

od pasavec » Str Mar 04, 2009 8:46 pm

dakujem pekne za radu, nechcela nic papat, nechcela ani len suche keksy,skusili sme ist spat a podarilo sa.uz spime, spapala 10 mliecka a kedze ju este kojim,tak sa uspokojila s mojim mlieckom,aj ked viem ze jej je to malo,lenze teraz jej to asi stacilo.uvidime dokedy vydrzime.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od ellanoir » Str Mar 04, 2009 9:24 pm

pasavec píše:dakujem pekne za radu, nechcela nic papat, nechcela ani len suche keksy,skusili sme ist spat a podarilo sa.uz spime, spapala 10 mliecka a kedze ju este kojim,tak sa uspokojila s mojim mlieckom,aj ked viem ze jej je to malo,lenze teraz jej to asi stacilo.uvidime dokedy vydrzime.


pri zvracani by sa nemalo davat mlieko,lebo zatazuje travenie. najlepsi je slaby- len chvilku vyluhovany cierny caj + osladit na 100 ml pol lyzicky cukru. dieta tie dva dni bez mliekca v pohodicke vydrzi a az potom to bezlaktozove... (rada od lekara- nie moj vymysel)
co sa tyka stravy, tak ja pri podobnych problemoch davam ors 200, potom postupne piskot, banan, ryzu- zalezi, ze co babo lubi a znesie...

inak my prave teraz riesime nieco podobne.- vraj je rozsirena brusna chripka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od pasavec » Str Mar 04, 2009 9:48 pm

no bez mliecka v flaske mozno vydrzi,ale co to materske?moze jej to uskodit? bez toho nevydrzi,len ak odidem z domu :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od ellanoir » Str Mar 04, 2009 11:20 pm

pasavec píše:no bez mliecka v flaske mozno vydrzi,ale co to materske?moze jej to uskodit? bez toho nevydrzi,len ak odidem z domu :lol:


No to moze byt problem, to mas pravdu
ja som raz uzivala dlhsie take lieky, ze som vtedy nemohla kojit- a tak mala musela vydrzat, chcela, nechcela :(

ty najlepsie vies posudit, ci jej po mliecku nie je zle- moja teraz po nom zvracala a bolo jej z neho zle, takze ho ani nepyta- inak je nanho velmi naucena- aj v noci musi mat 2x plnu flasu, ale teraz jej nechuti, tak aspon nemam dilemu ako ty...
ak bez neho vydrzi, skus jej nedat, ak nevydrzi, tak daj a uvidis ci ho znesie- ved materske je isto lahsie ako umele...
ale keby ti neprestala vracat, tak len vodu al. caj po lyzickach a rano hned k dr.

hlavne nech sa tie nase deticky cim skor uzdravia
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od dannii » Štv Mar 05, 2009 1:57 pm

materske mliecko jej uskodit nemoze,to je jedine mliecko,ktore teraz moze,je lahko stravitelne,je vodnate,tak sa ti mala nedehydruje,neboj sa ju kojit,praveze musis,jej je zle a teba a tvoje mliecko potrebuje,kludne zavolaj lekarke,povie ti to iste,precitaj si to,vsade to najdes,materske mlieko mozes davat vzdy :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od ellanoir » Štv Mar 05, 2009 3:35 pm

dannii píše:materske mliecko jej uskodit nemoze,to je jedine mliecko,ktore teraz moze,je lahko stravitelne,je vodnate,tak sa ti mala nedehydruje,neboj sa ju kojit,praveze musis,jej je zle a teba a tvoje mliecko potrebuje,kludne zavolaj lekarke,povie ti to iste,precitaj si to,vsade to najdes,materske mlieko mozes davat vzdy :D :D :D :D :D :D :D :D :D


a vidis- ja som pocula nieco ine- tak potom aby sa v tom clovek vyznal :roll: ked sa ani lekari nevedia dohodnt......
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od ellanoir » Štv Mar 05, 2009 5:18 pm

adinka33 píše:ahojcek, ak jej chces dat mliecko pri zvracani, tak istotne bezlaktozove,,,myslim, ze "Nutrilon" ma take,,, :wink:


uz nema, prestali to vyrabat- sme dnes behali po celom meste a toto nam vsade povedali- ak, tak len dopredavaju stare zasoby :evil:
a nic podobne nie je, len tie pre alergikov sojove a pod.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od adinka33 » Štv Mar 05, 2009 6:46 pm

ellanoir píše:
adinka33 píše:ahojcek, ak jej chces dat mliecko pri zvracani, tak istotne bezlaktozove,,,myslim, ze "Nutrilon" ma take,,, :wink:


uz nema, prestali to vyrabat- sme dnes behali po celom meste a toto nam vsade povedali- ak, tak len dopredavaju stare zasoby :evil:
a nic podobne nie je, len tie pre alergikov sojove a pod.



ahoj, tak to som nevedela, ze ho uz nerobia,,,my sme ho papali, ked mal prostredny crevnu chripku,,,ale to bolo este v roku 2007,,,a kupovali sme ho v lekarni,,,,on nebol kojeny a nam to odporucila nasa pani doktorka, vzdy nejaku 100 spravit a pomalicky pridavat ryzovy odvar, mrkvovy odvar,,,atd,,,, :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od ellanoir » Štv Mar 05, 2009 6:57 pm

adinka33 píše:
ellanoir píše:
adinka33 píše:ahojcek, ak jej chces dat mliecko pri zvracani, tak istotne bezlaktozove,,,myslim, ze "Nutrilon" ma take,,, :wink:


uz nema, prestali to vyrabat- sme dnes behali po celom meste a toto nam vsade povedali- ak, tak len dopredavaju stare zasoby :evil:
a nic podobne nie je, len tie pre alergikov sojove a pod.



ahoj, tak to som nevedela, ze ho uz nerobia,,,my sme ho papali, ked mal prostredny crevnu chripku,,,ale to bolo este v roku 2007,,,a kupovali sme ho v lekarni,,,,on nebol kojeny a nam to odporucila nasa pani doktorka, vzdy nejaku 100 spravit a pomalicky pridavat ryzovy odvar, mrkvovy odvar,,,atd,,,, :wink:


ved aj mne to odporucila lekarka a aj kamaratka - jej maly ma stale taketo problemy...
to je nejaka novinka teraz, ze uz to nebudu dodavat...
len skoda, ze nic podobne bezlaktozove nie je v ponuke- teda aspon u nas nie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od adinka33 » Štv Mar 05, 2009 7:09 pm

ellanoir píše:
adinka33 píše:
ellanoir píše:
adinka33 píše:ahojcek, ak jej chces dat mliecko pri zvracani, tak istotne bezlaktozove,,,myslim, ze "Nutrilon" ma take,,, :wink:


uz nema, prestali to vyrabat- sme dnes behali po celom meste a toto nam vsade povedali- ak, tak len dopredavaju stare zasoby :evil:
a nic podobne nie je, len tie pre alergikov sojove a pod.



ahoj, tak to som nevedela, ze ho uz nerobia,,,my sme ho papali, ked mal prostredny crevnu chripku,,,ale to bolo este v roku 2007,,,a kupovali sme ho v lekarni,,,,on nebol kojeny a nam to odporucila nasa pani doktorka, vzdy nejaku 100 spravit a pomalicky pridavat ryzovy odvar, mrkvovy odvar,,,atd,,,, :wink:


ved aj mne to odporucila lekarka a aj kamaratka - jej maly ma stale taketo problemy...
to je nejaka novinka teraz, ze uz to nebudu dodavat...
len skoda, ze nic podobne bezlaktozove nie je v ponuke- teda aspon u nas nie




... sa mi zda, ze tych bezlaktozovych mliek vyrabalo viacej firiem, ale ked sme my vtedy potrebovali, tak mali akurat to od Nutrilonu, tak sme ho zobrali,,,ale pojdem do lekarne a opytam sa na to a potom to sem napisem,,,, :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od babikavw » Pon Mar 08, 2010 12:45 am

ahoj aj moj maly vracal ked si grgol tak to z neho doslova vyspliechlo ak by sa to opakpvalo treba zajst na gastro nakolko to moze byt reflux
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 222
Registrovaný: Pon Aug 18, 2008 11:58 pm

od inguli » Pon Mar 08, 2010 1:12 am

ellanoir píše:
dannii píše:materske mliecko jej uskodit nemoze,to je jedine mliecko,ktore teraz moze,je lahko stravitelne,je vodnate,tak sa ti mala nedehydruje,neboj sa ju kojit,praveze musis,jej je zle a teba a tvoje mliecko potrebuje,kludne zavolaj lekarke,povie ti to iste,precitaj si to,vsade to najdes,materske mlieko mozes davat vzdy :D :D :D :D :D :D :D :D :D


a vidis- ja som pocula nieco ine- tak potom aby sa v tom clovek vyznal :roll: ked sa ani lekari nevedia dohodnt......



moj maly mal pol roka ked sme zvracali a dostali sa do nemocnice nakoniec na infuzku kedze neprestal...v nemocnici uz nezvracal /nemal co/ a pytala som sa lekarov co teraz ..kojila som...ze kludne mam kojit kolko len chce nech papa..jedine co mu pomoze je moje mliecko pri infuzke:)tak toto mi dr.povedal a ja som mu davala skoro celu noc vkuse papkal bol prilepeny ...a kedze lezal v postielke a bol vyviazany o postielku tak som len tak pri postielke stala zohla sa k nemu a tak kojila... :roll:..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť