Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - Piatok trinásteho

Piatok trinásteho

od melindi » Ned Feb 15, 2015 4:19 pm

Piatok 13. Aj pre Vás je to nešťastný deň?
Pre niekoho je to šťastný deň. V roku 2015 bude aj marci, aj novembri piatok 13. Niektorí ľudia radšej ostanú doma. Pre mňa je to nešťastný deň.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od keilayh » Ned Feb 15, 2015 4:58 pm

Nie, je to iba povera. Pokiaľ to stále niekto behom dňa hovorí, a ma celkovo negatívne myšlienky, tak si nakoniec aj niečo privolá :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Piatok trinásteho

od vladkaPD » Pon Feb 16, 2015 6:32 pm

melindi píše:Pre niekoho je to šťastný deň. V roku 2015 bude aj marci, aj novembri piatok 13. Niektorí ľudia radšej ostanú doma. Pre mňa je to nešťastný deň.


co? ostanu doma? :lol: tak to by som si kukla, keby ostali takto doma vsetci, sak to je smiesne. :lol: a tebe sa co stalo? ci preco je pre teba nestastny?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Uto Feb 17, 2015 9:12 am

Denne som cestovala do školy dvomi autobusmi. V okresnom meste, som musela prestupovať na druhu linku. Raz piatok 13 pokazili k nám obidve autobusy. Už sme prišli domov zo školy.
Čítala som sa, že ak sa pozrieme na piatok trinásteho z pohľadu poistných udalostí v neživotnom poistení, ako sú napr. dopravné nehody alebo škody v domácnostiach, dôvod na zvýšenú opatrnosť je na mieste. V roku 2012 Allianz – SP zaznamenala vždy nadpriemerný počet poistných udalostí. Najhorším bol piatok 13. júla 2012, kedy sa počet poistných udalostí v porovnaní s bežným piatkom zvýšil až takmer o stovku.
U vás sa nestalo také niečo? Piatok 13 pokazili veci v domácnosti?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Uto Feb 17, 2015 4:38 pm

myslim, ze to aj preto, ze ludia si vsugeruju, ze sa nieco zle stane. pre mna to je den ako kazdy iny. ani neviem, kedy je piatok 13-teho..ja vacsinou neviem aky je datum.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Str Feb 18, 2015 9:09 am

Teraz som doma, mám na to čas pozrieť. Minulí rok sme dostali termín k lekárovi na piatok 13. Prosili sme iný termín. Museli by sme isť do Maďarska. Je od nás dosť ďaleko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Str Feb 18, 2015 9:50 am

melindi píše:Teraz som doma, mám na to čas pozrieť. Minulí rok sme dostali termín k lekárovi na piatok 13. Prosili sme iný termín. Museli by sme isť do Maďarska. Je od nás dosť ďaleko.


to skutocne tomu tak veris?
je to len datum..nezabudaj na to. never to vazne, skodis tym len sama sebe. zle veci sa stavaju aj v ine datumy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Str Feb 18, 2015 4:30 pm

Áno, aj môj druh tiež. Ale minulí týždeň piatok 13 bol taký, ako ostatné dni. Nič také zvláštne snami nestalo.
Našla som tento článok:
Viete, odkiaľ pochádza legenda, že piatok trinásteho je nešťastný deň? Jej korene siahajú až do stredoveku, kedy sa do celého sveta rozšírila z Francúzska. Odvtedy ovplyvňuje naše myslenie aj konanie, hotely a letecké spoločnosti vynechávajú číslo 13 na izbách a sedadlách a dokonca niektorí ľudia si vypestovali na toto číslo fóbiu. Máme sa teda čoho naozaj báť?

Celosvetovo najrozšírenejšia povera má reálny základ. Francúzsky kráľ Filip IV. Pekný totiž v piatok 13. 10. 1307 začal s neúprosnou likvidáciou rytierov templárskeho rádu. Ten patril k najmocnejším v stredoveku a jeho stúpenci od tej doby považovali ten deň za diabolský.

Dátumy s trinástku sú pohyblivé, za uplynulých 430 rokov a majú ich všetky mesiace, ktoré začínajú nedeľou. Niekedy tak čierny deň prežijeme len raz za rok, inokedy aj viackrát.

"Trinástka vytvára v živote zvláštny súbor problémov, ktorým je často ťažké porozumieť a vyrovnať sa s nimi. Ide o prirodzený koniec niečoho, stratu vzťahu, zamestnania, peňazí, neistotu a bolestnú skúsenosť," vypočítava zvláštnosti čísla 13 numerologička Lenka Lippertová Suchardová.

Trinástka sa skladá z jednotky (tá značí samostatnosť a ctižiadosť) a trojky (tá prináša duševnú bystrosť). "Lenže súčtom dôjdeme ku štvorke, ktorá predstavuje pochybnosti, nedostatok sebaúcty, lásky, pocit zraniteľnosti a tým jednotke a trojke bráni v rozmachu a spôsobuje nám fyzické i nervové problémy," objasňuje numerologička. Má však aj pozitívny význam a to ukončenie jednej životnej etapy, vyriešenie problémov, uzatvorenie starých vzťahov.

Piatok je sám o sebe náročný nielen na psychiku, ale aj pre telo. Ľudia majú pocit, že je vlastne už voľný deň a prestanú byť ostražití a pozorní ako v bežné všedné dni. S piatkom sa spája mnoho dôležitých udalostí v dejinách ľudstva: Veľký piatok (ukrižovanie Ježiša Krista), Čierny piatok - krach na newyorskej burze v roku 1929, v Európe došlo k podobnému hospodárskemu otrasu o dva roky skôr - v piatok 13. 5. 1927 a pod.

Inak je aj komedia V piatok trinásteho. Videla si to? Je ešte z roku 1953.
Ty nemáš ani šťastné alebo nešťastné číslá? Nap. číslá s ktorými hráš na loto alebo keno. Zvyknem hrať rodnými číslami. Nemám rada číslo 7 a číslo 13.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Štv Feb 19, 2015 1:29 pm

nie nevidela..ani som o tom nepocula.
nehram ani loto ani keno a nemam stastne cisla :D podla mna cisla su len cisla :D uskodit ti nemozu, jedine pomoct, ked vyhras sportku :lol: :lol: :lol:
do akych sutazi sa zapajate?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Pia Feb 20, 2015 8:39 am

Ešte sme nevyhrali. Už hráme viac ako 15 rokov. Ešte nič. Inak v piatok 13 niektorých štátoch žrebujú lotto. Je to ich šťastný deň!
Hráme na loto, niekedy keno, národná bločková loteria. Okrem toho hrám na Wallett.sk. Tam som už vyhrala ti krémy. Kupujeme žreby.

Našla som tento zaujímavý článok:
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/pi ... o-nie.html
Aj v marci budeme mať piatok 13. Skúsim si myslieť pozitivne. Tu bude pre mňa šťastný deň!

http://www.investujeme.sk/kolko-stoji-p ... piatok-13/ Boli sme u matke, a bol tam kominár. Podľa Vás kominár donesie šťastie?
Boli ste si už niekde u veštkyne?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od vladkaPD » Sob Feb 21, 2015 8:27 am

boze to je blbost jak mraky cely datum. to jak keby ste verili na ciernu macku, potom ze sa nema prejst popod roztvoreny rebrik a ja neviem co vsetko. nehovorim ze to uplne ignorujem, ten rebrik radsej obidem, lebo sak mohol by na mna padnut :lol: :lol: :lol: ale tak piatok 13. je normalny den ako kazdy iny. staci len vzdy povedat, ze to je stastny den a hotovo. netreba myslet furt negativne, ved aj v telke stale len negativne veci, to sa potom bude na vas iba lepit. :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Sob Feb 21, 2015 3:18 pm

melindi píše:http://www.investujeme.sk/kolko-stoji-povercivost-je-piatok-13/

Boli sme u matke, a bol tam kominár. Podľa Vás kominár donesie šťastie?
Boli ste si už niekde u veštkyne?


ja vobec tymto poveram neverim. ani, ze cierna macka prinasa nestastie. to je to iste ako keby clovek s ciernymi vlasmi prinasal nestastie.
u vestkyne nie, nikdy. moc na to neverim, ale myslim si, ze male percento ludi ma taky dar, ze vie trochu predpovedat buducnost.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Ned Feb 22, 2015 3:06 pm

Sú aj také ženy, ktoré zoberú z ľudí zlé veci. Bosorky alebo neviem ako sa volajú. Poznám jeden pár. Nemali robotu. Išli tam nabudúcí mesiac už obidvaja pracovali.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Ned Feb 22, 2015 5:17 pm

melindi píše:Sú aj také ženy, ktoré zoberú z ľudí zlé veci. Bosorky alebo neviem ako sa volajú. Poznám jeden pár. Nemali robotu. Išli tam nabudúcí mesiac už obidvaja pracovali.



na take veci moc neverim.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Pon Feb 23, 2015 10:48 am

Ani horoskop nezvykneš čítať?
Horoskopy ja vôbec nemám rada. Niekedy na internete pozriem na to. Ani ezoterika ti nezaujímá? U nás zvyknú byť ezoterické festivály.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť