Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - Verite v Boha?

Verite v Boha?

od sisu22 » Str Mar 31, 2010 8:49 pm

kocky,ja som pokrstena,vsetko co ma byt,aj som do kostola chodila (aj ked skor z donutenia) ale v poslednom obdobi,normalne pochybujem,a zacina byt zo mna ateista. pozerala som ten pribeh v modrom z neba,o tom chlapcekovi-co nema koncatiny,bol vkome..jeho mama povedala,ze to tak chcel Boh a isto s nym ma nejake plany. NEni to fanatizmus? Ved to su dake dristy...Preco ked je teda Boha taky spravodlivy,ako ho ospevuju,dopusti,ze deti su hladne,zabijaju nevinnych ludi a pod. ? Nehladam na otazky odpoved,len ma zaujima,ci verite v Boha...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od martinka74 » Str Mar 31, 2010 8:59 pm

Sisu ja tiez neverim a tiez sa nad tym cely zivot zamyslam,ako jeden taky "spravodlivy " moze dopustit tolko zla a nepravosti.Tiez mi je vzdy do placu,ked pocujem ,ze koho ma boh rad,tak si ho povola k sebe.dufam,ze mna hodne nenavidi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od skajka » Str Mar 31, 2010 9:00 pm

to je veľmi ťažká téma na internetovú diskusiu

na danú tému by sa dalo rozprávať hodiny, hodiny , týždne ba aj dlhšie...

ÁNO VERÍM :P :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 3:32 pm

od sisu22 » Str Mar 31, 2010 9:10 pm

martinka74 píše:Sisu ja tiez neverim a tiez sa nad tym cely zivot zamyslam,ako jeden taky "spravodlivy " moze dopustit tolko zla a nepravosti.Tiez mi je vzdy do placu,ked pocujem ,ze koho ma boh rad,tak si ho povola k sebe.dufam,ze mna hodne nenavidi.


mne raz stara mama povedala,ze zomieraju aj mladi ludia,doktori,aj dobri ludia,lebo vraj Boh tam chce mat aj takych. No toto teda nechapem,a pride mi to ako riadna blbost.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sisu22 » Str Mar 31, 2010 9:11 pm

skajka píše:to je veľmi ťažká téma na internetovú diskusiu

na danú tému by sa dalo rozprávať hodiny, hodiny , týždne ba aj dlhšie...

ÁNO VERÍM :P :P :P


viera je velmi dolezita.Ale ja stale neviem,preco mam verit,ze existuje,ked nemam pocit,ze nieco robi pre svet.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

Re: Verite v Boha?

od martuskab » Str Mar 31, 2010 9:18 pm

sisu22 píše:kocky,ja som pokrstena,vsetko co ma byt,aj som do kostola chodila (aj ked skor z donutenia) ale v poslednom obdobi,normalne pochybujem,a zacina byt zo mna ateista. pozerala som ten pribeh v modrom z neba,o tom chlapcekovi-co nema koncatiny,bol vkome..jeho mama povedala,ze to tak chcel Boh a isto s nym ma nejake plany. NEni to fanatizmus? Ved to su dake dristy...Preco ked je teda Boha taky spravodlivy,ako ho ospevuju,dopusti,ze deti su hladne,zabijaju nevinnych ludi a pod. ? Nehladam na otazky odpoved,len ma zaujima,ci verite v Boha...


Ahojky Sisu.

Je to naozaj ťažká téma.
Niekedy som do kostola chodila...keď som bola malá tak aj kvôli miništrantom... :lol: :lol: :lol:
Keď som bola dospelá a mala som deti tak som bola zase príkladom pre decká...
Keď som ostala sama s dvomi deťmi, tak som si povedala dosť. Keď človek čo má toľko hriechov vyjde zo spovednice skôr ako by mal.... :evil: :evil: :evil:
K bohu sa občas pomodlím,ale či je tu na 100% to ti asi nik neodpovie...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od martinka74 » Str Mar 31, 2010 9:33 pm

sisu22 píše:
martinka74 píše:Sisu ja tiez neverim a tiez sa nad tym cely zivot zamyslam,ako jeden taky "spravodlivy " moze dopustit tolko zla a nepravosti.Tiez mi je vzdy do placu,ked pocujem ,ze koho ma boh rad,tak si ho povola k sebe.dufam,ze mna hodne nenavidi.


mne raz stara mama povedala,ze zomieraju aj mladi ludia,doktori,aj dobri ludia,lebo vraj Boh tam chce mat aj takych. No toto teda nechapem,a pride mi to ako riadna blbost.


Sisu je to blbost,v zivote nemoze byt nic horsie ako vidiet umierat svoje dieta.Ked zomrie stary clovek ,pripada mi to normalne,som sice smutna ale uz si svoj zivot prezil,ale ked zomrie dieta,s tym sa naozaj nedokazem zmierit.Nedavno sme mali u nas taky pripad,zomrel asi 10 rocny chlapcek na leukemiu.Od svojich 2 rockov s nou bojoval,cely svoj kratucky zivot sa snou trapil a kde bol pan spravodlivy.Vies keby bol zomrel hned ,este si clovek povie o.k. ale celu dobu bojujes myslis ,ze nad tym zvitazis a nakoniec toto,nechapem ako niekto moze verit v boha.
Naposledy upravil martinka74 dňa Str Mar 31, 2010 9:36 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od alex » Str Mar 31, 2010 9:34 pm

ja stale verim.... že moje dieťa začne posluchať ... nič viac nič menej :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

Re: Verite v Boha?

od sisu22 » Str Mar 31, 2010 9:35 pm

martuskab píše:
sisu22 píše:kocky,ja som pokrstena,vsetko co ma byt,aj som do kostola chodila (aj ked skor z donutenia) ale v poslednom obdobi,normalne pochybujem,a zacina byt zo mna ateista. pozerala som ten pribeh v modrom z neba,o tom chlapcekovi-co nema koncatiny,bol vkome..jeho mama povedala,ze to tak chcel Boh a isto s nym ma nejake plany. NEni to fanatizmus? Ved to su dake dristy...Preco ked je teda Boha taky spravodlivy,ako ho ospevuju,dopusti,ze deti su hladne,zabijaju nevinnych ludi a pod. ? Nehladam na otazky odpoved,len ma zaujima,ci verite v Boha...


Ahojky Sisu.

Je to naozaj ťažká téma.
Niekedy som do kostola chodila...keď som bola malá tak aj kvôli miništrantom... :lol: :lol: :lol:
Keď som bola dospelá a mala som deti tak som bola zase príkladom pre decká...
Keď som ostala sama s dvomi deťmi, tak som si povedala dosť. Keď človek čo má toľko hriechov vyjde zo spovednice skôr ako by mal.... :evil: :evil: :evil:
K bohu sa občas pomodlím,ale či je tu na 100% to ti asi nik neodpovie...


cau moja,pekny prispevok. Akurat o tom hovorim s mamou,ta je dost veriaca,s malym chodi v nedele a sviatky do kostola,z Medzugoria dovliekla litre svatej vody,a teraz mi hovori,ze nieco na tej vode je,lebo v zime nezmrzla.Neverila som,dala ju do mrazaku,a ozaj nezmrzla.Ale aj tak,strasne ma to poburuje,ked ludia "boha" ospevuju a deje sa to co sa deje.Ja by som aj mozno verila,som ako na vahach,ale vzdy ked sa nieco zomelie,pochybujem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sisu22 » Str Mar 31, 2010 9:36 pm

alex píše:ja stale verim.... že moje dieťa začne posluchať ... nič viac nič menej :)



:D len pekne ver,hadam ti to pomoze :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sisu22 » Str Mar 31, 2010 9:38 pm

martinka74 píše:
sisu22 píše:
martinka74 píše:Sisu ja tiez neverim a tiez sa nad tym cely zivot zamyslam,ako jeden taky "spravodlivy " moze dopustit tolko zla a nepravosti.Tiez mi je vzdy do placu,ked pocujem ,ze koho ma boh rad,tak si ho povola k sebe.dufam,ze mna hodne nenavidi.


mne raz stara mama povedala,ze zomieraju aj mladi ludia,doktori,aj dobri ludia,lebo vraj Boh tam chce mat aj takych. No toto teda nechapem,a pride mi to ako riadna blbost.


Sisu je to blbost,v zivote nemoze byt nic horsie ako vidiet umierat svoje dieta.Ked zomrie stary clovek ,pripada mi to normalne,som sice smutna ale uz si svoj zivot prezil,ale ked zomrie dieta,s tym sa naozaj nedokazem zmierit.Nedavno sme mali u nas taky pripad,zomrel asi 10 rocny chlapcek na leukemiu.Od svojich 2 rockov s nou bojoval,cely svoj kratucky zivot sa snou trapil a kde bol pan spravodlivy.Vies keby bol zomrel hned ,este si clovek povie o.k. ale celu dobu bojujes myslis ,ze nad tym zvitazis a nakoniec toto,nechapem ako niekto moze verit v boha.


Aj mne pride akosi samozrejme,ked zomrie stary clovek,aj ked rodina-jednoducho tu nik nemoze byt vecne,taky je kolobeh.V podobe stareho otca,sa narodil sesternici syn.Ked mne zomrel otec(rakovina) narodil sa moj Jakub. No aj sa mi chce plakat,nad tymi posednymi vetami co si napisala.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od martinka74 » Str Mar 31, 2010 9:45 pm

Je to naozaj strasne a nikdy by som to nechcela zazit a nezelam to naozaj nikomu.Aj ja som mala jedneho kamarata ,ktory zomrel na rakovinu do poslednej chvile s nou bojoval a snazil sa ju porazit.zomrel ,ked vlaste zacinal zit ,mal osemnast rokov.Potom ma clovel naozaj pravo pytat sa ked je spravodlivost,nie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sisu22 » Str Mar 31, 2010 9:49 pm

martinka74 píše:Je to naozaj strasne a nikdy by som to nechcela zazit a nezelam to naozaj nikomu.Aj ja som mala jedneho kamarata ,ktory zomrel na rakovinu do poslednej chvile s nou bojoval a snazil sa ju porazit.zomrel ,ked vlaste zacinal zit ,mal osemnast rokov.Potom ma clovel naozaj pravo pytat sa ked je spravodlivost,nie?


ja som sa prvykrat pytala,kde je spravodlivy Boh,ked moj otec,este nemal ani 50r. pred 4 rokmi ochorel,za 2 tyzdne total schudol a za 3 tyzdne v nemocnici zomrel.Pred tym nemal ziadne zdravotne problemy,nic ho nebolelo.opat chytra starka,ze on tam chce mat aj dobreho cloveka-otec bol hrozny dobracisko,kazdy ho mal rad.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od martinka74 » Str Mar 31, 2010 9:58 pm

No vidis ,a hocijaky vagabund, fetak a ozran ziju do 80-ky.Ja som povedala,ze ked raz boha uvidim spravit nieco dobre,tak som ochotna zacat v neho verit.Boh je len nastroj ako udrziavat ludi v poslusnosti.Mas krasneho syna a dufam,ze Vas vzdy vsetko zle minie a zazijete vela krasnych chvil.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sisu22 » Str Mar 31, 2010 9:59 pm

martinka74 píše:No vidis ,a hocijaky vagabund, fetak a ozran ziju do 80-ky.Ja som povedala,ze ked raz boha uvidim spravit nieco dobre,tak som ochotna zacat v neho verit.Boh je len nastroj ako udrziavat ludi v poslusnosti.Mas krasneho syna a dufam,ze Vas vzdy vsetko zle minie a zazijete vela krasnych chvil.


celkom sa s tebou stotoznujem,presne som sa nad tym jedovala,ze grazli si tu behaju,a slusni ludia trpia.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť