Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Začíname prikrmovanie - ako začať s príkrmami

ako začať s príkrmami

od mariana74 » Uto Apr 21, 2009 8:01 am

môj drobček dospel do času ,kedy treba začať s príkrmami,poraďte nejaké osvedčené recepty a hlavne,ako ich uskladňovať,každý deň variť po troške a aj tak z toho spapá pár lyžičiek sa mi vidí zbytočné plytvanie.včera som mu dala mrvový príkrm o hipp a chutilo mu to,tak by som uvarila mrkvu ,rozmixovala a môžem ju potom namraziť na jednotlivé dávky,ale ich mám zasterilizovať ,alebo ako?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Apr 21, 2009 8:06 am

davaj tak 3-4 dni a potom zasa zemiačik 2-3 dni, potom skus dalšiu zeleninku
a ja som varilla vždy čerstvé
a neskor, ked už jedola polievočky, varila som na 2 dni (1 krídelko z kurčaťa, alebo kuštik ineho mäska + zelenina, po uvarení zmixovala), polovičku zjedol hned, druhú polovičku som odložila do uzatváracej misky (mam od SASSY) a dala do chladničky
le viem, že aj mrazia, vraj je na to super nejaký system od Avent, ale neviem názov
poleté uvarené mäsko možeš zmraziť aj zvlášť po 1 porcii a pridávať do hotovej uvarenej zeleninky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mariana74 » Uto Apr 21, 2009 8:10 am

a dávala si polievočku lyžičkou,alebo do fľaše/aj to mi radia/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Apr 21, 2009 8:13 am

uplne od začiatku lyžičkou
dokonca ani kašu som nikdy nedavala do flaše
ja som začala už od 5. mes (maly bol nekojený) a ešte nevedel sedieť
tak som ho najskor krmila v polohovacom lehátku (ak nemáš, poslúži aj autosedačka) :wink:

ja som malemu tu polievku mixovala zo začiatku, tak to malo takú polotekutú konzistenciu (asi ako presnidávka) a z lyžičky to babo musí samo vypiť ... teda napchaj mu celu lyžičku do ust, ale len prilož k perám a ono by to malo tak vysať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mariana74 » Uto Apr 21, 2009 8:16 am

ok,vyskúšam
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od martina612 » Uto Apr 21, 2009 8:39 pm

ahoj.podla mna je lyzicka lepsia ako flasa,lebo cim skor sa dietatko nauci jest lyzickou,ty lepsie aj pre maminu.Ja si robim polievocku na 2dni.prvy den to spapa dcerka este teple a zbytok je dam do presnidavkovej flasky,ked je to este horuce,vtedy to vicko vlastnou teplotou sa prisaje.
Na druhy den len dam do horucej vody a spapame.A este nieco ,od 7mesiacov moze aj uvareny zltok.ahoj Martina
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia Apr 03, 2009 7:02 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť