Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Dovolenky, detské tábory, výlety - Opalovacie mlieka,kremy,oleje...

Opalovacie mlieka,kremy,oleje...

od danabr » Štv Apr 16, 2009 4:01 pm

Nikde som to tu nenašla,prosim poradte,aky pripravok je naj pre dietatko 2,5 r.pri pobyte pri mori?aj čo sa tyka ceny,vaše skusenosti,aj tie zle ďakujeeeem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od sandras » Štv Apr 16, 2009 5:34 pm

ahoj, ja mavam alergiu na slnko, takže mi poradila kožná lekárka, aby som používala Biodermu alebo Eucerin s faktorom 40 alebo 50
tak som to riešila tak, že som kupila detské mlieko Eucerin SPF 50 a natierali sme sa celá rodina

a pre maleho som mala k moru celotelové plavky, lepšie ako natierať ho tolkou chémiou :wink:
myslela som si, že dnes už rodičia detičky trošku chránia a bola som prekvapená počtom holých detí bez klobuka na pláži. Naš maly v celotelovkách tam bol za čudo-judo ... aj na nas kukali, čo to má ... a mne je jedno, zdravie je prednejšie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od adrykaa » Štv Apr 16, 2009 7:56 pm

Nasa mala ma sice uz 5 ale na dovolenky chodime s nou uz od 2 a ja som to riesila tak,ze sme isli do lekarne aj s malou a lekarnicka nam poradila podla typu aky je nasa mala,ale tiez sme mali 40 a 50.50 na zaciatok a po 4 dni uz 40.a tak to robime doteraz.Tak si skuste dat poradit v lekarni podla mna oni tomu rozumeju :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:26 pm

od danabr » Pia Apr 17, 2009 8:48 am

ďakujem mamičky a ten oblek by som brala aj ja pre maleho,tiež mi nezaleži čo na to hovoria druhy ide o moje dieta!!!skusim sa opytat v tej lekarni pekny dnik...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od najkvetinka » Ned Máj 03, 2009 5:18 am

Mne sa pri mori každý rok osvedčil pre syna jedine Daylong !!! Keď bol 2,5 ročný som mala 30 faktor, a pre 3,5 roč.som kúpila 25 faktor v spray na prvé dni a 16 faktor na zbytok dní pri mori. Používala som ho aj ja. Žiadna alergia, dobre sa rozotrie aj vstrebe, stačí natrieť v hrubej vrstve len 1x, vôbec sa nezmyje /zmyje sa až pri použití mydla, alebo sprcháča/..celý deň sme sa vypekali na slnku a vôbec sme sa nespálili - ani vo vode. Malému som obliekla tenkú košieľku a klobúčik a v tom sa aj kúpal cez najväčšiu horúčavu. Po opaľovaní sme používali od Daylong-u aj mliečko "apres" - používa sa aj po kúpaní ako tel.mliečko a aj po opaľovaní. Ja na tieto výrobky nedám dopustiť!!! Malý hoc čo neznesie na pokožke , obaja sme bledokoží, ja som vždy pri mori na krku a dekolte mávala slnečnú alergiu. Odkedy som použila Daylong alergiu na slnko pri mori nepoznám!!! Kupujem vždy faktor 25 a faktor 16 + tyčinku na pery /aj na nos, na ušné lalôčky, je dobrá aj pri silnom vetre/ + mlieko apres po opaľovaní. Nechám vždy v lekárni síce cca 1500 Sk /dnes 50 eur/ no ale vydrží mi to pre oboch, niekedy ešte aj na ďalší rok .. Iné už ani nikdy nekúpim..len Daylong

http://www.daylong.sk/ochrana_deti.html
http://www.daylong.sk/produkty.html
http://www.daylong.sk/cennik.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od najkvetinka » Ned Máj 03, 2009 5:27 am

Daylong mi odporučila detská lekárka a povedala, že keď má dieťa už základ / aspoň trocha je opálené od slniečka/ tak na prvé dni stačí faktor 30 al.25 a na zbytok dní 16 faktor. Zarazilo ma, že to stačí podľa nej, lebo ja som chcela len faktor 50. Ale naozaj 25-ka faktor stačil. Chránila dom ho cez obed a do tej 15h ešte ľanovou košieľkou s dlhým rukávom, klobúčikom, kúpili sme mu aj okuliarky polaroid k moru a mali sme aj slnečník. Nestalo sa mi nikdy, že by sa mi malý spálil, alebo bol červený..vždy sa pekne pomaly opaľoval..My chodíme k moru v auguste, takže základ aký taký máme..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od danabr » Ned Máj 03, 2009 10:11 pm

ďakujem za rady.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od sandras » Ned Máj 03, 2009 10:33 pm

danabr píše:ďakujem mamičky a ten oblek by som brala aj ja pre maleho,tiež mi nezaleži čo na to hovoria druhy ide o moje dieta!!!skusim sa opytat v tej lekarni pekny dnik...


ten oblečik som kupila na bazariku asi za 300 korun
ale mali to aj v TESCO :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nanaaa » Pon Máj 04, 2009 11:23 am

Aj my požívame Daylong SPF 50 a som spokojná.Len je dosť drahý, ale mal by byť kvalitný.A teraz ma napadlo, že mi vadilo, že dosť špiní šatstvo.Zle to šlo vyprať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od Monika0801 » Pon Máj 04, 2009 12:01 pm

Maminy, bola ste niektorá pri mori aj s polročným miminom? Dalo sa to zvládnuť alebo redšej sa dovlenky vzdať? Ideme hlavne kôli starším deťom, ale teraz neviem, či sme sa neunáhlili a malý zvládne tie teplá a či to radšej nezrušíme, kým je čas. Ďakujem za rady, Dana
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 12:00 am

od nanaaa » Pon Máj 04, 2009 12:11 pm

Monika0801 píše:Maminy, bola ste niektorá pri mori aj s polročným miminom? Dalo sa to zvládnuť alebo redšej sa dovlenky vzdať? Ideme hlavne kôli starším deťom, ale teraz neviem, či sme sa neunáhlili a malý zvládne tie teplá a či to radšej nezrušíme, kým je čas. Ďakujem za rady, Dana


Neviem Moni, ja by som sa bála.Ale ja sa zase bojím všetkého :cry: , určite sa nájdu maminy, ktoré ťa podporia a popíšu ako taká dovolenka s malým mimčom prebieha.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od martinka74 » Pon Máj 04, 2009 12:12 pm

Ahoj.my sme to tiez minuly rok zvazovali,ale nakoniec sme sa dovolenky vzdali.Niektorí sice chodia,ale podla mna je to pre babatko velky sok,ked ma svoj zauzivany rytmus papania,kupania atd a nahle sa mu zmeni.Nehovoriac o vysokych teplotach,ktore drobci moc nemusia,lebo este nemaju 100% vyvinutu termoregulaciu.Tento rok uz ideme,vcase dovolenky budeme mat 18 mesiacov,tak to snad zvladneme.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od najkvetinka » Pon Máj 04, 2009 12:15 pm

Poradím Ti- vezmi dojčenské mlieko, príkrmíky /výživy v sklenenných pohárikoch/, dovolenkovú lekárničku, plienky, vlhčené..dojčenskú vodu, kanvicu rýchlovarnú, vzdušné oblečko , slnečník!!!, kočík a všetko , čo polročné dieťa bežne aj doma potrebuje..my s malým cestujeme od polroka, či už k moru, alebo na hory!!! na pláži v chládku, či pod slnečníkom - je lepšie vziať aj 2 slnečníky..deti cez obed na pláži ľúbia "vyspávať" a dieťa dýcha zdravý morský vzduch..vôbec sa neobmedzuj..ja som vôbec neobanovala a na pláži v chládku bol malý celý deň..večer pekná prechádzka v kočíku..hlavne si vezmi všetko, aby ti nič pre dieťa nechýbalo..a čo najvyšší faktor-lekárka detská Ti poradí akú značku..Potom sa ozvi, ako ste to zvládli!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od najkvetinka » Pon Máj 04, 2009 12:24 pm

Ja som na pláži videla aj menšie deti ako polročné v kočíkoch v júli cez tie najväčšie horúčavy..ono pri mori aj tak nieje vždy len "hyc", ale pofukuje..vzduch nestojí..lekári nezakazujú ani pre bábätká pobyt pri mori..záleží aj ktorý dovolenkový mesiac ideš..koniec júna a zač.júla nie sú až také horúčavy a ani koncom augusta, či v septembri..my sme chodievali začiatkom , alebo až koncom sezóny, ke´d neboli až také horúčavy..aj detská lekárka Ti veľa poradí, ako zvládnuť dovolenku s malým dieťaťom, poradí Ti, čo robiť ak by sa nejaký problem vyskytol počas cestovania, alebo priamo tam..Tiež som sa bála, ale keď som videla už po príchode do letoviska tie mamičky na pláži s kočíkmi a "škrupinkami", tak som vedela hneď, že to zvládneme..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od najkvetinka » Pon Máj 04, 2009 12:31 pm

martinka74 píše:Ahoj.my sme to tiez minuly rok zvazovali,ale nakoniec sme sa dovolenky vzdali.Niektorí sice chodia,ale podla mna je to pre babatko velky sok,ked ma svoj zauzivany rytmus papania,kupania atd a nahle sa mu zmeni.Nehovoriac o vysokych teplotach,ktore drobci moc nemusia,lebo este nemaju 100% vyvinutu termoregulaciu.Tento rok uz ideme,vcase dovolenky budeme mat 18 mesiacov,tak to snad zvladneme.


Nemyslím si, že je to pre bábätko veľký šok-zmena vzduchu..ak sa mu naozaj nenaruší bežný režim papania, večerného kúpania a dennej činnosti..Pozri vysoké teploty letného počasia sú aj na Slovensku a s dieťaťom chodíme tiež von-niektoré mamičky sú vonku celý deň..nemyslím si, že pri mori, kde je iná kvalita vzduchu, by tak malé dieťa trpelo..ak nieje na priamom slnku, má dostatok tekutín, je ľahko vzdušne oblečené s prikrývkou hlavičky, tak sa nieje čoho báť..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť