Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské mená - Meno pre dieťa

od mirkams » Pia Feb 06, 2009 1:17 am

Pri prvom sme do asi ôsmeho mesiaca nevedeli,čo to bude.Manžel ale s takou istotou tvrdil,že to bude chlapec až mu to nakoniec ozaj vyšlo.Volá sa teda po tatovi ERIK.Malú sme vedeli už v 20-tom týždni.Chcela som strašne CYNTHIU,potom NATÁLIU,SÁRU a nakoniec máme LEU.Malý má 4 a pol roka,malá 4 mesiace.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 7:11 pm

od sonka776 » Pia Feb 06, 2009 1:30 pm

Napíšem Vám moju skúsenosť. :lol: :lol: :lol: Ja som od prvej chvíle vedela že budem mať syna, proste som to nejako cítila, všetko som kupovala iba modré, nikto to nechápal ako môžam byť tak presvedčená od prvého dňa ako som zistila že som tehotná som stále hovorila iba o synovi. Všetci to vedeli aj lekár a vždy si ma doberal, že to bude dievča, dokonca mi bol aj pri pôrode a oznámil mi že mám dievčatko tak som sa strašne rozplakala, nevedela som sa utíšiť ani neviem prečo. Vôbec som nevnímala že si robil srandu. Až na druhý deň mi to došlo a od radosti som mu dala meno RADOVAN. Keď bol maličký vždy sa vypitoval prečo má také meno a strašne sa mu páčila odpoveď :lebo som sa veľmi radovala keď si sa narodil. S odstupom času sa sama sebe čudujem a nechápem prečo som tak túžila po chlapčekovi veď určite by som ľúbila aj dievčatko :P :P :P Vtedy som to jednoducho tak cítila :? :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Pia Jan 02, 2009 3:24 pm

od saskia178 » Pia Feb 06, 2009 2:36 pm

No tak to je sila. Vyber mena je vacsia robota ako vyber partnera. Ak sa vam paci nejake meno nedajte sa ovplyvnovat:aj tak s tym drobcom budete vacsinu casu vy. Ja mam SASKIU a to som cely zivot hovorila ze moje dieta sa bude volat Petra... Ale nehodilo by sa nam to do rodiny. :D
Sestra ma Ramonu a saru a druha sestra ma Huga a Riu. No hotovy kolotocari. Hlavne myslite na to aby sa to hodilo k priezvisku,inak bude vase zlaticko trpiet cely zivot...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

od natusa » Uto Feb 10, 2009 11:47 am

ivetka1980 píše:Ako madarske meno je to v pohode,ja poznam:Napsugar,Gyongyver.Ja by som osobne nedala,ale kazdy ma iny vkus :))

tak toto by som nevedela ani vyslovit :lol: ale nic v zlom to je fakt podla vkusu a aj podla narodnosti
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od adrykaa » Uto Apr 14, 2009 10:54 pm

ahojte nevieze kde by som mohla najst kalendar kde je meno Nela alebo Sarah?Hladala som to na nete ale neuspesne. :cry: Dakujem za odpovede :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:26 pm

od gonica » Uto Apr 14, 2009 10:58 pm

adrykaa píše:ahojte nevieze kde by som mohla najst kalendar kde je meno Nela alebo Sarah?Hladala som to na nete ale neuspesne. :cry: Dakujem za odpovede :wink:


http://calendar.zoznam.sk/search_nameda ... daj#result

http://calendar.zoznam.sk/search_nameda ... daj#result

Dufam , ze som pomohla
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am

od ellanoir » Str Apr 15, 2009 10:12 am

adrykaa píše:ahojte nevieze kde by som mohla najst kalendar kde je meno Nela alebo Sarah?Hladala som to na nete ale neuspesne. :cry: Dakujem za odpovede :wink:




http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

Nela- je 31.5.
Sara-19.1.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od adrykaa » Štv Apr 16, 2009 12:12 pm

velmi pekne dakujem :lol: ste super :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:26 pm

od kojzarik » Sob Apr 18, 2009 1:12 am

my sme dali meno Kevin , teda manzel ho vybral a ja som suhlasila . povodne to mal byt Jakubko :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str Apr 01, 2009 12:42 am

od sandras » Sob Apr 18, 2009 8:03 am

Môj syn sa mal volať Timotej alebo Sebastian (dievčatko by bolo Sabina)
ale ked sa narodil, a ja som ho videla, tak mi tie mená k nemu vôbec nešli... Tak sa volá po mne a manželovi Alexander Juraj
dcerka sa volá Henrieta Maria

pri dcerke mi povedali v 30 tt, že je to dievčatko
pri synovi sme to nevedeli vopred, nebolo vidno

páčia sa mi mená, čo su medzinárodné (ved dnes sa veľa cestuje, tak aby im v zahaničí raz nekomolili meno) ale pritom su normálne v našom kalendári.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nanaaa » Ned Apr 19, 2009 9:21 pm

Môj malý je Paľko. Neviem, či niekto toto meno ešte v dnešnej dobe použije, ja som najprv moc nechcela, ale teraz som rada.Úplne sa mu hodí. :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od smisova » Uto Apr 21, 2009 6:50 am

My sme ani pri jednom nevedeli čo to bude tak sme sa aspon natahovali až do konca. Meno pre dievčatko sme mali vymyslene od začiatku pri prvom Veronika pri druhom Magdalenka. Tak som akosi citila že to budu chlapci lebo dohodnuť sa na chlapčenskom mene bolo skoro nemožne. Nakoniec mame Andrejka po tatinovi a Samka- to bola jedina zhoda. Ja som chcela Mareka ale tatino ma voči tomu menu odpor :D a museli sme pozerať aj na priezvisko lebo sa nam nehodia žiadne zahranične ani podobne mena, no ved len si to predstavte KEVIN MIŠO :D :D :lol: :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 1:53 pm

od smisova » Uto Apr 21, 2009 6:54 am

nanaaa píše:Môj malý je Paľko. Neviem, či niekto toto meno ešte v dnešnej dobe použije, ja som najprv moc nechcela, ale teraz som rada.Úplne sa mu hodí. :lol:

Paľko je pekne meno u nas v rodine je veľmi rozšírené a bude pekne stale :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 1:53 pm

od natusa » Uto Apr 21, 2009 7:40 am

smisova píše:My sme ani pri jednom nevedeli čo to bude tak sme sa aspon natahovali až do konca. Meno pre dievčatko sme mali vymyslene od začiatku pri prvom Veronika pri druhom Magdalenka. Tak som akosi citila že to budu chlapci lebo dohodnuť sa na chlapčenskom mene bolo skoro nemožne. Nakoniec mame Andrejka po tatinovi a Samka- to bola jedina zhoda. Ja som chcela Mareka ale tatino ma voči tomu menu odpor :D a museli sme pozerať aj na priezvisko lebo sa nam nehodia žiadne zahranične ani podobne mena, no ved len si to predstavte KEVIN MIŠO :D :D :lol: :D


to je fakt ,velmi zalezi na prezvisku a ked rodicia vymyslaju nenormalne mena musia si uvedomit ze dietatko s tym menom bude musiet zit cely zivot :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od martina612 » Uto Apr 21, 2009 9:07 pm

My sme to mali takto.prvy bol syn,ani som nevedela co to bude,az pri porode mi ovedali,ze syn,tak som mu meno dala ja-Filipko,vtedy to letelo.A druhe babo mame po 13rokoch,a vedeli sme ze to bude dcerka,tak som manzela nechala nech vyberie-dal Simonku,ale je pravda,ze aj mne sa paci to meno.A hlavne obidvom detom to meno pasuje k priezvisku.A tretie?Tak za 3roky sa dam nahovorit,ale to uz budem mat35rokov.Ale nevadi,ved aj Daniela Pestova uz ma svoj vek a tri porody v pohode zvladla.Ze??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia Apr 03, 2009 7:02 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť