Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zuby - zubky,teplota,soplik

zubky,teplota,soplik

od Ljublju » Pia Jún 19, 2009 10:43 pm

Ahojte,moja mala mala tot po 2 noci-iba noci teplotu cez 38,cez den je mrzuta,este k tomu soplik,bola som s nou u dr.,vraj je to zo zubkov.Je to mozne?Lebo predne 4 hore a 2 dole nam vysli ani nevieme ako a teraz teploty a pod...vasi drobci to ako znasali?Inak v noci pekne spinka,sem tam si zamrnci,inak je zlaticko :lol: Dr. nam ani nic nedala na ten soplik,len jej tecie a iba odporucila Nasivin,vlastne mi ho schvalila,doteraz ked mala soplik,sme museli vysavat,co sa tam drzal.....inak pekny vecer/noc zelam :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od swedulka » Sob Jún 20, 2009 8:16 am

Ja som bola tiež z malou včera u dr.,ze je asi prechladená,ma zvýšenú teplotu.pozrela jej do pusy a povedala,ze jej ide zadná stolička.Cudovala sa ale ze velmi neskoro,pretoze ma 2,8mesiacov a este jej maju výsť tri zuby.A tie mala mať do 2 rokov. :roll: Takže tiež nám nič nedala... :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Jún 20, 2009 11:00 am

swedulka, našmu malemu tiež až teraz rastu zadne stoličky, ma 2r. a 4 mes. a zatial ma vonku len jednu dolnú, druhú vidno cez dasienko, hore sa ešte nič nedeje .... ale rastie mu to tak, že (konečne!!!) ani nevieme, kaurát menej papá, tak varím polievky, aby nemusel tak prežúvať

pri prvých zubkoch sme mali take horúčky, že dostával febrilne krče

dieťa može pri zubkoch ochorieť, lebo si viac dava veci do pusky, tak je väčšia šanca, že sa nakazí, tiež sa prechodne znižuje imunita (povedala naša Dr... podla mna logicke, ved je oslabene už len tým, že trebárs nespinká, plače...), a tiež viac mrnčí, čím sa tvorí viac hlienikov. Teplota vraj nemože byť zo zubkov, no dlhoročne skusenosti mamuičiek hovoria niečo iné... my sme si tiež každy jeden zubok u syna odteplotovali a odhnačkovali...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od renatasi » Sob Jún 20, 2009 2:05 pm

ahoj naša malá má 15 mes.a už má všetky zuby.Nemali sme žiadne problémy až kým jej nezačali ísť očné.Asi mesiac v kuse mala zvýšenú teplotu,sopliky a v noci veľmi zle spala.Sopliky sme odsávali a do nosa striekali Mar,lebo Nasivin sa môže používať len 7 dní.A pomohlo to.Zúbky sú von a všetko prešlo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od 11zdenka11 » Sob Jún 20, 2009 4:12 pm

my sme mavali vzdy 40 teploty a aj krce.ale som rada ze uz mame pokoj.vzdy v noci o druhej nas chytili teploty dala som cipok nurofen a diazepan.a behom hodiny mala uz normalnu teplotu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od Ljublju » Sob Jún 20, 2009 4:28 pm

11zdenka11 píše:my sme mavali vzdy 40 teploty a aj krce.ale som rada ze uz mame pokoj.vzdy v noci o druhej nas chytili teploty dala som cipok nurofen a diazepan.a behom hodiny mala uz normalnu teplotu.


ten diazepam je na predpis?

Davam Nurofen sirup.Tie cipky su aj na predpis?Lebo sirup tusim hej,

pri synovi sme nemali ziadne,ale ziadne problemy so zubkami.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od sandras » Sob Jún 20, 2009 6:21 pm

Ljublju, čípky nie su na predpis, existuju aj Nurofenové (od 3 mes.) aj Paralenové ... naš malý vždy zo sirupov vrackal, takže sme asi do roka davali viac čípky, ked bolo treba
Diazepam je na predpis, my ho davame, lebo sa malému obhjavili pri vysokej horúčke febrilne krče, takže teraz už preventívne pri teplote nad 38°C. Našťastie už sme dáááávno nemuseli dávať (klop-klop).
Samotny diazepam neznižuje teplou, takže ak nemáva dieťa krče, niet dôvod ho dávať :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mirdzilka » Pon Jún 22, 2009 10:27 am

moj maly mal pri kazdom jednom zubku horucky, hnacky a soplik. Nehovoriac o tom zubkovom placi, ked minutu hulakal, potom zrazu ticho a po 5 minutach zas :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Sob Jan 17, 2009 11:47 am

od jelinek » Uto Jún 23, 2009 11:51 pm

swedulka píše:Ja som bola tiež z malou včera u dr.,ze je asi prechladená,ma zvýšenú teplotu.pozrela jej do pusy a povedala,ze jej ide zadná stolička.Cudovala sa ale ze velmi neskoro,pretoze ma 2,8mesiacov a este jej maju výsť tri zuby.A tie mala mať do 2 rokov. :roll: Takže tiež nám nič nedala... :wink:

Kto povedal ze uz mala mat zuby? ved mliecne zubky rastu do 3 rokov tak ziadne obavy.
ja som pri starsom mala problemy s horuckami a pri mladsom s hnackami, to je asi normalne, ved to bolíííííííí.sice obom isli zuby rychlo, jeden za druhym, ako huby po dazdi, komplet mliecny chrup mali do roka a pol-starsi, a do dvoch rokov-mladsi. so stolickami sme mali pri oboch teploty, aj febrilne krce sme u mladsieho prežili-jáááj to bolo hrozne. citila som sa strasne nemozna. ale snad nas to uz nepochyti nikdy. ked mavali vysoke teploty, tiez sme praktizovali cipky "PANADOL BABY" a vzdy to zabralo do 10-15minut.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Jún 16, 2009 9:04 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť