Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Základná výbava - Kedy začať s prípravami

Kedy začať s prípravami

od kisovv » Ned Máj 24, 2009 4:49 pm

ahojte
som totalny novacik co sa tyka baby, nie ze by som sa nemala koho opytat, len som zvedava
co vsetko potrebujem pre babo a kedy zacat s pripravami - nahromazdovanim veciciek a tak...
este by som potrebovala vediet tie velkosti ... ako toto vsetko funguje?
dakujem :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Máj 24, 2009 4:38 pm

od martinar77 » Ned Máj 24, 2009 10:33 pm

Ahoj. Neviem či ti bude moja odpoveď stačiť, ale..... My sme chystali všetko dopredu aj keď to že vraj prináša smolu. Našťasie sa nám nič nestalo a je všetko v poriadku. Kočík sme kupovali v mojom 3. mesiaci a dbali sme nato, aby bol kombinovateľný a hlavne dostatočne veľký a pohodlný pre bábo. Ľaho udržiavateľný materiál a kolieska na dofukovanie a do snehu, lebo sme sa narodili na jeseň. Všetko načo sme kládli dôraz sa nám vyplatilo, až nato že kombinovateľný byť nemusel, lebo športový kočík je omnoho ľahší a ten prvý bol už aj tak malý, keď dcéra potrebovala športový. Vanička, lehátko na kúpanie sú samozrejmosťou. Postieľka s ortopedickým matracom sa nám neoplatila kupovať, lebo sme ju nevyužívali a len zaberala miesto. Dcéra spávala s nami a to najnovšie aj tak odporúčajú odborníci. Nemusíte sa báť, že potom sama nikdy nezaspí. Máme pár dní po 20 mesiacoch a už sama spáva vo svojej izbe. Prebehlo to úplne hladko bez nejakého nútenia. Tiež maličké papóniky do kočíka či postieľky. Do kočíka nám stačil fusak a teplejšia deka a do posieľky sme mali hneď kúpiť paplónik čo má teraz na posteli čo meria 1,60m. Ten paplónik do postieľky nám bol za chvíľu malý. Malá sa len otočila a už s ním nebola prikrytá. Autosedačku-vajíčko sa nám oplatilo mať a aj sme ju v tom prenášali po lekároch, hoc by sa to nemalo. Kozmetiku sa nám nevyplatilo kupovať dopredu, hoc sme kúpili jednu celú sadu s tej najdrahšej a mysleli sme si, že aj s tej najlepšej. Saška má citlivú pokožku a potrebuje úplne inú. S oblečenia sme toho veľa nekupovali, lebo sme kopec vecí zdedili, ale určite sme vôbec nevyužili kojenecké košielky (mali sme ich asi aj 20Ks. a potrebovali sme nanajvýš 2Ks.) nosili sme bodynká ktoré sú v dnešnej dobe už veľmi jemnučké a príjemné aj pre novorodencov a ortopedické nohvice (mali sme asi 5ks., nepoužívali sme ani jedny). Ja som malej dávala pampersu, nato dve bavlne na široké balenie a pri kontrole u lekára nám povedal, že máme ukážkové kĺby. Bavlnené plienky (mali sme ich 50Ks.) nám tiež nebolo moc treba, možno nejakých 10Ks. by nám úplne stačilo. Zato sme mohli mať viac kojeneckých osušiek. Tie sme mali iba 2 a musela som ich prať každý deň. Dupačky bez zapínania medzi nôžkami sme nevyužili vôbec, ani chronicky známe reklíky či čiapočky z takého istého materiálu. Tiež sme mali zbytočne kojenecké papučky, podľa mňa sú lepšie ponožtičky. Zavinovačky sme mali tri, ale tiež sa moc nevyplatilo, lebo Saška sa narodila dosť veľká a za chvíľočku nám boli malé. Používali sme ich tak do jej dvoch mesiacov. Ohrádka na hranie bola u nás tiež zbytočnosťou, nechcela tam byť a plakala. Vedela sa vyhrať iba na podložke, ale my sme jej kúpili takú väčšiu a ku tomu zlášť hrazdičku na hranie, mne sa tie čo predávajú spolu zdali veľmi malinké. Kúpili sme jej nábytok do detskej izby, hoc každý šomral. Ja si myslím, že sme urobili správne, lebo je na tú izbu zvyknutá a nieje rozťahaná s hračkami po celom byte. Všetko sme kupovali priebežne počas celých 9. mesiacov, lebo naraz by to bolo veľmi nákladné, ale už by som to tak neurobila. Kúpila by som naozaj len ten základ a ostatné až potom, lebo len prax ukáže čo budete naozaj potrebovať a za tie peniaze čo sme vyhodili za veci čo sme nepoužili, alebo použili 1-2x. mohla mať niečo iné. :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pon Sep 15, 2008 10:36 pm

od christine21 » Uto Júl 14, 2009 5:43 pm

ahoj! ja som v 6.mesiaci ale vecicky som zacala kupovat asi v 3. mesiaci tehotenstva, myslim ze postupnym nakupovanim nic nepokazis ako napisala martinar77 je to nakladne, alebo mas aj moznost odkladat si postupne peniazky a potom urobit vacsi nakup.inak na nete som nasla takyto zoznam, ale niektore veci niesu az tak potrebne...rozhodnutie je na tebe.
1. Oblečenie
• • bavlnená čiapočka č. 50/56 - 2 x
• • pre zimné bábätko hrubšia čiapočka - 2 x
• • detské body alebo košieľky č. 56 – 3-4 x
• • detské body alebo košieľky č. 62 – 3-4 x
• • dupačky alebo tenké overaly č. 56/62 - 5-6 x
• • mikina, kabátik alebo svetrík - 2-4 x
• • rukavičky proti škriabaniu
• • pre zimné bábätká hrubšie rukavice
• • pre zimné bábätká teplá kombinéza
• • ponožky – 2-3 x
• ? pletené topánočky – 1-2 x
2. Základné potreby
• • biela perinka (klasická zavinovačka) – 2 x
• • vložka do perinky
• • detská deka
• • podbradník (protislinkový, menší) – 2 x
• • látkové plienky (pod hlavičku, na odgrgnutie, do poštoliek a pod.) – 20-30 x
• • v prípade, že budete používať výlučne látkové plienky treba zvážiť zostavu nohavičiek a plienok.
• • jednorazové plienky New born – 1 x (netreba zbytočné zásoby)
• • ortopedické nohavice (poštolky), veľkosť 1, 2 – 2 x z každej veľkosti
• • bavlnené žinky na umývanie zadočku a genitálií – 2-3 x
• • zaoblené nožničky na nechty alebo klieštiky
• • odsávačka hlienov(odporúčame pripojiteľnú na vysávač)
• • lieh na čistenie pupčeka
• • vata alebo gázové štvorčeky 5 x 5 cm
• • teplomer
• ? vatové tyčinky
• ? mastička proti vetrom (napr. Pupík)
• ? cumlík
3. na spanie
• • postieľka alebo kolíska, kôš
• • matrac
• • plachta – 2 x
• • hniezdo do postieľky (užitočné proti prievanu, svetlu, vypadnutiu cumlíka ...)
• ? vak na spanie (nedá sa odkopať)
• • zo začiatku netreba paplón ani vankúš, bábätko je v perinke, neskôr vo vaku na spanie a v chladnejšom počasí môže byť prikryté dekou
4. na kúpanie a prebaľovanie
• • vanička (zíde sa odkladací priestor na mydlo) alebo prebaľovací pult s vaničkou alebo kýblik
• ? lehátko do vaničky
• ? teplomer do vody
• • osuška alebo tetra pleny – 2-3 x
• ? žinka na umývanie
• • detské mydlo
• • olivový (mandľový) olej
• ? vlhčené obrúsky na zadoček
• • krém proti zapareninám (Rybilka, Jekorisova masť, značky...)
• ? kefka na vlásky
• • prebaľovací pult alebo podložka
5. Pri kŕmení z fľaše, odsávaní
(netreba vopred)
• • dostatočne veľký hrniec na sterilizovanie fliaš alebo sterilizátor
• • fľaša (jedna na čaj) – 2-3 x
• • odsávačka na mlieko
• • kefka na fľaše a kefka na cumeľ
• • ocot na dezinfekciu fliaš
6. na prechádzku a cestovanie
• • kočík + pršiplášť + taška na rúčku
• • fusak (podľa ročného obdobia)
• • autosedačka – vajíčko
• ? zavinovačka do autosedačky (pre zimné bábätká)
• ? jednorázová cestovná prebaľovacia podložka
7. Užitočné doplnky
• ? šatka na nosenie dieťaťa alebo babyvak
• ? polohovacie lehátko - poslúži aj keď je dieťa staršie, má výhľad
• ? baby alarm - vysielačka, cez ktorú počujete dieťa keď plače
• ? babysense - sleduje dych dieťatka spiaceho v postieľke
• ? vankúš na dojčenie
• ? mušle na ochranu bradaviek a zberače mlieka
• ? polohovacie valčeky
• ? ohrievačka mlieka
• ? sterilizátor na fľaše a cumle
• ? cestovná postieľka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon Apr 27, 2009 6:26 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť