Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - koľko spánku?

koľko spánku?

od renatasi » Uto Jún 23, 2009 10:24 am

Mamičky koľko krát dávate spinkať svoje dieťa,jeden alebo dva krát?Ja mám 16 mesač.slečnu a spinká 2 krát,nemala by som ju už dávať spať len raz?Doobedu spí od 9.30h tak hodinku.Poobede od 14.00 tak do 15.30h.Skúšala som ju dať spať len raz a to o11.00h lebo bola už veľmi mrzutá a vstala okolo 13.30h.A to sa mi zdá do večera ďaleko.Tak neviem každý z môjho okolia mi radí naučiť ju spať iba raz.Poradíte?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od sandras » Uto Jún 23, 2009 10:58 am

moje deti obidve od roka davam spať len 1x
ale sami si to vlastne tak určilil, začali spávať málo, po 20-30 minut ... takže som ich radšej dala 1x a poriadne v kuse aby sa vyspali

taky týžden trvalo, kym sa preučili ... musela som ich rano zabávať, aby vydržali do 11:30, potom obed a spať
teraz sa to už tak ustálilo, syn ma 2 roky, a od cca 18 mes. rano vstáva okolo 6:30 - 7:00 a spáva od 12:00 do 14:00 -15:00, potom ho davame večer o 20:00
zaspáva sam bez uspávania a spí celu noc bez budenia
tak mi to vyhovuje, aj v školke presne takto deti spávaju a ide už na jesen, tak bude naučený

ale kamoškina malá napr. do 2 rokov spávala 2x do dna a sama si to vyžadovala
takže ak tvoja dcerka spinká rada, tak ju kludne dávaj aj 2x ... ona si sama určí, kedy jej bude stačiť menej spánku :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od jelinek » Uto Jún 23, 2009 11:40 pm

moji synovia do roka tiez spavali 2x denne, babka mi stale hovorila "ked dieta spi, rastie"-vraj to hovorievali uz davno ludia. asi to bude nieco na tom, lebo stale boli väčši ako deti v ich veku /netvrdim, ze vychovavam golemov :) :o , ale aj pediatricka mi to potvrdila, ze su velký/po roku zacali spavat akosi sami automaticky len raz denne-od 12 -15, niekedy kratsie samozrejme. podla mna, ak si dieta ziada, ze chce spat, nech spi, je to ako u dospelych, ked chces jest, tak jes, ked chces spat, tak spis...a pod. to plati aj u deti, maju svoj svet, svoje ritualy, svoje myslenie...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Jún 16, 2009 9:04 pm

od rikisz » Str Jún 24, 2009 3:25 pm

ahoj môj prvý syn spával do 18 mesiacov dva krát a viem, že v okolí sme boli jediný čo ešte v takom veku spali dva krát potom sa to nejak upravilo samo a dávala som ho už len raz.ale ak tebe a dieťaťu to vyhovuje tak ho neprestavuj budeš vidieť , že to nemá zmysel dávať ho spať, ked už nebude chcieť zaspať, alebo bude spať krátko.ja som malého aj tak v tom čase prestavovania dávala do postieľky, aj ked nezaspal tak len ležal, ale proste nelietal, lebo inak by mi nevydžal do večera a bol by mrzutý.všetko je len na vás dvoch a na potrebách tvojho dieťaťa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od micajda » Štv Jún 25, 2009 7:45 pm

renatasi s toho si nic nerob mij maly ide mat 15mes a tiez spava 2krat a to nie 30min ale viac napr:vstane rano o 6-tej a zaspi o 9-tej-do 11.30 az do 12-tej a ked sa napapka pozhana trosku a zas o tej 15-15.30 zaspi a to spi do 18-tej :wink: :wink: :wink: tiez som s toho prekvapena ze dokaze tak spat ale v noci sa mi budi raz-dvakrat na cajik...teraz som koli jeho spanku kupovala kocik len taky mensi aby sme mohli poobede ist na prechadzku a nech si pospinka :lol: :lol: :lol: tak neries ani ty ze ti tak spinka ja uz sa riadim len podla neho ako chce on tak bude :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Sob Máj 31, 2008 12:00 am

Re: koľko spánku?

od bublinkam » Štv Jún 25, 2009 8:47 pm

renatasi píše:Mamičky koľko krát dávate spinkať svoje dieťa,jeden alebo dva krát?Ja mám 16 mesač.slečnu a spinká 2 krát,nemala by som ju už dávať spať len raz?Doobedu spí od 9.30h tak hodinku.Poobede od 14.00 tak do 15.30h.Skúšala som ju dať spať len raz a to o11.00h lebo bola už veľmi mrzutá a vstala okolo 13.30h.A to sa mi zdá do večera ďaleko.Tak neviem každý z môjho okolia mi radí naučiť ju spať iba raz.Poradíte?


Dávaj ju toľkokrát,koľko ty uznáš za vhodné :lol: .Predsa ty najlepšie vidíš na nej koľko jej treba spánku,no nie?

Môj malý bude mať 22mes. a spával 2xdenne a to doobeda 2hod a poobede 1,5 hod.V noci spinkal dobre.Tiež som ho skúšala dať spať na obed,ale to mu bolo málo.
Ale teraz už vyše týždňa spinká buď od 11 alebo 12hod do tej 14hod.Teraz je mu to tak akurát.Ja si myslím,že je to individuálne :wink: .
Veď spánok neškodí.Aj my si predsa radi pospíme s našimi ratolesťami,všakže :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 375
Registrovaný: Pia Dec 14, 2007 1:00 am

od bublinkam » Štv Jún 25, 2009 8:50 pm

rikisz píše:ahoj môj prvý syn spával do 18 mesiacov dva krát a viem, že v okolí sme boli jediný čo ešte v takom veku spali dva krát potom sa to nejak upravilo samo a dávala som ho už len raz.ale ak tebe a dieťaťu to vyhovuje tak ho neprestavuj budeš vidieť , že to nemá zmysel dávať ho spať, ked už nebude chcieť zaspať, alebo bude spať krátko.ja som malého aj tak v tom čase prestavovania dávala do postieľky, aj ked nezaspal tak len ležal, ale proste nelietal, lebo inak by mi nevydžal do večera a bol by mrzutý.všetko je len na vás dvoch a na potrebách tvojho dieťaťa.



Hihi,my sme tiež v okolí sami,čo sme tak dlho drichmali a každý len :shock: :shock: :shock: kukal.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 375
Registrovaný: Pia Dec 14, 2007 1:00 am

od maca793 » Ned Jún 28, 2009 12:42 am

mne chodila len raz a to naobed.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Sob Nov 03, 2007 1:00 am

od Jamirka » Pia Júl 03, 2009 8:11 pm

Tak to máte celkom dobrých spachtošov.
Dcérka mi prestala spávať cez deň, keď mala 2 roky. Bol s tým problém, keď ako 3 ročná nastúpila do MŠ, ale po dvoch mesiacoch si zvykla, lebo ráno musela vstávať o 6.OO, tak sa doobeda aj unavila a v škôolke zaspala.
Synček má teraz 2,5 roka, a tiež sa stne, že cez deň niekedy nespí vôbec. Stalo sa to aj dnes a to ráno vstáva o O7:00 a zaspáva večer o 20.00. No ale keď sa vyspí cez deň, tak mi večer zaspáva pomerne neskoro aj o 22.00-23.00.
Proste moje deti nepotrebujú veľa spánku, asi po mne, ja denne spím, tak po 6 hodín a stačí mi to. Hlavne, že sme zdraví, to je pre mňa to najdôležitejšie a spánok prispôsobujem potrebám mojich detí, nemáme pevne stanovený režim dňa, každý deň vyzerá u nás inak, veľa chodíme "po svete", nepoznáme stereotyp :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od kusi79 » Str Okt 21, 2009 1:00 am

Maminky, poraďte mi čo robiť...som už zúfala.
Môj synček(20 mesiacov) spí 1x denne a to potiahne od 1-až do 3 .hodín.
Zaspáva okolo 12 hodiny...skôr sa nedá, lebo chodíme doobeda pravidelne rahabilitovať...ale aj napriek tomu mi večer nevie zaspať skôr ako o 23 hodine.
V noci spíme dobre a nebudí sa.
Jednoducho má ešte toľko energie, že aj v posteli v absolutnej tme mi ešte lozí a nie a nie zaspať.
Skúšala som ho aj nedať cez deň spať, ale to vydrží max. do 16 hodiny a potom znovu to polnočné zaspávanie.
A ani budenie po hodinke u nás nezabralo...dlžka denného spánku neovlpyvňuje večerné/nočné zaspávanie.
A to sa cez deň toľko nalozí a nahrá...ja ledva čakám na posteľ a náš "Energizer"ešte nevybil batérie...
:roll: :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť