Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - nadcha

nadcha

od brigita1988 » Uto Okt 28, 2014 10:02 am

dobry den. odkedy zacal chodit syn do skolky,bol asi len tyzden zdravy.odvtedy kasle ma sopliky a je to nekonecny kolotoc. ked mu je trocha lepsie, chytim to ja, potom manzel a este stastie ze mala 2mesacna dcera to nejak ustoji, ale mala uz aj tiez sopliky a niekedy zakasle. boli sme tiez u lekarky a aj v noci 2x na pohotovosti lebo aj usko nas bolelo ale vypisali len alebo odporucili len sirupceky alebo fenistil kvapky, k tomu mame aj hedelix, mig pre deti, panadol sirup, muconasal. to vsetko sme odskusali, ale nepomaha. niekedy uz tak kasle tak, ze sa povracia. uz som od vcera presla na pokrajanu cibulku s medom alebo cukrom a s toho pijeme stavu. davam aj vyvary a vela tekutin, no nejak to nepomaha. poradte lebo ten kolotoc uz naozaj nezvladam.... aj oscilococcinum sme skusali...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: nadcha

od keilayh » Uto Okt 28, 2014 12:42 pm

Ono je to v podstate pravidlo, že keď dieťa nastúpi do škôlky nastúpia aj choroby :? Ja mam rada liek sinupred, je na bylinnej báze a je na odhlienenie. Je dobré ho dávať hneď ako začne nadcha, aby sa predišlo napr. zápalu uší, alebo aj kašlu skrz zatekanie.
Inak to povracanie je pre dieťa ulava, aspoň sa zbaví hlienov, ktoré mu zavadzajú a nevie ich telo inak dať von.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: nadcha

od sandras » Uto Okt 28, 2014 4:08 pm

moja skúsenosť je, že čim viac som deti dopovala liekmi a behala po lekároch, tým horšie bolo
podla všetkého si na materskej (usudzujem, ked maš 2-mesačné bábo), nechaj syna doma poriadne doliečiť, to znamená, že po dobratí všetkých liekov aspon ešte 2 týždne doma. Chémiu nahraď radšej prírodnými prostriedkami, teda super je ten cibulový čaj. Dopuj dieťa prírodným vitamínmi - ovocim a zeleninou.
A ešte som čítala a osobne tomu aj verím, že deti, ktoré v školke nechcú byť, sú podstatne častejšie choré, ako tie, ktoré tam idú radi. Vôbec to nie je pravidlo, že dieťa v školke musí chorlavieť. Moj syn za celú školu bol chorý raz! Nedostal tam ani kiahne, ani žiadne iné "bežné" školkárske choroby. Zato v škole, kde mal problémy s adaptáciou (bolo to zložité, prečo, nebudem rozvádzať) ochorel hned v októbri, a potom dostal vzápätí dalšiu chorobu ... potom sme ho preložili na inú školu, kde sa má výborne, a zasa choroby nepoznáme.
Tak isto dcéra, kym tam plakávala, nechcela tam byť, tak stále šla z choroby do choroby ... zvykla si až predškolskej a vtedy zrazu, akoby uťal, aj choroby prešli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: nadcha

od Dominci » Uto Okt 28, 2014 6:08 pm

... u nás to bolo rovnaké... kolotoč sopľov a kašľa v postate celý čas kým sme boli v škôlke od septembra do júna... prišlo leto všetko OK. Skúšali sme kadečo, najskôr lieky a neustále návštevy lekára a dospelo to to do stavu že mi krčná povedala šak ešte nemá tri roky tak na čo sme prišli že nosohltanovú mandlu vyberajú až od troch rokov... no to mi netrebalo viac .... tak som otvorene ORL povedala že preto som tu neprišla a odmietam taky zákrok keďže som ho sama podstúpila a nič sa tým nevyriešilo. No k podstate veci... prvé domáce pokusy boli cibuľový sirup, dennodenné vyplachovanie nosa vodou s morskou soľou (morská sol s vodou vo fľaške od jupika a prepláchnuť obe nosne dierky najlepšie večer v sprche) dlhá kúra ale po 3 týždňoch sme už sople ani kašeľ nemali.... no najlepšie čo sme mohli urobiť je pravidelné plávanie každý týždeň na plavárni najlepšie s termálnou vodou aby to malo efekt na dutiny ( zo pár krát sa ponoriť a soplíky lezú z nosa samé a krásne sa dýcha) .... otužujeme prirodzene v bazéne cca 1/2 hodky mála sa pýta zohriať do spŕch 5 min sa zohreje fakt že teplou vodou a znova na 1/2 hodky do bazéna... zabáva sa, pláva a otužuje. Nie je to všeliek ale nám to zabralo a u doktorky sme neboli už od februára čo je fakt úspech. Malá má teraz 4 roky aj 8 mesiacov a do škôlky nastúpila keď mala 2 roky takže 2 roky sme sa trápili a liečili škôlkové sople.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Sep 29, 2010 2:39 pm

Re: nadcha

od brigita1988 » Uto Okt 28, 2014 6:21 pm

Je to fakt dlhodoba liecba, ale ja si to nemozem dovolit, kedze mam teraz malu 2 mesacnu dcerku, a prinej by sa to nedalo :( tento tyzden skusim bez liekov okrem kvapiek fenistilu, necham od vcera cibulkovu stavu. Ten sprey alebo kvapky z morskej soli sme skusali ale pocula som len krik a stipalo to!!! Pouzivam nasivin a teraz sme kupili aj odsavacku na vysavac. Ale toho sa bojim, ze sa vylieci, pojde do skolky a o tyzden zas... :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: nadcha

od sandras » Uto Okt 28, 2014 7:18 pm

nasivin by som vysadila, lebo pri dlhodobom používaní vzniká nan závislosť, takže vlastne človek už ani chorý nie je, len nevie bez kvapiek byť... radšej mu kúp vincentku a vyplachuj noštek s nou.

A fenistil dávaš prečo? Je alergik???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: nadcha

od brigita1988 » Uto Okt 28, 2014 7:44 pm

To som o nasivine nevedela :roll: nie je alergik, na pohotovostii nam to dali na dutiny...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: nadcha

od sandras » Uto Okt 28, 2014 8:18 pm

Fenistil lekari radi dávajú, lebo znižuje tvorbu hlienov, ale pozor, sám o sebe nelieči, skor prekrýva príznaky.
Tiež sme ho davali, mne ho rada predpisovala naša obvodná detská lekárka (alebo sirup Aerius, čo je tiež antialergikum)... až kym sme sa nedostali na alergologiu (kvoli podozreniu na potravinovú alergiu) a alergologička si to prečítala v karte. Až ona mi povedala, čo vlastne do decka lejem, že to je antialergikum, mal by sa podávať na alergické prejavy ako sú senná nádcha, vyrážky, trebárs aj pri poštípaní hmyzom občas jednorázovo ... ale určite nie na každý detský soplík. A že ak mala lekárka podozrenie, že dieťa je zahlienené kvoli alergii, nemala mi to naslepo predpisovať, ale odoslať nás na vyšetrenie. Nakoniec sme žiadnu alergiu nemali, len intoleranciu, ktorú riešime vylúčením niektorých problematických potravín.

Odvtedy ho mam v chladničke, ak by sa stalo, že dieťa niečo poštípe, alebo sa osype po nejakom jedle, prípadne aj na začiatok soplíkov, ako prvú pomoc, nech sa v noci vyspí (on aj uspáva, utlmuje) ... ale inak to nedávam.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: nadcha

od sandras » Uto Okt 28, 2014 8:22 pm

http://www.liekinfo.sk/liek-fenistil-gt ... -skl-hneda)-10285-pil.aspx

však si prečítaj, nikde v príbale nie je napísané, že to je na liečenie nádchy, či už vírusového, alebo bakteriálneho pôvodu ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: nadcha

od brigita1988 » Uto Okt 28, 2014 10:56 pm

Prave to, ze tam chripku, nachladnutie nepisu... A ja mu este davam 3 x za den... To naozaj vidno ze lekar na pohotovosti chcel len vec urychlit a manzelovi narychlo dal nieco!!! :cry: :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: nadcha

od elis85 » Uto Mar 28, 2017 1:29 pm

Ak ma teploty, netreba hned siahat o liekoch. Skus pozriet tieto rady http://www.familia.sk/187/dieta-s-vysok ... co-pomoze/ Vela z nich funguje dobre bez toho, aby sme hned utekali k lekarovi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia Okt 24, 2014 9:13 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť