Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - Čo robiť, keď dieťatko počas vysokých teplôt nechce nič piť?

Čo robiť, keď dieťatko počas vysokých teplôt nechce nič piť?

od adinka33 » Pia Jan 29, 2010 1:29 pm

Ahojte maminky, prosím, neporadíte mi nejaké "fígle" na môjho skoro 4-ročného synčeka,,,?

Má totiž od včera vysoké teploty a nechce ani náhodou nič piť... :cry:

Skúšame všelijaké možné aj nemožné spôsoby, teraz som už vyskúšala aj cez striekačku mu dať, ale ani to nezaberá,,, :(

Boli sme u dr, a je dehydrovaný, aj nasilu mu máme dávať, inak pôjde do nemocnice,,, :cry: :cry: :cry:

Viem, že existuje "kulíšek" - ten rehydratačný roztok, ale keďže nechce vôbec nič piť, ani ten asi do neho nedostanem,,,

ďakujem za prípadné rady,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od luckab » Pia Jan 29, 2010 1:44 pm

Ahoj Adinka. A skúsila si mu to vysvetliť že keď nebude piť tak pôjde do tej nemocnice? Nemyslím tým ale aby si ho strašila, len mu to nejak šetrne vysvetliť že má bacila a musí teraz veľa piť aby sa rýchlo uzdravil a mohol sa ísť sánkovať.. Prípadne sa ho spýtať čo by si prosil na pitie, také čo má rád, nech si sám povie a poslať ocka do obchodu to kúpiť, a malému navrhnúť že si to dáte spolu. Vymenovať mu nejaké príchute čajíkov nech si sám vyberie.. Alebo možno by zabral nový hrnček s jeho obľúbenou rozprávkovou postavičkou... Prípadne nejaká pekná slamka.. Neviem čo by som ti iné poradila, my sme tiež mali nedávno vysoké teploty a mala som taký istý problém, ale môj synček má len dva roky, tak nám pomohla tá striekačka. S väčšími deťmi je to asi horšie, takže sa mám na čo "tešiť"
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 8:28 am

od adinka33 » Pia Jan 29, 2010 2:02 pm

Ahoj, Lucka, ďakujem pekne za odpoveď... :wink:

Práve to je tá "sranda", že mu aj p. doktorka pekne vysvetlila, že musí piť veľa vodičky, aby nemusel ísť do nemocnice a aby bacily od neho odišli,,, aj naša sestrička - anjelik,,, aj tatinko mu to vysvetlil,,, ja tiež,,,

aj s tými príchuťami máš pravdu, aj s pohárikmi, aj so slamkou,,, práveže toto všetko sme už skúsili a nič... :(a aj to sánkovanie dokonca, ani to nezabralo...

aj som mu už sľúbila, že hneď ako sa vyzdraví /jasné, že som mu povedala, že pre to musí vypiť veľa vodičky/ pôjdeme spolu do "mekáča"...

ide o to, že tento je prostredný syn a čo si pamätám, pri najstaršom a najmladšom synovi som doteraz pri tomto nemala žiadny problém... tí pili bez problémov,,, :cry:

no veď uvidíme, budem stále ako "pokazená platňa",,, možno to zaberie,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od luckab » Pia Jan 29, 2010 2:11 pm

Tak máš veľmi vytrvalého synčeka... Naozaj neviem čo by som ti poradila... V každom prípade držím palce, aby si ho nejak "zlomila", aby nemusel ísť do nemocnice... Ja momentálne riešim ten problém zo včera, pani mi dala negatko napriek tomu že som jej sľúbila že jej vrátim peniažky aj keď som nepochybila, Alex mi ho zmazala nakoľko uznala že mi ho pani dala neoprávnene, a dnes sa prihlásim, a pani mi tam to negatko šupla opäť... Ale to už je iná téma.. Ešte raz, držím palčeky aby sa malý čím skôr uzdravil.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 8:28 am

Re: Čo robiť, keď dieťatko počas vysokých teplôt nechce nič

od martuskab » Pia Jan 29, 2010 2:13 pm

adinka33 píše:Ahojte maminky, prosím, neporadíte mi nejaké "fígle" na môjho skoro 4-ročného synčeka,,,?

Má totiž od včera vysoké teploty a nechce ani náhodou nič piť... :cry:

Skúšame všelijaké možné aj nemožné spôsoby, teraz som už vyskúšala aj cez striekačku mu dať, ale ani to nezaberá,,, :(

Boli sme u dr, a je dehydrovaný, aj nasilu mu máme dávať, inak pôjde do nemocnice,,, :cry: :cry: :cry:

Viem, že existuje "kulíšek" - ten rehydratačný roztok, ale keďže nechce vôbec nič piť, ani ten asi do neho nedostanem,,,

ďakujem za prípadné rady,,,


Ahoj moja.
Skúšaj a skúšaj....
Ja sa už nepamätám čo zaberalo na mojich chalanov,ale skús vymieňať poháre,slamky,lyžičky,čaje,čistú vodu....
Držím ti palčeky,nech vás to čoskoro prejde.
papa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od adinka33 » Pia Jan 29, 2010 2:23 pm

luckab píše:Tak máš veľmi vytrvalého synčeka... Naozaj neviem čo by som ti poradila... V každom prípade držím palce, aby si ho nejak "zlomila", aby nemusel ísť do nemocnice... Ja momentálne riešim ten problém zo včera, pani mi dala negatko napriek tomu že som jej sľúbila že jej vrátim peniažky aj keď som nepochybila, Alex mi ho zmazala nakoľko uznala že mi ho pani dala neoprávnene, a dnes sa prihlásim, a pani mi tam to negatko šupla opäť... Ale to už je iná téma.. Ešte raz, držím palčeky aby sa malý čím skôr uzdravil.


Lucka, veľmi pekne ti ďakujem :wink: a ja ti takisto moc držím palečky, nech ti vráti peniažky,,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

Re: Čo robiť, keď dieťatko počas vysokých teplôt nechce nič

od adinka33 » Pia Jan 29, 2010 2:25 pm

martuskab píše:
adinka33 píše:Ahojte maminky, prosím, neporadíte mi nejaké "fígle" na môjho skoro 4-ročného synčeka,,,?

Má totiž od včera vysoké teploty a nechce ani náhodou nič piť... :cry:

Skúšame všelijaké možné aj nemožné spôsoby, teraz som už vyskúšala aj cez striekačku mu dať, ale ani to nezaberá,,, :(

Boli sme u dr, a je dehydrovaný, aj nasilu mu máme dávať, inak pôjde do nemocnice,,, :cry: :cry: :cry:

Viem, že existuje "kulíšek" - ten rehydratačný roztok, ale keďže nechce vôbec nič piť, ani ten asi do neho nedostanem,,,

ďakujem za prípadné rady,,,


Ahoj moja.
Skúšaj a skúšaj....
Ja sa už nepamätám čo zaberalo na mojich chalanov,ale skús vymieňať poháre,slamky,lyžičky,čaje,čistú vodu....
Držím ti palčeky,nech vás to čoskoro prejde.
papa



Martuš, veľké dííííííííííííííííííííííííííííky,,, :wink:

a zapoj sa niekedy aj na skype,,, :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od danabr » Pia Jan 29, 2010 5:04 pm

Adinka ja toto poznam,ani naš maly nie a nie piť,ked mal vysoke teploty,bola som už na nervy,až moj drahy dostal NAPAD...dal do misky čajik a že ideme papat polievočku a čuduj sa svete ,po lyžičkach to cele "vypil",alebo skuste piškotky namočene v čaji,napapa sa a zmizne aj ten čaj, alebo zoberte jeho oblubenu hračku a davajte pit raz malemu, potom tej hračke, akože piju spolu,nič ine ma už nenapadlo,treba skušať,držte sa :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od adinka33 » Pia Jan 29, 2010 6:02 pm

danabr píše:Adinka ja toto poznam,ani naš maly nie a nie piť,ked mal vysoke teploty,bola som už na nervy,až moj drahy dostal NAPAD...dal do misky čajik a že ideme papat polievočku a čuduj sa svete ,po lyžičkach to cele "vypil",alebo skuste piškotky namočene v čaji,napapa sa a zmizne aj ten čaj, alebo zoberte jeho oblubenu hračku a davajte pit raz malemu, potom tej hračke, akože piju spolu,nič ine ma už nenapadlo,treba skušať,držte sa :wink:



Danka, veľmi pekne ďakujem za ozaj dobrý nápad,,, :wink:

určite vyskúšam "vaše" spôsoby,,,, :lol:

ale zatiaľ ideme na istotu striekačkou, tá sa mu nejako zapáčila,,,, :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od smisova » Sob Jan 30, 2010 2:04 pm

Aj my sme mali ten problem ked bol menší a tak sme sa trápili so striekačkou, nič iné nezaberalo a tiež nám hrozila nemocnica. Chudáčik taky bol už potom znechutený tou striekačkou že si radšej začal pýtať čajík do pohárika. Ale určite je hlavné "otravovať" ho každú chvíľku. DRŽÍM PALČEKY a skoré uzdravenie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 1:53 pm

od adinka33 » Ned Jan 31, 2010 10:04 pm

ahojte maminky,


chcem sa vám všetkým poďakovať za skvelé nápadíky,,,


:wink: :wink: :wink:


mnohé som vyskúšala a zabrali,,, :lol:


už sme v poriadku a pekne pijeme aj papáme... :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od danabr » Ned Jan 31, 2010 11:37 pm

Adi supeeer,tak sa držte :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť