Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Pôrod a šestonedelie - Bojim sa porodu...

Bojim sa porodu...

od happyandrea » Pon Apr 20, 2009 2:36 pm

Ahojky vestky maminky,chcem vas poprosit.
Vedeli by ste mi opisat priblizne co mam cakat ked nastanu kontrakcie?
Cakame prve babo,a kazdy koho sa spytam mi nic nechce povedat povedia mi ved uvidis a nebudeme ta zbytocne plasit..
:cry: Tak neviem..
Vopred vam vsetkym Dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 3:39 pm

od martuskab » Pon Apr 20, 2009 7:50 pm

Ahoj. Ja mám troch synov a každý pôrod bol iný.
Ťažko to jednoznačne povedať...najlepšie urobíš,keď sa nebudeš pri kontrakciách stresovať,maj pripravené hodinky so sekundovkou ,aby si vedela ako dlho kontr. trvá a aké sú jej intervaly. Hlavne to pekne plytko predýchavaj a sústreď sa na dýchanie a nie na kontrakcie.
Nemysli na to,ako dlho to bude trvať,ale na to,že za chvíľku uvidíš svoje krásne bábo....

Budem ti držať palčeky.

A čo to má byť? A kedy?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od sandras » Pon Apr 20, 2009 8:19 pm

ja mam 2 detičky a tiež každy porod iný
pri dcerke mi odišla vopred hlienová zátka, potom sa mi zdalo, že mi uniká plodová voda (ked som sa postavila, mala som mokro), takže sme v noci bežali do nemocnice, a bola to plodovka. Nechali si ma tam adcerka sa narodila o 2 dni. V den porodu ma velmi boleli kríže, a tiež podbruško. ale dalo sa vydržať. Potom mi prepichli vodu, paradoxne mi unikala po kvapkách, ale pri kontrakciách nepraskla ... a bolesti zosilneli. To bolo o 19:00 a o 22:10 bola malá na svete
Pri synovi mi praskla voda bez predošlých "varovaní" a v tom prípade treba ísť do nemocnice okamžite. Narodil sa do 3 hodín odvtedy.

takže ja som mala oba porody v pohode
tiež som myslela hlavne na to že "dnes uvidím svoje babo" a prežiť sa to dá :wink: Držím palčeky, a prajem pohodový porod a krásne a zdravé babo :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od happyandrea » Uto Apr 21, 2009 11:34 am

Juj,dakujem vam krasne no cakame chlapceka,velmi sa tesim za 6 tyzdnov tu uz bude s nami...
Dakujem za vase odpovede , vemli ma tesi ze si mam s kym o tom popisat..
Zatial vam prajem pekny dnik :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 3:39 pm

od martina612 » Uto Apr 21, 2009 8:30 pm

ahoj.ja mam tiez uz dve deticky,a tiez bol kazdy porod iny.Prvy sa mi narodil syn,uz ma 13rokov a tiez som ako Ty nic nevedela.strpli mi krize okolo 10rano a o 12som mala babo,ziadne stresy,je to lepsie ked nevies do coho ides,To som mala21rokov.Teraz mam uz 34 rokov a druhe babo-11mesacnu dcerku.A druhy porod,no poviem Ti,10hodin som sa otvarala,lebo dcerka mala4,2kg,to uz na sone vedeli dopredu.tak som sa musela uplne otvorit,lebo by som sa moc potrhala-tam dole.Ale dali mi injekcie,takze som sice kontrakcie citila,ale boli take utlmene,ze ani moc neboleli.potom,ked uz uvidis to krasne a zivotaschopne babatko,tak zabudnes ,ze ta nieco bolelo a tesis sa,ze je to v poriadku a hlavne zdrave.
drzim Ti palceky,Ty to zvladnes.Ahoj Martina :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia Apr 03, 2009 7:02 pm

od happyandrea » Str Apr 22, 2009 7:12 pm

Mata,dakujem ti za podporu.Tiez mi povedali na sone ze maly bude trosku vadsi ze mam ratat okolo 4kg.. :) takze tak.
To mas pravdu,len nech je babo zdrave a vsetko bude ok..
Dakujem Pa S
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 3:39 pm

od sandras » Str Apr 22, 2009 7:51 pm

mne tiež v 30 tt. bol synček väčší ako by mal byť
kedže termín a velkosť na 1. a 2. sone sedelo, tak som bola pripravená na 4-kilove babo
ale narodil sa nakoniec v 38.tt a mal 54 cm a 3500 g
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od skulecova » Štv Apr 23, 2009 1:43 pm

Mne sa osvedčila príprava na pôrod s bývalou pôrodnou asistentkou, boli sme tam partička mamičiek, zacvičili sme si, predýchali, a mali aj 10 minút teórie ako sa o baby starať (robila detskú sestričku) a do pôrodnice som išla vysmiata.

Sestričky v nemocnici to už vedia aj odhadnúť, že ktorá takúto prípravu absolvovala, to berie úplne prirodzene než tie čo to nestihli alebo o tom nevedeli. Za 6 týždňov to už asi nestihneš :lol: tak želám príjemnú pôrodnú asistentku, lebo tá si to odmaká najviac, keď sa dá pomôže alebo poradí a doktor tam je len akože, keby niečo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pia Nov 30, 2007 1:00 am

od Jamirka » Pia Apr 24, 2009 1:51 pm

No u mňa boli oba pôrody dosť podobné, rodila som SC kvôli KP oboch bábätiek :cry:
Pri prvom dieťati mi bežnej kontrole povedali, že som už úplne otvorená, ja som ani nič netušila a ničom som nevedela, žiadne bolesti, ani kontrakcie. Tak nastal chaos už v ordinácii, lebo som mala plánovaný SC.
No pôrod začal skôr už v 37tt. Hneď ma hospitalizovali, chceli bábo ešte udržať v brušku. Ale dcérka sa rozhodla inak :wink: Po hodine mi prúdom odtiekla plodová voda a až potom nastali kontrakcie. No to už nastal skutočný frmol, veľa si toho nepamätám, len toľko ako ma rýchlo brali na operačku, tlmené svetlá a potom ticho...
Pri druhom to bolo o nervy, čakala som,že synček sa vypýta skôr, tak v 37tt ako dcérka... ale tomu bolo v brušku fajn, neponáhľal sa. Tak pri ňom som nezažila žiadnu kontrakciu, proste som prišla 4 dni pred termínom do pôrodnice, aj to som bola už otvorená na 2cm, ani som to netušila... Ráno ma vzali na operačku, šla som tam po vlastných, bolo to na nervy, vedela som čo ma čaká..., ale teraz sa nokto neponáhľal, maličas, tak som bola vynervovaná, asi 15 minsom si obzerala operačný sál, kecala s primárom, bolo to tesne po vian. 27.12. každý bol moc milý, ale ja som nemala náladu. Chcela som to mať za sebou.
Radovala som sa až na druhý deň, keď mi doniesli synčeka, prišiel za mnou aj manžel s dcérkou, presťahovali nás do apt. a tam sme bolispolu všetci 4, až kým sme nešli po 6 dňoch domov. Cítili sme sa ako doma. Dcérka mohla chodiť na vizity bábätiek, bolo to úžasné. Veľa sa tu naučila od milých sestričiek, a tak mi doma s malým moc pomáhala.

Ničoho sa neboj, radosť z bábätka je väčšia ako strach z bolesti :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť