Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Febrilne krce

od danabr » Pon Apr 12, 2010 8:10 am

Ahojte mamičky,tak pišem vam,aby ste boli na pozore,naš pribeh...neviem ako to je u vas ,ale nam sa tie krče po 2,5 roku zopakovali!!! a najhoršie na tom je to,že som bola v robote,ked sa to stalo,doma bol manžel so staršim synom,samozrejme sanitka,hospitalizacia,infuzie,vyšetrenia,všetko v norme...proste sme chytili nejaky virus.Moje rady :diazepan 1tbl pri 38 C,diazepan čipok pri 38 C ,a od teploty 37,5 vyššej sirup 1.davka konska 5 ml,a striedat sirupy po 3 HODINACH,to su rady od lekarky z nemocnice.Teploty su merane pod pazuškou,je tu maminka ktorej sa to tiež opakovalo pri detičkach ?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od janka97 » Pon Apr 12, 2010 12:39 pm

Ahojte aj my sme mali fibrilné kŕče keď mal náš Samko tri rôčiky tiež sme mqali diazepan, len my sme ho dávali až keď neklesla teplota po druhej ávke sirupu od horúčky a to sme dávali nurofen a po 4hod paralen. Zatiaľ sa nám darilo to zrážať a febrilné kŕče sa nezopakovali, teraz som už mala klud na duši, pretože budeme mať 5 rokov tak som dúfala, že už nebudeme mať, keďže všade píšu že sa vyskytujú do 5 rokov, a tu som sa dočítala že až do 7 rokov tak som zostala zaskočená. Bolo to niečo strašné keď som držala samka na rukách a začali mu modrať pery nevedela som o čom je reč a čo sa deje, taktiež záchranka infúzie hospitalizácia azž v nemocnici som sa dozvedela čo sa stalo, nechceli mi dovoliť byť s ním v nemocnici, až keď manžel narobil krik. Odvtedy dávame stašný pozor na teploty a sirupy dávame už pri teplote 37,5. Tak maminky držím palce :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od danabr » Pon Apr 12, 2010 3:45 pm

Ano aj my davame už pri 37,5 v podpazuši,ale najhoršie na tom je to,že vela veci sa dozvie matka od lekara,až ked sa niečo stane,alebo v nemocnici,a ano aj nam hovorili,že to deti mavaju do cca 5 ročkov,hrooooza...len pradtym nam povedali,že už sa to nezopakuje a predsa...teraz mam stresy obrovske,aj ked to nechcem dat najavo,chyta ma panika pri 37,5...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od danabr » Pon Apr 12, 2010 4:15 pm

A ešte jedna vec...to ste vedeli,že diazepan tbl,nezabranuje krčom,iba zmiernuje pripadny priebeh krčov ? toto mi povedala sestrička v nemocnici,oni mu tam diazepan vobec nedavali,mali ho pod zamkom... aj ked mal ešte nad 38 C,že netreba,naštastie ho nepotreboval /klop,klop/,a detska neurologička mi zas povedala,že ho mam davat 3X denne ak ma nad 38 C.Ake nazory od lekarov ste dostali vy ?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od sandras » Pon Apr 12, 2010 4:34 pm

danabr... v nemocnici je to iné, tam je pod dohladom a v prípade, že by sa niečo dialo, daju mu aj injekčne, zaberie rýchlo
ale doma sa dava preventívne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od danabr » Pon Apr 12, 2010 4:38 pm

ano sandras v nemocnici je to ine...ale ja som taka,radšej dam preventivne ,ako neskor injekčne,ale oni musia vediet,čo robia...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od janka97 » Pon Apr 12, 2010 9:47 pm

ja som dazepan dávala až keď neklesla horúčka po druhom podaní sirupu, bála som sa ho dávať 3x denne pretože je to silne návyková látka ale keď horúčka neklesala iná možnosť nebola. aon sa vlastne dáva aby sa dieťa skludnilo , pretože mne bolo povedané, že keď dieťa plače e nervózne o to je väčšie riziko ž ekrče dostane, takže v podstate sa dá povedať že sa tým predchádza krčom. ja som dokonca využila párrát a pohotovosť s tým, keď teplota dlhšie neklesala tak som šla na pohotovosť aby mu stiahli eplotu injekciou, samozrejme aj diazepan sme dali :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od danabr » Uto Apr 13, 2010 8:01 am

Ahoj no u nas ma diazepan opačny učinok,maly dostane energiu za troch... a prosimta aka injekcia existuje na pohotovosti,ktora stiahne teplotu? a to si možem len tak vypytat ?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od danabr » Uto Apr 13, 2010 8:23 am

Takže nikto nemal tuto skusenost s dietatkom opakovane ? prosim ozvite sa !
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od janka97 » Uto Apr 13, 2010 3:27 pm

danabr píše:Ahoj no u nas ma diazepan opačny učinok,maly dostane energiu za troch... a prosimta aka injekcia existuje na pohotovosti,ktora stiahne teplotu? a to si možem len tak vypytat ?


Ja neviem ako sa tá injekcia volá, len me proste prišli na pohotovosť že malý má dlhšie teplotu a neklesá mu ani po podaní sirupu, spýtal sa ma kedy naposledy pil sirup a ak to bolo viac ako 1 hodina niečo mu pichol aby mu klesla teplota wsamozrejme sme mu povedali že máme nábeh na tie kŕče. :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od danabr » Uto Apr 13, 2010 9:39 pm

Aj tak vam ďakujem ,opytam sa detskej,možno bude vediet,krasny večer prajem :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od prazienkova » Str Apr 21, 2010 10:51 am

Milé mamičky, možno nebudete súhlasiť, ale poviem vám názor homeopata, ktorý som počula. Horúčka je výborná vec, lebo zabíja vírusy, ktoré sú termolabilné. Preto netreba zrážať teplotu, až od 39 st. Odporúča zábaly a zrážať pomaly, po dielikoch. Vraj nevadí, ak to dlhšie trvá. Tie krče vznikajú vtedy, keď sa prudko zníži teplota, napr. z 40 na 37! To je pre organizmus šok.Ja osobne som zatiaľ nevyskúšala tuto metodu, vždy som dala čípok už pri 38. Je síce pravda, že často pri vysokej horúčke nezabral alebo po troch hodinách znova vyskočila a musela som dávať zábaly, sirup atď. Ak budem mať dosť energie a odvahy, možno to nabudúce skúsim.Držím palce aby ste tie krče už nikdy nezažili.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od inguli » Str Apr 21, 2010 11:41 am

ja osobne aj pri prvom aj pri druhom synovi zacinam riesit az pri 38,5 prave preto co pise pani predomnou to telo bojuje s chorobou a neni dobre zrazat hned...a to s cipkom mali sme parkrat horucku a ked ani s cipkom nekleslo tak som ho kupala vo vlaznej vode teda o par stupnov menej musi mat voda ako on ma teplotu a este naststie nam vzdy pomohlo ...
tie krce nepozname chvala bohu a dufam ani nespozname..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od janka97 » Str Apr 21, 2010 2:11 pm

prazienkova píše:Milé mamičky, možno nebudete súhlasiť, ale poviem vám názor homeopata, ktorý som počula. Horúčka je výborná vec, lebo zabíja vírusy, ktoré sú termolabilné. Preto netreba zrážať teplotu, až od 39 st. Odporúča zábaly a zrážať pomaly, po dielikoch. Vraj nevadí, ak to dlhšie trvá. Tie krče vznikajú vtedy, keď sa prudko zníži teplota, napr. z 40 na 37! To je pre organizmus šok.Ja osobne som zatiaľ nevyskúšala tuto metodu, vždy som dala čípok už pri 38. Je síce pravda, že často pri vysokej horúčke nezabral alebo po troch hodinách znova vyskočila a musela som dávať zábaly, sirup atď. Ak budem mať dosť energie a odvahy, možno to nabudúce skúsim.Držím palce aby ste tie krče už nikdy nezažili.


Možno je pravda že teplota zabíja vírusy, neviem ani neprotirečím, ale čo sa týka tej horúčky nám bolo v nemocnici povedané že febrilné kŕče vznikajú pri rýchlo vystúpenej a pretrvávajúcej horúčke, preto to zráženie už pri nižších teplotách. S nič v zlom ale určite by ste aj vy zrážali teplotu už pri nižšej keby ste prežili to čo rodičia detí ktoré už febrilné kŕče mali, je to hrozné mať dieťa na rukách ktoré vám odpadlo a modrajú mu pery, poprípade sa trasie a je absolútne mimo.. Neprajem nikomu zažiť takéto niečo, pretože je to fakt niečo strašné ke´d neviete ako dieťa prebrať aby aspoň vnímalo to čo vidí, nie že sa na vás pozerá a vy vidíte na ňom že je úplne mimo. Len toľko. A prajem veľa veľa zdravíčka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od inguli » Str Apr 21, 2010 6:18 pm

janka podla mna prazienkova nepisala v zlom :wink: a samozrejme to ani nemoze poznat ake to je ked jej im sa to este nestalo ona skor podla mna opisovala to ako sa pri "normalnej"horucke postupuje a ja tiez :wink:
ja som si aj ked tam nenapisala ale myslela ze tam asi skor treba zasiahnut teda znizit horucku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť