Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - papiere

papiere

od christine21 » Štv Aug 27, 2009 10:53 pm

Ahojte!
Chcela som sa spýtat aké papiere resp. dokumenty sa vybavujú pred a po narodení dietata? za odpovede dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon Apr 27, 2009 6:26 pm

od mariana74 » Pia Aug 28, 2009 8:37 pm

pokiaľ si pamätám,tak len sobášny list a obč.preukaz do pôrodnice,samozrejme tehotenskú knižku a preukaz poistenca .a po pôrode ti dajú papier o narodení dieťaťa,s tým na matriku vybaviť rodný list a s tým do poisťovne,vybaviť preukaz poistenca.
pokiaľ nie ste zosobášení,tak ísť pred pôrodom na matriku a tám ti vystavia papier o tom,že ste sa dohodli na určitom mene a priezvisku.musíte tam ísť spolu s otcom dieťaťa.tam doniesť občiansky a asi aj rodné listy vás dvoch.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od kriskovalud » Sob Aug 29, 2009 7:02 pm

christina a nezabudnite si vybavit pridavky a peniaze na dieta z uradu prace a zo socialky :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od sisu22 » Uto Sep 01, 2009 5:18 pm

mariana74 píše:pokiaľ si pamätám,tak len sobášny list a obč.preukaz do pôrodnice,samozrejme tehotenskú knižku a preukaz poistenca .a po pôrode ti dajú papier o narodení dieťaťa,s tým na matriku vybaviť rodný list a s tým do poisťovne,vybaviť preukaz poistenca.
pokiaľ nie ste zosobášení,tak ísť pred pôrodom na matriku a tám ti vystavia papier o tom,že ste sa dohodli na určitom mene a priezvisku.musíte tam ísť spolu s otcom dieťaťa.tam doniesť občiansky a asi aj rodné listy vás dvoch.



s otcom dietata tam ist nemusis. Ja som tam s partnerom nesla,a rod. list som vybavila uplne bez problemov

este som zabudla,ani na matriku som pred porodom nesla. Porodila som,isla som na matriku,s udajmi partnera,mojom obcankouprefotenymi rod.listami mna aj jeho,dali mu priezvisko a meno ako som nadiktovala a isla som domov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od mariana74 » Uto Sep 01, 2009 5:57 pm

odomňa papier pýtali na príjme v nemocnici.a keď som chodila na predpôrodnú prípravu,kázali mi vybavyť si potvredenie z matriky , a tam som musela prísť s otcom dieťaťa,inak mi to nechceli vydať.možno to je všade inak,neviem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od sisu22 » Uto Sep 01, 2009 7:08 pm

mariana74 píše:odomňa papier pýtali na príjme v nemocnici.a keď som chodila na predpôrodnú prípravu,kázali mi vybavyť si potvredenie z matriky , a tam som musela prísť s otcom dieťaťa,inak mi to nechceli vydať.možno to je všade inak,neviem.


no malo by to byt vsade rovnako,aspon vidno ake su nase slovenske urady. :idea:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od christine21 » Štv Sep 10, 2009 9:43 pm

daaaaakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon Apr 27, 2009 6:26 pm

od bobana99 » Pon Okt 05, 2009 1:16 pm

kriskovalud píše:christina a nezabudnite si vybavit pridavky a peniaze na dieta z uradu prace a zo socialky :D

to sa musi vybavovat pred porodom?????myslim tie pridavky...kks a ked niesme z priatelom zosobaseny musim ho tahat na matriku pre potvrdenie??nnestaci mi jeho rodny list??,[/b]
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Sep 11, 2009 7:41 am

od christine21 » Uto Okt 06, 2009 11:05 am

bobana99 píše:
kriskovalud píše:christina a nezabudnite si vybavit pridavky a peniaze na dieta z uradu prace a zo socialky :D

to sa musi vybavovat pred porodom?????myslim tie pridavky...kks a ked niesme z priatelom zosobaseny musim ho tahat na matriku pre potvrdenie??nnestaci mi jeho rodny list??,[/b]




tie papiere az po porode, skorej ti to nedaju (bola som sa pytat) a to prehlásenie o otcovstve musis mat do porodnice, teda aspon vo vacsine nemocnic
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon Apr 27, 2009 6:26 pm

od sisu22 » Uto Okt 06, 2009 1:10 pm

bobana99 píše:
kriskovalud píše:christina a nezabudnite si vybavit pridavky a peniaze na dieta z uradu prace a zo socialky :D

to sa musi vybavovat pred porodom?????myslim tie pridavky...kks a ked niesme z priatelom zosobaseny musim ho tahat na matriku pre potvrdenie??nnestaci mi jeho rodny list??,[/b]


ja som tam s priatelom nebola,dokoca aj priezvisko dali tak ako som chcela-po nom,po roku som sa rozhodla,ze to tak nebude,tak som isla nanovo na matriku,vybavili mi novy rod.list a je to tak ako som chcela:-) vobec neromumiem,kde kto ma ake poziadavky.christine to bola vybavovat tam kde ja,nakolko spada pod tu lokalitu,a jej povedali uplne ine veci,ako mne pred dvomi rokmi :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od zuzkak1983 » Uto Dec 01, 2009 7:02 pm

my sme museli ísť s priatelom na matriku na "priznanie otcovstva"som rozvedená 7 rokov a keby sme tam nešliktak by dali priezvisko po bývalom mužovi..a v nemocnici to hneď aj pýtali a pre rodný list som nešla ja,lebo mne zobrali v nemocnici o.p a poslali ho na matriku,takže tam išiel priateľ so svojim a dali mu aj knižku,že čo všetko treba vybaviť po pôrode
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť