Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Alergie a ekzémy - PORADTE PLIENKOVA DERMATITIDA

PORADTE PLIENKOVA DERMATITIDA

od kriskovalud » Pon Sep 28, 2009 12:28 pm

Ahojte babenky mam problem so synom Filipkom zrejme dostal plienkovu dermatitidu ma niekto overeny recept alebo nejaku masticku co by ozaj zabrala.Je to velmi surne Dakujem za rady!! :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od mafrederika » Pon Sep 28, 2009 12:34 pm

najlepšia ja Pasta s rybím olejom!dá sa kupit v lekárni,nám už viackrát pomohol :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Júl 28, 2009 1:03 pm

od adinka33 » Pon Sep 28, 2009 12:35 pm

mafrederika píše:najlepšia ja Pasta s rybím olejom!dá sa kupit v lekárni,nám už viackrát pomohol :D



a je v zelenom obale,,, taku si pytaj, lebo su tusim 3 druhy, ale tato zelena je najlepsia,,,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od kriskovalud » Pon Sep 28, 2009 2:06 pm

toto mam aj ja a bezne ju pouzivame ale kedze mne nosi brat plienky z nemecka a tentokrat sme to zle vyratali tak mi dosli skor a kupila som helen harper a potom este tescove najlacnejsie z tych mi zostal balik a teraz mam pampersky ale uz to mal pred pampersami a nieje to uz len na pastu ze to zacervenane uz az vrediky a tecie mu z toho taka vodicka tak som mu to oplachovala hypermanganom a nechala som ho bez plienocky ale ked mu to idem namazat tak mi skoro vylety od bolesti z pultika neviem ci by netrebalo asi za lekarom no skusim to zatial este tou mastou toto sa mi nikdy nestalo doteraz som nevedela co je to, dakujem babenky!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od dannii » Pon Sep 28, 2009 3:39 pm

no tym,ze si pisala uz davnejsie,ze tvoje babo ma aj ekzm ,tak co sa tyka plienok,netreba ich menit,lenbo tvoj Filipko ma citlivejsiu pokozku,tak zle zareagoval.aj mne sa to pri Emuske stalo a riesila som to s tou rybacou mastickou,no nam nepomohla,tak som zbehla k lekarke a predpisala mi imazol,je to taka pasta,ale mali sme behom par hodin pokoj,aspon to nestipalo a mala bola v pokoji a my sme vzdy pouzivali tesco plienky ale tie fialove a hugies.tak drzim palceky,nech to malinkemu prejde
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od ubinka1062 » Pon Sep 28, 2009 3:48 pm

Nám najlepšie zaberala Rakytníková indulona. Tak s touto sme porazili aj atopický ekzém. Len treba zo začiatku natierat aj raz za hodinu....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 7:54 pm

od mafrederika » Pon Sep 28, 2009 4:23 pm

a hlavne nepoužívajte na čistenie vlhké utierky s parfémom.Teraz je najlepšia čistá voda a vata.aj môj syn má citlivú pokôžku,používam vlhčené utierky,ale len"natural care" :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Júl 28, 2009 1:03 pm

od nanaaa » Pon Sep 28, 2009 4:33 pm

Ja odporúčam ako Danni Imazol, ale nie krém, ale volá sa to krémpasta /pasta je hustejšia/. Odporučené od kožnej, zaručene a bleskovo pomáha.Klasické rybie mastičky sú už na takýto stupeň začervenania, ako píšeš slabé.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od sandras » Pon Sep 28, 2009 5:12 pm

Imazol je na toto super, pomože aj v najhorších prípadoch
Rybacia masť skor preventívne, alebo Bepanthen, či iný kremik na zapareniny ... ja som používala Nivea
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od prazienkova » Pon Sep 28, 2009 6:41 pm

Nám pomohol Sudocream, ale nemali sme to až v takom štádiu, ako popisuješ. A určite nepoužívať vlhčené utierky a ani mydlo. Len čistú vodu. Ja by som s tým už asi išla k lekárke.Držím palce, aby ste to rýchlo zvládli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od dannii » Pon Sep 28, 2009 10:13 pm

nanaaa píše:Ja odporúčam ako Danni Imazol, ale nie krém, ale volá sa to krémpasta /pasta je hustejšia/. Odporučené od kožnej, zaručene a bleskovo pomáha.Klasické rybie mastičky sú už na takýto stupeň začervenania, ako píšeš slabé.



no to je to,krempasta,som si kukla na obale :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od Misiacik81 » Uto Sep 29, 2009 9:12 am

Imazol-krémpasta je fakt super,ked zbadám,že malinká má už trošku červenšiu riťulku tak jej ju natrem slabučko a je pokoj.Dá sa kúpiť aj bez receptu stojí okolo 3€.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od ellanoir » Uto Sep 29, 2009 10:39 am

Misiacik81 píše:Imazol-krémpasta je fakt super,ked zbadám,že malinká má už trošku červenšiu riťulku tak jej ju natrem slabučko a je pokoj.Dá sa kúpiť aj bez receptu stojí okolo 3€.


Veru, aj nam pomohol Imazol, ked bola Natalka vyhadzana od pampersky... a este sme to natierali volajakou fialovou gebuzinou, len neviem, co to bolo (tusim gencianova violet)... tieto dve veci sme striedali a za tyzden jej tie vredy zmizli
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od kriskovalud » Štv Okt 01, 2009 11:26 pm

dakujem dievcata dala som na to imazol a striedala som to tou zelenou rybacou pastou a zacala som mu ritku umyvat slabym roztokom hypermanganu inak robi divy za 2 dni to mal super vsetko zasusene este ma nejake male bodky ale je to oki a hlavne som ho nechavala bez plienocky troska aby sa to vetralo
ucim ho na nocnik ale teraz sme museli prestat pretoze si nechcela ani sadnut a vrieskal na raty ... no to radsej nech mna nieco boli ako moje deti..
inak aspon mam ponaucenie ze nemam striedat plienocky a uistila som sa v tom ze predcasne narodene deti maju kozne problemy.
Vsetkym mamickam za rady a za povzbudenie dakujem boli ste zlate a hlavne rychle.VELKE DAKUJEM!!! :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od mafrederika » Pia Okt 02, 2009 8:04 am

som rada,že už to máte zo sebou,bola som zvedavá.tie mastičky obidve môžete použit,aj ako preventívne,ked len ešte je pokôžka červená,môžete natierat,a nebude horšie!prajem pekný den! :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Júl 28, 2009 1:03 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť