Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - mám doma nerváčku

od 11zdenka11 » Pon Dec 15, 2008 7:40 pm

ja tiez mam maleho nervaka pri sebe chcela tukat do klavesnice tak som ju dala zo stolicky dole a reve.a ked vstane cakam ze vsetko bude rozhadzovat.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od alex » Pon Dec 15, 2008 8:12 pm

Aj nám malý v noci plakával....niečo som čítala o tzv. nočnom dese, v tedy dieťa plače iba v určitú hodinu, ale už si to presne nepamätám, iba viem, že to pasovalo na malého. Normálne mával také záchvaty revu a nedalo sa ho utíšiť....vždy som ho musela iba zobudiť.

No ale teraz, má 2r.8mes. a je to nesmierny nervák...tvrdohlavý baran :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od 11zdenka11 » Pon Dec 15, 2008 8:20 pm

ahoj alex aj ho to preslo?myslim tie revy?lebo moja viki to ma tiez v tych rovnakych casoch
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od alex » Pon Dec 15, 2008 8:36 pm

ano, mal to iba keď bol menší, už si ani nepamätám presný vek...ale vždy to bolo v noci a v rovnakú dobu...prešlo to samo
Ale poviem pravdu, radšej by som zniesla to ako teraz čo robieva cez deň :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od 11zdenka11 » Pon Dec 15, 2008 9:39 pm

asi tak hodinu dozadu mala moja mala brutalnu zachvat zurivosti hadzala sa o zem no na nepoznanie.moj muz povedalze ju da liecit
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od alex » Pon Dec 15, 2008 9:47 pm

no náš malý bol na zemi dnes iba 2x :lol: ale býva normálne : nechce ísť von, chce ísť von,nechce si pančuchy obliecť, potom zase nechce ísť von,potom chce, potom sa už obleče ale ešte vždy si dokáže niečo vymyslieť skrz čo nervačí, potom pešo nechce ísť,potom chce ísť autom,potom kočíkom, potom je zima, potom fučí....atď. a to mám skoro každý deň :? a teraz mi ešte odmieta spávať cez obed a to je potom o 100% horší :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od 11zdenka11 » Pon Dec 15, 2008 9:58 pm

mne tiez mala dnes nespala tak to stalo zato.alex ja mam take presne iste problemy jak ty.no ale dnes to krasne zakoncila vyrevala sa a aj zaspala od zlosti.kazdy den sa budim s tym ze hadam bude lepsi ako ten vcerajsi ale nie je to tak.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od sisu22 » Pon Dec 15, 2008 11:12 pm

alex píše:ano, mal to iba keď bol menší, už si ani nepamätám presný vek...ale vždy to bolo v noci a v rovnakú dobu...prešlo to samo
Ale poviem pravdu, radšej by som zniesla to ako teraz čo robieva cez deň :?


Alex nemas mojho syna??? :lol: aj ja by som radsej zniesla to,ako tieto jeho "stavy" co vyvadza :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od lenka334 » Pon Máj 25, 2009 9:22 pm

ALEX ked čitam aky je ten vaš chlapček zly normalne sa mi ulavilo,lebo ja mam doma skoro 4-ročnu slečnu a robi to iste, Som z nej neštastna a už som si myslela,že len ja to zaživam.. Dufam,že z toho vyrastu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv Júl 24, 2008 12:00 am

od ivetka1980 » Pon Máj 25, 2009 10:28 pm

Tiez sme mali tento problem,vola sa to "nocny des",nastastie maly s toho rychlo "vyrastol".Budil sa v noci,vacsinou v tom istom case,trvalo to vsak u nas asi len 2 tyzdne.Posledny "des"prebiehal najhorsie,maly sa triasol na celom tele,srdce mu busilo velmi rychlo a bol spoteny.Len krical a vobec nevnimal ked som sa mu prihovarala...Riesila som to tak,ze maleho som si pritulila uplne k sebe,a prihovarala som sa mu /aj ked ma nevnimal/,az kym som citila ze napatie z neho opadava a srdce mu bije "normal"...Odvtedy sa tento jav neopakuje.Baby,viete si o tom precitat,pise sa o tom dost vela..Dajte si do vyhladavaca nocny des...Prajem vam pevne nervy a co najviac prespatych noci!!! :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od Ljublju » Sob Máj 30, 2009 4:13 pm

alex píše:Aj nám malý v noci plakával....niečo som čítala o tzv. nočnom dese, v tedy dieťa plače iba v určitú hodinu, ale už si to presne nepamätám, iba viem, že to pasovalo na malého. Normálne mával také záchvaty revu a nedalo sa ho utíšiť....vždy som ho musela iba zobudiť.

No ale teraz, má 2r.8mes. a je to nesmierny nervák...tvrdohlavý baran :?


ja tiez ked som bola mala,som prisla za nasimi do spalne-s totalnym revom,stala som pri posteli a revala o dusu,nic nepomohlo,ziadne tisenie a pod....ale zakazdym mi tato strelil :lol: a bolo dobre-vlastne som sa zobudila a sla znova spat
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

Re: mám doma nerváčku

od zibovka » Ned Júl 05, 2009 11:13 pm

11zdenka11 píše:Ahojte maminy potrebovala by som poradiť čo mám robiť s mojou 20 mesačnou dcérou.začala stršne nervačiť hadzať sa o zem a zahanať sa ked jej niečé nedovolíme.neviem si s nou dať rady.dakujem za všetky rady

Ja som teda na to nervy nemala,keď boli moje decká malé..ale svokra ich vždy vedela "uzemniť"...okamžite ich upútala niečím novým,iným..v žiadnom prípade nie je dobré dieťaťu hovoriť niečo také ako...fuj,to je hanba,alebo takúto ťa nechcem,alebo niečo podobné...buď nechať vyzúriť(doma)..jasné,že nie na ulici...a nevšímať si ju,alebo naozaj zaujať niečím iným...moja svokra mala na to obľúbenú vetu....aha pozri čo to tu je ..alebo aha kto ide,či poď mi pomôcť ja nevládzem(uložiť hračky a pod.).....,proste čokoľvek :wink: skúste
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Júl 05, 2009 10:50 pm

od sandras » Pon Júl 06, 2009 8:38 am

lenka334 píše: Dufam,že z toho vyrastu.
nepoteším vás, nevyrastú...
ja mam dcerku nerváčku, ma 8 rokov a revanie a hadzanie sa o zem prešlo do odúvania sa, a tiež ešte často plakáva
niekedy sa aj sama bije :? a vyziapuje, že ju "nikto nemá rád" a podobne :(

Už to absolutne neriešime, zavrie sa do izby a necháme ju vyrevať ... ked sa to snažíme riešiť, je ešte horšie ...
tie obdobia sa tak striedaju, niekedy aj mesiac je klud a potom to zasa začne
zle obdobie mala okolo roka, a potom pri nástupe do školky v 3 rokoch, okolo 4 rokov mala uplne najhoršie obdobie, to sa mi hádzala o zem aj 4-5x denne a revala ako nepríčetná, ani sa nedala nijako ukludniť, ani doma, ani vonku :roll: Potom zasa s narodním súrodenca začala plakanie, sebalutovanie ... takto znáša každú väčšiu zmenu, znervoznie, nevie to asi sama vnutorne spracovať, ta sa to takto prejavuje navonok. Neviem, po kom je taká nekludná, lebo my sme s manželom kludasi a ani mama ani svokra si toto pri nás nepamätajú... moja mama akurát vravela, že som boal ako dieťa uplakaná, ale skor lutostivo, nie takto zurivo.

ten nočný des mávala tiež ... tiež pomohlo len zasvietiť, uplne zobudiť, nechať vycikať a zasa uspať. Tam nič neporiešite, lebo dieťa vlastne spí, nevie kde je, nepoznáva ludí (napr. manžel ju držal na rukách a ona ho bila, vrieskala, odhánala a kričala tatí, tatí, kde si... takže ho vobec nepznala)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od bublinkam » Pon Júl 06, 2009 11:00 pm

zuzana171717 píše:Ahojte.Hlavne treba (aj ked je to tazke :shock: ) zachovat klud,ja som to riesila tak ze som dceru zobrala do kupelne a vlaznou vodickou poumyvala tvaricku a ruky,aj ked sa trepala ako diva :shock: po chvilke bolo dobre.
Teraz na drobca(15 mesiacov) zatial este zabera ze si ho zoberiem na ruky a zacnem mu nieco rozpravat snazim sa ho odputat,alebo pustim hudbu a tancujeme,proste cokolvek aby zabudol.



Trpezlivosť a hudba :lol: :lol: :P niekedy zaberie aj u nás :lol: .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 375
Registrovaný: Pia Dec 14, 2007 1:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť