Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské mená - Meno pre dieťa

od kamka277 » Uto Aug 11, 2009 8:11 pm

My máme Simonku a Sofinku. Pri prvej dcére sme neváhali ani minútu, keď nám povedali, že to bude dievčatko, chceli sme Simonku. Pri druhej som sa stále nevedela rozhodnúť, či Laura, Lea, Emma, Sabína, Saskia, Stela, Sára, Vanessa...no ale dali sme Sofia, lebo to padlo ako prvé :wink: To meno je veľmi pekné, len už na každom rohu vonku počujem Sofi, Sofinka, Sofina...začína to byť ,,otrepané" :roll: a pritom je také pekné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od kusi79 » Ned Aug 23, 2009 1:26 am

My sme mali s manželom mená vybraté hneď.

U dcérky by to bolo: Natália,
u chlapčeka sme sa nevedeli rozdodnúť.
Prim boli mená: Samuel, Jakub, Oliver, Filip, Tomáš, Martin, Daniel, Dávid...tak sme chytili kalendár a keď sme prišli na koniec roka, padlo nám do oka meno: Adam.

A narodil sa nám krásny synček-Adamko

Všetci nám hovoria, že to bola pomsta :lol: :lol: :lol: .
Dať dieťaťu meno Adam, takže je ochudobnené o meninový darček, kedže oslavuje meniny na Vianoce.
O žiadne ochudobnenie darčekov ale neprichádza :D ,
ráno dostane meninový darček a po vianočnej večeri mu prinesie darčeky "Ježiško" :wink:

A ako mu hovorím: Adamko, Adi, Adinko, Adamulko, Adaminko, Adamulik, Adamuško, Chrústik, Chrobáčik, Srdiečko, Lásočka,... :lol: :lol: :lol:
Musí mať z toho dobrý "guláš"!!! :wink:

Nie som zástanca mien ako Winnetou, Esmeralda,... :lol: :lol: :lol:
Podľa mňa by malo meno pekne znieť k priezvisku a nemalo by byť napr. príliš dlhé ak je dlhé priezvisko, alebo naopak.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od natusa » Ned Aug 23, 2009 11:26 am

kusi79 píše:My sme mali s manželom mená vybraté hneď.

U dcérky by to bolo: Natália,
u chlapčeka sme sa nevedeli rozdodnúť.
Prim boli mená: Samuel, Jakub, Oliver, Filip, Tomáš, Martin, Daniel, Dávid...tak sme chytili kalendár a keď sme prišli na koniec roka, padlo nám do oka meno: Adam.

A narodil sa nám krásny synček-Adamko

Všetci nám hovoria, že to bola pomsta :lol: :lol: :lol: .
Dať dieťaťu meno Adam, takže je ochudobnené o meninový darček, kedže oslavuje meniny na Vianoce.
O žiadne ochudobnenie darčekov ale neprichádza :D ,
ráno dostane meninový darček a po vianočnej večeri mu prinesie darčeky "Ježiško" :wink:

A ako mu hovorím: Adamko, Adi, Adinko, Adamulko, Adaminko, Adamulik, Adamuško, Chrústik, Chrobáčik, Srdiečko, Lásočka,... :lol: :lol: :lol:
Musí mať z toho dobrý "guláš"!!! :wink:

Nie som zástanca mien ako Winnetou, Esmeralda,... :lol: :lol: :lol:
Podľa mňa by malo meno pekne znieť k priezvisku a nemalo by byť napr. príliš dlhé ak je dlhé priezvisko, alebo naopak.



presne tak ja som eva a nasi to vymysleli tiez tak podobne,povedali mi ze doobeda je evy a poobede adama :wink: keby sme vsak maly doma aj nejakeho adamka verim tomu ze by to vymysleli inač ale ked som bola mala fakt som im to žrala :wink: tesila som sa jak blazon na doobedie a potom zase navecer.nahodou to bolo super

esmeraldy a winetuovia maju vecsinou priezvysko bihary a podobne takze toto ani netreba riesit :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od inguli » Uto Sep 01, 2009 11:32 am

kusi79 píše:My sme mali s manželom mená vybraté hneď.

U dcérky by to bolo: Natália,
u chlapčeka sme sa nevedeli rozdodnúť.
Prim boli mená: Samuel, Jakub, Oliver, Filip, Tomáš, Martin, Daniel, Dávid...tak sme chytili kalendár a keď sme prišli na koniec roka, padlo nám do oka meno: Adam.

A narodil sa nám krásny synček-Adamko

Všetci nám hovoria, že to bola pomsta :lol: :lol: :lol: .
Dať dieťaťu meno Adam, takže je ochudobnené o meninový darček, kedže oslavuje meniny na Vianoce.
O žiadne ochudobnenie darčekov ale neprichádza :D ,
ráno dostane meninový darček a po vianočnej večeri mu prinesie darčeky "Ježiško" :wink:

A ako mu hovorím: Adamko, Adi, Adinko, Adamulko, Adaminko, Adamulik, Adamuško, Chrústik, Chrobáčik, Srdiečko, Lásočka,... :lol: :lol: :lol:
Musí mať z toho dobrý "guláš"!!! :wink:

Nie som zástanca mien ako Winnetou, Esmeralda,... :lol: :lol: :lol:
Podľa mňa by malo meno pekne znieť k priezvisku a nemalo by byť napr. príliš dlhé ak je dlhé priezvisko, alebo naopak.



Aj my mame Adamka a volame ho Adu,Adulo,a Adulienka :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sisu22 » Uto Sep 01, 2009 7:38 pm

ja mam Jakub-Jan. Vacisnou ho volam Jakubko,alebo Jakub,no ked ma vytoci je aj Jakubisko :D No maly si z mena zobral len zaciatok,takze sa predstavuje Jaja :D
Dievcenske meno sa mi paci Vivienne a Luna.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sisu22 » Uto Sep 01, 2009 7:41 pm

Jamirka píše:
martinka74 píše:Ja by som Lauru tiez nezdrobnovala.My mame Samuela a tiez sa mi nepaci,ked mu niekto hovori Samko.


A to ho stále voláte Samuel???

Ja mám synčeka Michala a voláme ho Miško, Mišiačik, Mišík, Mišinko, ako mi príde na jazyk v danej situácii. Ja osobne neznášam, keď mu niekto povie Mišo :twisted: :twisted: :twisted: , už keď mňa nahnevá, tak je Michal, ale Mišo rozhodne nie. A dcérku je Karin, a volám ju stále Karinka, no ona si posledne vyžaduje,aby sme ju volalaí Kari :roll:


Jamirka aj brat ma Miska...no ale ten mu hovori zaujimavo :wink: napr. Misiacik košturik a pod. No kazdy si tomu rozumie :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od katelara » Uto Sep 01, 2009 8:00 pm

sisu22 píše:ja mam Jakub-Jan. Vacisnou ho volam Jakubko,alebo Jakub,no ked ma vytoci je aj Jakubisko :D No maly si z mena zobral len zaciatok,takze sa predstavuje Jaja :D
Dievcenske meno sa mi paci Vivienne a Luna.

sisu naše srdiečko sa tiež keď bola malinka predstavovala Jaja :D a zostalo jej to do dnes. Teraz tiež ju niekedy ohlásim Jaja. Inak vola sa Lara a syna máme Matúška.

Chlapčenské meno si vyberal manžel a dievčenské ja. I keď všetci čakali, že sa bude volať Simonka. Prekvapenie :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto Jún 17, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topoľčany

od sisu22 » Uto Sep 01, 2009 10:16 pm

katelara píše:
sisu22 píše:ja mam Jakub-Jan. Vacisnou ho volam Jakubko,alebo Jakub,no ked ma vytoci je aj Jakubisko :D No maly si z mena zobral len zaciatok,takze sa predstavuje Jaja :D
Dievcenske meno sa mi paci Vivienne a Luna.

sisu naše srdiečko sa tiež keď bola malinka predstavovala Jaja :D a zostalo jej to do dnes. Teraz tiež ju niekedy ohlásim Jaja. Inak vola sa Lara a syna máme Matúška.

Chlapčenské meno si vyberal manžel a dievčenské ja. I keď všetci čakali, že sa bude volať Simonka. Prekvapenie :D :D :D


Uau,aj Lara je velmi pekne meno :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od jania21 » Pia Sep 04, 2009 10:23 am

no my mame tiez adamka,ale po tatovi a dedkovi.obaja su adamovia.takye adamko 3.dievcatko este nemame ale dufam ze budeme mat.hrozne som chcela dievcatko aj ked som cakala adamka.a ked bude tak sa bude volat Terezka alebo klarka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:13 pm

Re: Meno pre dieťa

od Jajus345 » Str Aug 27, 2014 1:57 pm

dobrý deň, v dnešnej dobe je x mien, ktoré sú nádherné....niekto chce dať pre svoje dieťa tradičné meno, a niekto sa prikláňa k modernejším menám...ja osobne som vyberala pre moje dieťa meno s manželom a nedala som si do toho rozprávať....je to naše dieťa...a aj keď sa starkým nepáči, aké meno sme dali....mali možnosť dať svojim deťom meno, ktoré sa im páči...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť