Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Febrilne krce

od zuzana171717 » Uto Feb 24, 2009 5:26 pm

Uz budem aj ja zrazat teplotu pri 37,5.Doteraz som stale pocuvala ze treba dat lieky az pri 38,5.
Lekar v nemocnici nam povedal ze epilepticke zachvaty casto krat vyzeraju menej dramaticky ako tieto,no su ovela nebezpecnejsie.
A asi zmenim obvodnu lekarku. :(
Dnes som jej bola zaniest prepustaciu spravu a ani sa len neopytala ako sa Jurko ma a ani ziadna kontrola ani nic :(
Kupila som mu digitalny teplomer na meranie v usku,aby som ho stale netyrala,hrozne place ked mu meriam v zadocku.Ani sa mu necudujem v nemocnici som mu musela merat kazdu hodinu aj v noci
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv Máj 29, 2008 12:00 am

od swedulka » Uto Feb 24, 2009 5:31 pm

Ja pri obidvoch detoch som podavala lieky proti teplote ked mali nad 37,5.Nikdy som necakala dlhsie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od dannii » Uto Feb 24, 2009 5:51 pm

chudatenko malinke,je mi ho hrozne luto :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od najkvetinka » Ned Mar 22, 2009 12:05 am

My sme febrilné ešte nemali, ale keď som bola ja ako 1-ročná, tak som ich mala. Keďže bývajú dedičné, lekárka odporúča vždy pri teplote nad 37,5 nečakať a podať diazepam a ak vyskočí nad 38,5 tak aj sirup od horúčky. Ja robím tak, že vždy dám Brufen sirup + diazepam rozdrvený do malého množstva čaju, či mliečka, aby to hneď vypil na 2 dúšky. A sledujem po pol hodine, či zabralo a znížila sa teplota. Niekedy vraj teplota po liekoch na horúčku nemusí klesnúť vôbec!!! Sa mi potvrdili slová lekárky!!! Preto ak teplota neklesá namočím biele bavlnenné plienky do vandlíka s vlažnou vodou /nie studená, ale vlažná musí byť voda!!!/,syna vyzlečiem do slipkov, pod malého dám igelit /koženný obrus/ a robím zábaly. Zábaly na ruky a nohy striedavo. Je to najlepšie na zrazenie teploty. Môj syn má 5 rokov neužíval ešte zatiaľ žiadne antibiotiká, aj keď sme bývali chorí len tak, že soplíky, ktoré zatekali do hrdla a z toho následne kašeľ a teploty vždy až 40,5 !!! Čiže len prínosové dutiny.Nám zaberá ten Diazepam už nad 37,5 rozdrvený v troške nápoja, pri horúčke nad 38,5 dávam sirup na teplotu a po polhodine odsledujem digitálnym teplomerom v zadočku, či teplota klesla, ak nie, okamžite idem na zábaly. Ak dieťa nieje spavé od horúčky, je dobré ho aj osprchovať vlažnou vodou a neutierať, len nechať zabalené v osuške a potom premerať teplotu a prípadne zopakovať sprchu, alebo obliecť pyžamko a nechať len ľahko prikryté v posteli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od zuzana171717 » Ned Mar 22, 2009 7:21 pm

Ahoj :)
Vcera mi moja mama povedala ze aj brat mal krce ked bol maly,mozno na tom nieco bude s tou dedicnostou .
Dik za prispevok,aj ja budem podavat diazepam pri 37,5.Tiez som bezne pouzivala zabaly ,no tento krat nie lebo mal zimnicu,cely sa triasol chudatko.Neviem ci je zabal vhodny aj pri takychto stavoch.
Teplota vody na studeny zabal by mala mat 25 stupnov,lekarka ma upozornila ze krce zacinaju pri prudkej zmene teploty,to znamena ze aj ked prudko klesne.
Ked Jurko dostal krce mal teplotu 38,5 maximalne 39,tak ze nie az tak velmi vysoku,ale trvala dost dlho nearilo sa mi ju zrazit,mozno preto sa to stalo.
A podla najnovsieho sa ma zabal davat okolo hrudnika.
A este jeden babsky recept :) nastruhany surovy zemiak dat zospodu na chodidla
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv Máj 29, 2008 12:00 am

od siegena » Ned Mar 22, 2009 11:01 pm

ahoj. Aj my sme mávame 40-ky. Aj s malým a j so starším synom. tabletku podávam zásadne až nad 38.Mávame zvýšenú teplotku často-keď nám idú zúbky aj niekoĺko dní, veď to by som malého predávkovala. ATB sme ešte nebrali. Na pohotovosti nám odporučili Diazepam, ktorý podám taktiež až nad 38,5. Nám zvykol pomôcť kúpeľ. Odmerala som malému teplotu, napustila som vodu o 4stupne chladnejšiu a kúpali sme sa . Je to otras, keď už tá voda je studenšia a malý plače a straaašne mu je zima, ale treba vydržať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Sep 12, 2008 3:04 pm

od siegena » Ned Mar 22, 2009 11:03 pm

ahoj. Aj my sme mávame 40-ky. Aj s malým a j so starším synom. tabletku podávam zásadne až nad 38.Mávame zvýšenú teplotku často-keď nám idú zúbky aj niekoĺko dní, veď to by som malého predávkovala. ATB sme ešte nebrali. Na pohotovosti nám odporučili Diazepam, ktorý podám taktiež až nad 38,5. Nám zvykol pomôcť kúpeľ. Odmerala som malému teplotu, napustila som vodu o 4stupne chladnejšiu a kúpali sme sa . Je to otras, keď už tá voda je studenšia a malý plače a straaašne mu je zima, ale treba vydržať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Sep 12, 2008 3:04 pm

od domi191 » Pon Mar 30, 2009 9:34 am

juuuj,môj malý ešte tie krče nemal,ale ked sme chorí tak aj my mávame 40-tky....ani som nevedela že niečo také sa môže stať pri teplote,tak aspoň budem vedieť keby nááááhodou....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Štv Apr 24, 2008 12:00 am

od sandras » Pon Mar 30, 2009 10:02 am

siegena píše: Nám zvykol pomôcť kúpeľ. Odmerala som malému teplotu, napustila som vodu o 4stupne chladnejšiu a kúpali sme sa . Je to otras, keď už tá voda je studenšia a malý plače a straaašne mu je zima, ale treba vydržať.
ano kupel, alebo letná sprcha je lepšia na zráženie teploty ako zábaly a deti to spravidla aj lepšie znášajú
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od anna28 » Pon Mar 30, 2009 10:23 am

ja tiez podavam sirup uz nad 37,5.necakam kym vyskoci.mne lekyrka povedala ze sirup nie je len od teploty ale aj od bolesti,takze sa moze podat aj pri bolestiach.ja to tak robim.teraz mala mala cely tyzden 39 horucky,nepodarilo sa mi ich zbyt ani sirupom,cipkami som jej zbyla len tak na hodinku,potom zas vystupili.brala cely tyzden antibiotika a pri kontrole nam davali antib. na novo.tvrdili ze ak horucky neustupia,tak pojdeme lezat,lebo niekedy je ten zapal niekde ukryty a treba na to prist.mam sesternicu,pracuje v nemocnci ako zd.sestra. vravela ze obklady,alebo sprcha ma byt len o 1 stupen nizsia ako je teplota dietatka.takze ak ma dietatko teplotu 39, zabal alebo sprcha by mala byt na 38,9.
ja si pamatam ze ako dietatu mi mama robila zabaly,ale lapala som po dychu.neboli zo zimnej vody,ale ak mate horucku,tak len o kusok chladnejsi zabal pocitite ako ladovy. dodnes mi zimna voda vyraza dych.neviem sa pri nej nadychnut. takze ja zabaly nepraktizujem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Sob Máj 17, 2008 12:00 am

od sandras » Pon Mar 30, 2009 10:29 am

nám radili, ked mal maly štyridsiatky teploty, že sa da davať na striedačku každé 4 hodiny paralen a nurofen, kým to neklesne
tak ked už je moc zle, tak robím toto + tú letnú sprchu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od anna28 » Pon Mar 30, 2009 10:35 am

kazdy ma svoje osvedcene praktiky. ked to raz skusite a vidite ze to zabralo,tak to spravite zas.ja som to nikdy nerobila,pretoze som mozno slaba vidiet ako by mala pri tom plakala.a ked si predstavim,ze by som do tek chladnej vode vliezla ja,ked uz aj tak mi je zima,tak sama by som asi nevosla.ale to bude asi tou skusenostou z detstva.ale viem ze ak by sa mali objavit nejake krce ako pisala mamicka, tak by som spravila vsetko preto aby som tomu zabranila.a to by som uz pristupila aj na ten kupel.zatial som vsak svojim detom zbijala teplotu len pomocou sirupu a cipiek.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Sob Máj 17, 2008 12:00 am

od sandras » Pon Mar 30, 2009 10:52 am

tak do nejakej studenej vody, aby mu vyrážalo dych, to by som ho tiež nenamočila
ale pustím si na svoju ruku vodu, aby sa mi zdala prijatelne letná a trošku ho osprchujem
syn napodiv celkom dobre znáša aj zábaly
našťastie už sme to dááávno nemuseli robiť ... klop-klop
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od siegena » Pon Mar 30, 2009 10:34 pm

do studenej vody by som malého nedala. To začínaš normálnou teplou vodou a tá sa vychladzuje. Aj ja keď som prvý raz kúpala malého, nevydržala som,keď začal cvakať zubami vybrala som ho, ale teplota neustúpila. Tak som si povedala, že budem silná a išli sme na to ešte raz. A pomohlo nám to.Je to ešte vždy to menšie zlo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Sep 12, 2008 3:04 pm

od erina1 » Sob Máj 02, 2009 11:52 pm

hm mne to detska dr. nechce predpisat... :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str Nov 07, 2007 1:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť