Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - Deti a hodiny-hodinky

Deti a hodiny-hodinky

od keilayh » Pia Sep 26, 2014 9:16 pm

Chcem sa spytať taku vec, kedy vaše deti pochopili hodiny - čas. Nemyslím iba určenie času na hodinkach, ale celkovo čas ako taký.
Učili sa to sice v 1tr. ale nula bodov :? môj (8,5r) tomu absolutne nechápe a už neviem ako mu to vysvetliť. Keby sa mal sám vystrojiť do školy, tak tam ani nepríde. :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a hodiny-hodinky

od terez254 » Sob Sep 27, 2014 2:22 pm

Ked uz ma 8,5 roka uz by mal mat aspon aku taku predstavu o case. Myslis,ze nevie napriklad odhadnut kolko je jedna hodina a podobne? Lebo neviem presne, co tym myslis.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Deti a hodiny-hodinky

od Janka81 » Sob Sep 27, 2014 8:29 pm

keilayh píše:Chcem sa spytať taku vec, kedy vaše deti pochopili hodiny - čas. Nemyslím iba určenie času na hodinkach, ale celkovo čas ako taký.
Učili sa to sice v 1tr. ale nula bodov :? môj (8,5r) tomu absolutne nechápe a už neviem ako mu to vysvetliť. Keby sa mal sám vystrojiť do školy, tak tam ani nepríde. :roll:



Čomu presne nechápe :wink: A nezabúdaj,že je to chlap :lol: :lol: :lol: :wink:

Ved kebyže mu ráno zazvoní budík a on by sa náhodou aj zobudil :wink: ,tak by pochopil,že ked bude 7:30 zamyká dvere a uteká do školy,či?
Alebo nechápe veci medzi nebom a zemou,že čas plynie?? Inak to nechápem ani ja..ved kto takú hovadinu vymyslel :lol: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Deti a hodiny-hodinky

od keilayh » Ned Sep 28, 2014 10:47 am

Povedala by som, že to ma skôr asi na háku, nechápe, že hodiny su na to aby sa nimi riadil, že ten čas beží. Nechápe ani to že 10minut je ovela menej ako 1 hodina.
Rano sa napr. zobudi aj skôr ako zazvoni budik, ale vôbec mu nedochádza, že má napr. niečo cez pol hodinu aby sa vychystal a išiel do školy.
On si sadne za stôl a kresli si, alebo je pol hodinu (doslova) na wc-ku a nedochádza mu, že čas odchodu do školy sa blíži atď.
Kebyže sa má sám vychystať, že ráno vstať, obliecť sa, umyť, ešte že zamknuť? a isť do školy a prisť na čas tak tam ani na obed nepríde. Možno tak poobede by sa zbadal, že mal isť do školy. A počítam, že by tam išiel v pyžame s neumytými zubami a ešte by ani nezamkol :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a hodiny-hodinky

od Janka81 » Ned Sep 28, 2014 1:11 pm

keilayh píše:Povedala by som, že to ma skôr asi na háku, nechápe, že hodiny su na to aby sa nimi riadil, že ten čas beží. Nechápe ani to že 10minut je ovela menej ako 1 hodina.
Rano sa napr. zobudi aj skôr ako zazvoni budik, ale vôbec mu nedochádza, že má napr. niečo cez pol hodinu aby sa vychystal a išiel do školy.
On si sadne za stôl a kresli si, alebo je pol hodinu (doslova) na wc-ku a nedochádza mu, že čas odchodu do školy sa blíži atď.
Kebyže sa má sám vychystať, že ráno vstať, obliecť sa, umyť, ešte že zamknuť? a isť do školy a prisť na čas tak tam ani na obed nepríde. Možno tak poobede by sa zbadal, že mal isť do školy. A počítam, že by tam išiel v pyžame s neumytými zubami a ešte by ani nezamkol :x



No pekne :wink: to sú tí naši maznáčikovia :lol: :wink:
Ale teraz vážne...s matematikou je ako na tom?? Lebo asi vie,že 60 je viac ako 10 napr. :wink: Takže 10 minút by tým pádom pochopil,že je menej ako hodina=60 minút..a teda že je to len krátka časť z jednej hodiny..skúste si to rátať ako matematické príklady :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Deti a hodiny-hodinky

od keilayh » Ned Sep 28, 2014 4:21 pm

školu neznáša, tak s matikou asi nepochodim :roll: už akoby som počula jeho odpoveď "to je jedno"
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a hodiny-hodinky

od keilayh » Pon Sep 29, 2014 10:46 am

Dnes mi akurat kamoška čo má rovnako starú dcéru hovorila, vraj ony sa v škole hodiny ešte neučili, že sa to budu až teraz. Lebo jej malá, že tiež nemá pojem o čase :? Tak jediná útecha, že v tom niesom sama :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a hodiny-hodinky

od Janka81 » Pon Sep 29, 2014 12:04 pm

keilayh píše:Dnes mi akurat kamoška čo má rovnako starú dcéru hovorila, vraj ony sa v škole hodiny ešte neučili, že sa to budu až teraz. Lebo jej malá, že tiež nemá pojem o čase :? Tak jediná útecha, že v tom niesom sama :lol:



Tak naši sa učili hned od prvej triedy..teraz som aj hodiny papierové našla a potom to opakovali aj v druhej a hned aj na angline :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Deti a hodiny-hodinky

od keilayh » Pon Sep 29, 2014 1:00 pm

Janka81 píše:Tak naši sa učili hned od prvej triedy..teraz som aj hodiny papierové našla a potom to opakovali aj v druhej a hned aj na angline :wink:


No veď to, že môj tiež v prvej triede sa učil, mali tiež take papierove hodiny. Ale zrejme to prebrali len tak na rychlo, keďže akosi sa nevie riadiť ručičkovými, a zas digitálne vie hádam odčítať každý.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a hodiny-hodinky

od Janka81 » Pon Sep 29, 2014 1:20 pm

keilayh píše:
Janka81 píše:Tak naši sa učili hned od prvej triedy..teraz som aj hodiny papierové našla a potom to opakovali aj v druhej a hned aj na angline :wink:


No veď to, že môj tiež v prvej triede sa učil, mali tiež take papierove hodiny. Ale zrejme to prebrali len tak na rychlo, keďže akosi sa nevie riadiť ručičkovými, a zas digitálne vie hádam odčítať každý.



No by si sa čudovala,ale zas môj bol maďar z digitálnych,ked bol menší :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Deti a hodiny-hodinky

od keilayh » Uto Sep 30, 2014 12:49 pm

Dnes rano, opäť tema hodiny a čas odchodu do školy. Samozrejme ako každe rano, švihaj, obliekaj sa atď. zrazu hladáme okuliare ktore sa vyparili.
Už som mu prizvukovala, že 7.35 odchadza do školy aby si sledoval hodinky. Bolo 7.33 a on mi povie, že veď aby som mu napisala ospravedlnenku, lebo on to nestihne a určite je už minimálne 3 hodina :shock: :shock: :shock: ...........prečooooooo
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a hodiny-hodinky

od Janka81 » Uto Sep 30, 2014 5:29 pm

keilayh píše:Dnes rano, opäť tema hodiny a čas odchodu do školy. Samozrejme ako každe rano, švihaj, obliekaj sa atď. zrazu hladáme okuliare ktore sa vyparili.
Už som mu prizvukovala, že 7.35 odchadza do školy aby si sledoval hodinky. Bolo 7.33 a on mi povie, že veď aby som mu napisala ospravedlnenku, lebo on to nestihne a určite je už minimálne 3 hodina :shock: :shock: :shock: ...........prečooooooo



Noo,poviem Ti,že toto sa mi už nezdá..nejaký problém tam šípim :?
Bud si robí z Teba srandu,alebo je to fakt problém,ktorý treba riešiť čím skôr..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Deti a hodiny-hodinky

od keilayh » Uto Sep 30, 2014 6:23 pm

Janka81 píše:Noo,poviem Ti,že toto sa mi už nezdá..nejaký problém tam šípim :?
Bud si robí z Teba srandu,alebo je to fakt problém,ktorý treba riešiť čím skôr..


Definovala by som to takto, ma nasaláme celú školu :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a hodiny-hodinky

od Janka81 » Uto Sep 30, 2014 6:31 pm

keilayh píše:
Janka81 píše:Noo,poviem Ti,že toto sa mi už nezdá..nejaký problém tam šípim :?
Bud si robí z Teba srandu,alebo je to fakt problém,ktorý treba riešiť čím skôr..


Definovala by som to takto, ma nasaláme celú školu :roll:



Pokiaľ to je len takto,tak je to ešte super..že sa tvári,že nič nechápe,lebo sa mu nechce školu vôbec riešiť :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť