Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Pôrod a šestonedelie - dula

dula

od prazienkova » Str Nov 25, 2009 7:13 pm

Milé mamičky, máte niekto skúsenosti s dulou počas tehotenstva, prípadne pri pôrode? Uvítali by ste jej pomoc?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

Re: dula

od sisu22 » Uto Dec 01, 2009 2:53 pm

prazienkova píše:Milé mamičky, máte niekto skúsenosti s dulou počas tehotenstva, prípadne pri pôrode? Uvítali by ste jej pomoc?


skusenosti sice nemam,ale co sa tyka tej pomoci :roll: neviem,skor nie,myslim,ze ak ma zena naj.kamaratku,tak radsej by volila tu,teda ja som tak aspon urobila. Bola pri mne,ked som to potrebovala,myslim,ze za dulu su zbytocne vyhodene peniaze,nakolko info. o porodoch,komplikaciach atd. si nastudujes,skor ide o psychicku podporu,a podla mna,ti ju skor da niekto kto ta pozna do poslednej nitky. Moj nazor :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od prazienkova » Uto Dec 01, 2009 10:47 pm

Vďaka za názor. Ja už mám dve deti a o existencii dúl som sa dozvedela až keď bola druhá dcérka na svete. Asi by som jej pomoc nevyhľadala, bol pri mne môj manžel. Ale sú mamičky, ktorým partner nechce ísť k pôrodu a možno pre akúsi istotu by uvítali dulu. Dula by ich ale mala sprevádzať skoro celým tehotenstvom, nielen na jeho konci. A mala by pomôcť aj pri dojčení, či prípadných psychických problémoch v šestonedelí. Aspoň tak som to pochopila. Preto som aj začala túto tému. Či to tak aj je v skutočnosti :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od sisu22 » Uto Dec 01, 2009 11:53 pm

prazienkova píše:Vďaka za názor. Ja už mám dve deti a o existencii dúl som sa dozvedela až keď bola druhá dcérka na svete. Asi by som jej pomoc nevyhľadala, bol pri mne môj manžel. Ale sú mamičky, ktorým partner nechce ísť k pôrodu a možno pre akúsi istotu by uvítali dulu. Dula by ich ale mala sprevádzať skoro celým tehotenstvom, nielen na jeho konci. A mala by pomôcť aj pri dojčení, či prípadných psychických problémoch v šestonedelí. Aspoň tak som to pochopila. Preto som aj začala túto tému. Či to tak aj je v skutočnosti :D


ja myslim,ze ked si za to zaplatia,tak to tak je. A ked ti mam pravdu povedat,ja som tiez chcela priatela pri porode,on sa bal viac ako ja,tak som povedala,nech radsej nejde,a nakoniec som rodila s primarom,lekarkou,4-mi asistenkami,a taka som bola stastna ako blcha. Boli uplne perfektni,super somnou jednali,takze do buducna ani dulu ani chlapa,stacia mi "nasi" lekari :D
Uvidime,ci napise niektora,ktora dulu mala :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od prazienkova » Str Dec 02, 2009 10:44 am

To je super, že si mala taký personál okolo seba. Pri mojom prvom pôrode som bola sama ako prst.Kedy tedy ma prišla pozrieť pôrodná asistentka a doktora volali,/teda budili/ až keď bola hlavička skoro von. Manžela mi dovolili zavolať až ku koncu. A keď prišiel veĺmi som ho nevnímala. Už som mala iné starosti :roll: Ale som bola rada, že mohol byť so mnou tie dve hodiny ešte na sále po pôrode. Druhé dieťatko som pre istotu rodila už inde. Tam bol muž so mnou celý čas.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od sisu22 » Str Dec 02, 2009 11:14 am

Veru som mala stastie,a to som namietala,ze tam do porodnice nepojdem. Nakoniec som isla,a urcite pojdem aj ked budem mat druhe. Boli uplne perfektny,primar ma drzal za ruku,lekarka trpela somnou,a asistenky boli tiez superne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť