Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - Späť do školy:))???!!!

Späť do školy:))???!!!

od oranjeska87 » Štv Sep 30, 2010 11:10 am

Ahojte maminy,babenky...chcem sa spýtať,mám 2.mesačnú dcérku a som vyučená krajčírka a po skončení materskej by som si asi ťažko našla prácu,tak by ma zaujímalo,že keby som išla od septembra 2011 znova do školy na denné štúdium na 3.ročný alebo i 4.ročný odbor,že či by mi aj tak chodila materská,teda rodičovský príspevok čo dostávam mesačne cca 180eur.alebo by mi to z Úradu práce prestali posielať.Alebo ako to vlastne je,má niektorá z vás skúsenosť???!!!Či sa mi oplatí vrátiť sa do školy a vyučiť za to,čo budem mať väčšiu možnosť sa zamestnať...O malú nemám starosť bude mať vtedy už po rôčiku a má sa kto o ňu postarať.No materská mi bude pokračovať dlhšie bo mám už skoro ešte 2.ročnú dcérku a posielajú mi len na staršiu a keď mi na ňu skončí MD v novembri 2011 tak potom začnú vyplácať na mladšiu ako ďaľšie 3.roky,tak budem dlhšie na MD skoro o rok)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Jan 11, 2009 12:24 pm

od sandras » Štv Sep 30, 2010 8:50 pm

ahoj, maš to nejako dopletené, alebo som ja nepochopila

na RD budeš do 3. narodenín mladšieho dieťaťa ... do roku 2013, mesiac podla roho, kedy sa narodila. Teda nie 3 roky potom ako ti skončí materská s prvým dieťaťom.

Ako denná študentka budeš mať podla súčasného zákona nárok na RP len v prípade, že dieťa nebude v školke a ty nebudeš pracovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od oranjeska87 » Sob Okt 02, 2010 9:16 pm

ahoj,no mne to tak na urade prace povedala pracovnicka,ze ak uplynu v r.2011 november mojej starsej dcere 3.roky tak odvtedy zacnu plynut dalsie 3.roky materskej a vyplacanie prispevku pre mladsiu dceru ktora je narod.jul 2010..a kedze dostavam len na starsiu teraz tak na mladsiu dostavam len cca 20eur,co znamena ze ona akoby zila z nicoho:((inak skoro rok a pol nebudem na nu poberat ziadne eurace okrem rodinneho pridavku.az od novembra 2011 zacnem teda na mladsiu a tym to vychadza ze po roku 2013 ako dovrsi mladsia dcera 3.roky mala by mi pokracovat materska,a vlastne aj vyplacanie prispevkov na mladsiu...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Jan 11, 2009 12:24 pm

od sandras » Sob Okt 02, 2010 9:59 pm

ahoj, Rodičovský príspevok je príspevok pre matku, nie na dieťa
takže žial, materská ti skončí v júli 2013 a posledný RP dostaneš v auguste 2013 (vyplatený spätne za júl), ak sa teda dovtedy nezmenia pomery (nepojdeš skolr pracovať, neporodíš dalšie dieťa ...).
Pani na UPSVaR to podala nesprávnu informáciu, alebo si to žial nesprávne pochopila.

Tých 21,99 € dostávaš rodinné prídavky, tie budeš brať až kym dieťa nebude samostatné, kym neskončí školu a nebude dospelé...
Teda teraz by si mala mať 164,22€ rodičovský a k tomu 2x rodinné prídavky (tie sa platia na každe dieťa) ... spolu niečo ti mesačne chodí okolo 208€ ... je tak?
Od noveho roka by mal ísť RP na 190€ + RP budeš mať spolu približne 234€ ...

Po skončení materskej už budeš dostávať len tie rodinné prídavky (teraz spolu na 2 deti 43,98€ ). A pozor do 8 dní od narodením mladšej dcerky sa musíš hlásiť na úrade práce, alebo nastúpiť niekam do zamestnania, prípadne požiadať o predlženú RD (ta už je ale neplatená)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od oranjeska87 » Ned Okt 03, 2010 9:15 am

aha,skor som to lepsie pochopila od teba:))ano viem ze rodinne pridavky budem dostavat az dovtedy kym deti nebudu samostatne.Inak ja ako matersku nedostavam bo som nepracovala.teda dostavam len rodicovsky prispevok a co ma hneva ze len na jedno dieta,ked mam dve deti,to su tie nase blbe zakony.a teda sa mi potom od septenbra 2011 neoplati ist do skoly lebo ak by som sla na 3.roky studovat aby som mala vyucny list tak to nestihnem dovtdedy dostudovat nez aj mladsej v july 2013 skonci posielanie rod.prispevku,:((
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Jan 11, 2009 12:24 pm

od sandras » Ned Okt 03, 2010 9:21 am

ahoj
ale možno by si si mohla nájsť nejaký odbor a urobiť si školu večerne

kamarátka mala odbor kuchár-čašník a dorobila sa popri materskej dovolenke večerne priemyslovku (maturitu), bolo to 2-ročné štúdium a chodila do školy 3x do týždna popoludní. To by si stíhala, nie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od oranjeska87 » Pon Okt 04, 2010 8:24 am

No stihala ale na tu skolu co chcem ist maju len vecerne studium ako pre tych co maju vyucny list z ich skoly alebo su aspon v tom odbore vyuceny...co ja niesom lebo to je len pre predavacky a casnikov:((
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Jan 11, 2009 12:24 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť