Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Očkovanie - povinne ockovanie

povinne ockovanie

od lenca89 » Pia Nov 06, 2009 8:32 pm

chcem vediet vas nazor na povinne ockovanie u deti..da sa tomu vyhnut? je to fakt take dolezite a hlavne spravne?co citam rozne stranky ako http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1411&p ... redit=&p1= tak sa mi to vobec nezda ako najlepsi sposob...poradte co robit? :cry:
Naposledy upravil lenca89 dňa Ned Nov 15, 2009 3:28 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob Aug 08, 2009 3:23 pm

od lenca89 » Pia Nov 06, 2009 9:17 pm

ak mate este ine stranky o ockavani tak ich sem kludne dajte nech si ich mozme vsetci pozriet kto bude mat zaujem :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob Aug 08, 2009 3:23 pm

od vedejova » Uto Nov 10, 2009 10:12 am

Myslím si že zbytočne budeme rozmýšlať o tom či je povinné očkovanie v poriadku, všetký lieky na niečo uškodia a na niečo pomožu , myslím si, že je povinné preto, že menšie zlo sú jeho vedľajšie účinky ako keby vaše dieťatko dostalo priamo tú chorobu, ktorej sa týka ktorá by mohla mať oveľa vážnejšie následky, ináč moj syn má 4,5roka a všetky očkovania znášal vysokými horúčkami a minulý rok sme zvažovali pneumo nakoľko mal oslabenú imunitu a doporučila to imunologička a po očkovaní na 3deň dostal vysokánské horúčky nezrazitelné liekmi, pomohli iba ifuzky v nemocnici, mohlo to byť vedľajší účinok ale aj to že mal oslabenú imunitu a že na to chytil neakú chrípku, od jedného roka sme na vírusy reagovali vysokánskými horúčkami a okolo 1 roka sme mali febrilné krče, a tento rok som sa radila s imunologičkou, či ho mám dať zaočkovať proti chrípke a povedala, že vzhľadom na jeho imunitu ano tak teraz nemal na očkovanie žiadnu reakciu už ubehlo od neho 7dni ale ani nikam s ním nehodím ani do školky nechodí. Tak aj ja dúfam, že som urobila preňho to najlepšie. Pri jednom to lekári odporúčajú pri druhom sú deti, ktoré po očkovaniach skončia s neurologikými ťažkosťami v zlom stave. Tak si teda možeme vybrať. Ale myslím si že keby sme sa neočkovali na tetanus, žltačku že by sme mali oveľa horšie epidémie ako máme, a že by sme na ne zomierali a zvlášť malé detičky, ktorých imunita sa do troch rokov vyvíja
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

to je otazne

od lenca89 » Uto Nov 10, 2009 6:13 pm

vsak predsa tie virusy museli nejak vzniknut...niekto ich predsa musel vytvorit no nie?..vsak ako inak by same vznikli???vsak aj na chripku mas sice vakcinu ale to je len na isty druh chripky a ty alebo tvoje dieta moze dostat daku inu mutaciu tej chripky a moze to len ublizit ale nemusi...podla mna sa netreba ockovat vsak su rozne alternativy ako sa vyhnut chorobam..myslis ze je dobre ked dietatu do 3 rokoch vpichnes vakciinu ktora obsahuje ortut a olovo? to je spravne? :?:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob Aug 08, 2009 3:23 pm

dalsi link

od lenca89 » Uto Nov 10, 2009 7:09 pm

toto si fakt kuknite ... www.rizikaockovania.sk
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob Aug 08, 2009 3:23 pm

Re: to je otazne

od vedejova » Uto Nov 10, 2009 8:41 pm

lenca89 píše:vsak predsa tie virusy museli nejak vzniknut...niekto ich predsa musel vytvorit no nie?..vsak ako inak by same vznikli???vsak aj na chripku mas sice vakcinu ale to je len na isty druh chripky a ty alebo tvoje dieta moze dostat daku inu mutaciu tej chripky a moze to len ublizit ale nemusi...podla mna sa netreba ockovat vsak su rozne alternativy ako sa vyhnut chorobam..myslis ze je dobre ked dietatu do 3 rokoch vpichnes vakciinu ktora obsahuje ortut a olovo? to je spravne? :?:


Neviem odhadnúť či je to správne ale zásadne sa riadím radami lekárov,v minulosti malé deti na tieto choroby umierali na epidémie ak sa chceme vrátiť do tej doby , tak ich očkovať nedajme. Mysím že všetci chceme pre naše deti len to najlepšie, a nedá sa jednoznačne povedať že ktorý názor je správny dokonca ani lekári sa v názoroch rozchádzajú, my to nevyriešime.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

Re: to je otazne

od martinka74 » Uto Nov 10, 2009 9:08 pm

vedejova píše:
lenca89 píše:vsak predsa tie virusy museli nejak vzniknut...niekto ich predsa musel vytvorit no nie?..vsak ako inak by same vznikli???vsak aj na chripku mas sice vakcinu ale to je len na isty druh chripky a ty alebo tvoje dieta moze dostat daku inu mutaciu tej chripky a moze to len ublizit ale nemusi...podla mna sa netreba ockovat vsak su rozne alternativy ako sa vyhnut chorobam..myslis ze je dobre ked dietatu do 3 rokoch vpichnes vakciinu ktora obsahuje ortut a olovo? to je spravne? :?:


Neviem odhadnúť či je to správne ale zásadne sa riadím radami lekárov,v minulosti malé deti na tieto choroby umierali na epidémie ak sa chceme vrátiť do tej doby , tak ich očkovať nedajme. Mysím že všetci chceme pre naše deti len to najlepšie, a nedá sa jednoznačne povedať že ktorý názor je správny dokonca ani lekári sa v názoroch rozchádzajú, my to nevyriešime.


Musim tiez suhlasit,myslim si ze prevencia setri peniaze a aj zivoty.Vyskum ide dopredu a urcite by vedome ludom nikto neublizoval,tiez by som nechcela svoje diete vidiet umierat na zapal mozgovych blan,cierny kasel alebo tuberkulozu.My mame vsetky ockovania,aj vratane nepovinnych.
Naposledy upravil martinka74 dňa Ned Nov 15, 2009 3:09 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od kusi79 » Štv Nov 12, 2009 2:27 am

Povinné očkovania?
Sú povinné, tak to neriešim, no u nás v meste je jedna mamina, ktorá odmietla zaočkovať dieťa povinnými vakcínami a pediatrička ju nahlásila.
Je riešená políciou,ale ako to dopadlo, neviem.
Možno ste minulý rok zaznamenali reporáž na Markíze v Paľbe a povinnom očkovaní a tam tá mamina bola.
Pred časom sme boli so synčekom na vyšetrení a hospitalizácii
na Kramároch, na neurológii.
Bol tam 5 mesačný chlapček, ktorý sa narodil v poriadku a po povinnom očkovaní v 4. mesiacoch začali u neho epileptické záchvaty.
Srdce ma bolelo... :cry:
Podľa lekárov, je akékoľvek očkovanie, či už u dieťaťa alebo dospelého, riziko!!!Pravdepodobnosť komplikácií a spustenia nežiaducích účinkov je možno percentálne zanedbateľné, ale žiaľ, nikdy neviete, či nebudete to percento!!!
Preto mi moja lekárka hovorí, že by sa nedala zaočkovať proti chrípke.
Tak neviem...no u dieťaťa sú povinné očkovania, s čím asi veľa nenarobíme ak nechceme mať opletačky so zákonom.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od lenca89 » Pia Nov 13, 2009 2:33 am

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9753 tak skuste si aj toto kuknut ci je to fakt take ako lekari vravia
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob Aug 08, 2009 3:23 pm

Re: to je otazne

od lenca89 » Pia Nov 13, 2009 2:39 am

martinka74 píše:
vedejova píše:
lenca89 píše:vsak predsa tie virusy museli nejak vzniknut...niekto ich predsa musel vytvorit no nie?..vsak ako inak by same vznikli???vsak aj na chripku mas sice vakcinu ale to je len na isty druh chripky a ty alebo tvoje dieta moze dostat daku inu mutaciu tej chripky a moze to len ublizit ale nemusi...podla mna sa netreba ockovat vsak su rozne alternativy ako sa vyhnut chorobam..myslis ze je dobre ked dietatu do 3 rokoch vpichnes vakciinu ktora obsahuje ortut a olovo? to je spravne? :?:


Neviem odhadnúť či je to správne ale zásadne sa riadím radami lekárov,v minulosti malé deti na tieto choroby umierali na epidémie ak sa chceme vrátiť do tej doby , tak ich očkovať nedajme. Mysím že všetci chceme pre naše deti len to najlepšie, a nedá sa jednoznačne povedať že ktorý názor je správny dokonca ani lekári sa v názoroch rozchádzajú, my to nevyriešime.



ale u niektorych deti maju praveze take ucinky ze prave to sposobuju..ale kazdy ma na to nazor svoj
Musim tiez suhlasit,myslim si ze prevencia setri peniaze a aj zivoty.Vyskum ide dopredu a urcite by vedome ludom nikto neublizoval,tiez by som nechcela svoje diete vydiet umierat na zapal mozgovych blan,cierny kasel alebo tuberkulozu.My mame vsetky ockovania,aj vratane nepovinnych.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob Aug 08, 2009 3:23 pm

od Andreake » Str Nov 18, 2009 7:51 pm

Myslim, ze na Slovensku su povinne ockovania ozaj povinne zo zakona, to znamena, ze sa im nevyhnete. V niektorych inych europskych krajinach vsak povinnost ockovania neexistuje. Pocita sa s kolektivnou imunitou - kedze vacsina populacie je zaockovana, riziko, ze by sa rozsirila nejaka epidemia je relativne nizke.
Tak napr. v Belgicku sa uz niekolko rokov neockuje proti TBC, kedze tam mam rodinu, boli dost sokovani, ze moju dcera proti TBC este zaockovali, hlavne, ked sa jej rana po ockovani poriadne zapalila a zrejme jej zostane jazva na cely zivot. Lenze ja som niekde pocula, ze v juznych Cechach skusili prestat ockovat proti TBC a skutocne im vznikla epidemia tuberkulozy. Treba to brat tak, ze my zijeme v nasej krajine a v nasich podmienkach a bohuzial, ziju medzi nami ludia, ktori velmi nedbaju o take bezne veci ako je napr. hygiena... :?
Podla mna treba byt kriticki, poriadne sa informovat o vsetkych moznostiach, povinnemu ockovaniu sa zrejme nevyhneme, ale aspon pri nepovinnom si treba poriadne rozmysliet, ci, preco a kedy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od lenca89 » Pon Nov 23, 2009 10:52 am

tak vyhnut sa neda to mate pravdu, ale neviem ci by lekar suhlasil so zmluvou, v ktorej by zobral na seba vsetky neziaduce ucinky a reakcie na seba keby sa nahodou nieco stalo dietatu. Lebo vezmite si to tak, date zaockovat zdrave dieta a po ockovani Vam dostane nejaku chorobu alebo inak povedanie dostane napr. obrnu co ale uz je dost vazna vec...no nemyslite? :?:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob Aug 08, 2009 3:23 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť