Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - KRASNE :)

KRASNE :)

od Jenny794613 » Pia Sep 17, 2010 1:37 am

MUSIM TO SEM DAT :)


Rozhovor s Bohom

,,Poď ďalej,“ povedal Boh. ,,Tak ty by si so mnou chcel urobiť interview?“

,,Ak máš čas?“ povedal som.

Boh sa usmial a odpovedal: “Môj čas je večnosť, a preto je ho dosť na všetko.

A na čo sa vlastne chceš spýtať?“

,,Čo ťa na ľuďoch najviac prekvapuje?“

Boh odpovedal: ,,To, že ich nudí byť deťmi a tak sa ponáhľajú, aby dospeli, a keď sú dospelí, zas túžia byť deťmi. Prekvapuje ma, že strácajú zdravie, aby zarobili peniaze, a potom utrácajú peniaze za to, aby si dali do poriadku svoje zdravie. Prekvapuje ma, že sa natoľko strachujú o svoju budúcnosť, že zabúdajú na prítomnosť, a tak vlastne nežijú ani pre prítomnosť, ani pre budúcnosť. Prekvapuje ma, že žijú, akoby nikdy nemali umrieť, a že umierajú , akoby nikdy nežili.“

Boh ma vzal za ruku a chvíľu sme mlčali. Potom som sa spýtal: ,,Čo by si chcel ako rodič naučiť svoje deti?“

Boh sa usmial a povedal: ,,Chcem, aby poznali, že nemôžu nikoho donútiť, aby ich miloval. Môžu len dovoliť, aby ich druhí milovali. Chcem, aby poznali, že najcennejšie nie je to, čo v živote majú, ale koho majú. Chcem, aby poznali, že nie je dobré porovnávať sa s druhými. Každý bude súdený sám za seba, nie preto, že je lepší alebo horší ako iní. Chcem, aby poznali, že trvá len pár sekúnd spôsobiť ľuďom, ktorých milujeme, hlboké rany, ale trvá veľa rokov, kým sa také rany zahoja. Chcem, aby sa naučili odpúšťať, odpúšťať skutkom. Chcem, aby vedeli, že sú ľudia, ktorí ich veľmi milujú, ale ktorí nevedia, ako svoje city vyjadriť. Chcem, aby vedeli, že za peniaze si môžu kúpiť všetko, okrem šťastia. Chcem, aby poznali, že skutočný priateľ je ten, kto o nich všetko vie, a aj tak ich má rád. Chcem, aby poznali, že vždy nestačí, aby im odpustili druhí, ale že oni sami musia odpúšťať.“

Chvíľu som sedel a tešil sa z Božej prítomnosti. Potom som Bohu poďakoval, že si na mňa urobil čas. Poďakoval som mu za všetko, čo pre mňa a moju rodinu robí. A Boh odpovedal: „Kedykoľvek. Som tu dvadsaťštyri hodín denne. Len sa spýtaj a ja ti odpoviem.“

Ľudia zabudnú, čo ste povedali. Ľudia zabudnú, čo ste urobili, ale nikdy nezabudnú, ako sa vedľa vás cítili.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 398
Registrovaný: Sob Feb 13, 2010 1:05 pm

od inguli » Pia Sep 17, 2010 8:50 am

Akokoľvek sa snažíš hrať v živote podľa pravidiel, nakoniec zistíš, že tí, čo podľa pravidiel nikdy nehrajú, sú šťastnejší ako ty.


V živote neľutuj žiadnu slzu, ktorú vyroníš..Každá Ťa naučila niečo nové.

Tancuj tak, akoby ťa nikto nevidel; spievaj tak, akoby ťa nikto nepočul; miluj tak, akoby ťa nikto nezranil; a ži tak, akoby bolo nebo na Zemi.


Ak si chcete udržať blízkeho človeka, nikdy ho nepovažujte za samozrejmosť.

Neviem koľko krát vživoťe ešte budem padať..ale viem že ked Spadnem,oprášim sa, a pojdem DALEJ!!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Jenny794613 » Pia Sep 17, 2010 12:19 pm

krasne slova :)))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 398
Registrovaný: Sob Feb 13, 2010 1:05 pm

od lidka06 » Sob Sep 18, 2010 11:33 am

Tak toto vsetko je uzasne a nadherne !!!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Str Jún 17, 2009 9:01 pm

od ingridd » Sob Sep 18, 2010 8:48 pm

Zastav sa na chvíľu a čítaj !

Keď som včera vystupoval z vlaku, predo mnou šla pomalým tempom stará babka. Ponáhľal som sa a nevedel som ju predbehnúť. Vytáčala ma do nepríčetna. Vtedy som sa zarazil a povedal som si: "Kam sa ja vlastne ponáhľam?" Ozvali sa vo mne výčitky svedomia, že som sa v duchu nahneval na babku, ktorá má dosť času a okrem toho nemôže za svoju pomalosť. Celý život pracovala, možno veľa vytrpela. A možno všetko trpezlivo niesla. A ja som netrpezlivý a malicherný. A to všetko len preto, aby som bol o 10 minút skôr doma. Tých pár minút aj tak premrhám na internete alebo pri telke. Alibisticky to zhodím na dobu, v ktorej žijeme. Všetci sa hrozne ponáhľame. A večer zistíme, že sme zase toho veľa nestihli. Frustrovaní ľahneme a zaspíme spánkom nepokojných. Cez sms si vyznávame lásku, komunikujeme cez chat a do očí si nemáme čo povedať. Trápia nás účty, kariéra. V schránkach sa nám hromadia maily, lebo "nemáme čas“ odpísať, na polici sa kopia knihy, lebo "nemáme čas“ čítať, nevieme ako vonia príroda, lebo "nemáme čas“ si k nej privoňať. Ale dokedy to vydržíme? Čím chceme viac stihnúť, tým menej stihneme. Venujeme priveľa času veciam, ktoré si ho nezaslúžia. Nevieme sa zastaviť a uvedomiť si hodnotu vecí. Robíme veľa fotografií, ale už si ich ani neprezeráme. Napálime ich na CD a tým to končí; počítače máme plné hudby, na ktorú nemáme čas, množstvo televíznych kanálov, ktoré akoby jedna mater mala.

Namiesto zábavy stres. Stále kontrolujeme mobil, či nám niekto nevolal. Prestávame si vážiť krásne veci, kvôli ktorým sa oplatí žiť. Môj dedko má 87 rokov. V živote nebol v zahraničí, nemá mobil, počúva jednu stanicu na svojom starom rádiu. A napriek tomu si myslí, že prežil krásny život. S úsmevom spomína. Teší sa z pekného dňa, z vône dreva, zo svojich vnúčat. Žil ťažký život, ale váži si ho. To my dnes nevieme. A tak máme infarkty, rakovinu a depresie. A možno by stačilo spomaliť. Tvrdenie, že sa to nedá, neobstojí. Zamyslime sa, koľko času venujeme nepodstatným veciam. Skúsme vypnúť mobily a počítače a porozprávať sa. Snáď som si uvedomil môj rýchly život včas, aby som spomalil.
Kamarát má chalupu v malej osade obkolesenej horami, nie je tam signál, žiadna telka, obchod otvorený len v utorok a štvrtok a jedna krčma 5x5 m. Asi tam zabehnem, aby som spomalil a nehneval sa na starých ľudí, ktorí si vážia zvyšok života a zbytočne sa neponáhľajú za smrťou, tak ako mnohí z nás!



Pekný deň... a spomaľte... žijete len raz... a veľmi krátko...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob Okt 27, 2007 12:00 am

od logorejka » Sob Sep 18, 2010 9:27 pm

Naše životy nie sú určené tým, čo sa nám stane, ale našou reakciou na to, čo sa nám prihodí; nie tým, čo nám život prinesie, ale tým, aký postoj k životu si prinesieme my. Pozitívny postoj vyvolá reťazovú reakciu pozitívnych myšlienok, udalostí a výsledkov. Je to katalyzátor...iskra, ktorá vytvára výnimočné výsledky ♥
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topoľčany

od nelly123 » Ned Sep 19, 2010 9:18 am

logorejka píše:Naše životy nie sú určené tým, čo sa nám stane, ale našou reakciou na to, čo sa nám prihodí; nie tým, čo nám život prinesie, ale tým, aký postoj k životu si prinesieme my. Pozitívny postoj vyvolá reťazovú reakciu pozitívnych myšlienok, udalostí a výsledkov. Je to katalyzátor...iskra, ktorá vytvára výnimočné výsledky ♥


...Presne,...Takeho nazoru som aj ja...pekne povedane... :D :D :D :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od Jenny794613 » Uto Sep 21, 2010 5:04 pm

wau tak asi fakt prestanem venovat nadbytocne vela casu svojmu pocitacu a fakt zacnem robit nieco uzitocnejsie :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 398
Registrovaný: Sob Feb 13, 2010 1:05 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť