Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Alergie a ekzémy - 2 problémy.

2 problémy.

od nelka09 » Uto Jan 12, 2010 9:23 pm

začala som chodiť s detmi po lekároch. malá ma 10 mesiacov a zistili jej atopický ekzém. že vraj to bude mať stále, že sa to nedá vyliečiť. viete mi niekto poradiť nejaké maste, sprchovacie šamponiky pre takéto detičky? nejaké maste som dostala, miešané v lekárni. niekedy pomáhajú ale niekedy zas nie. a další problém mám zas zo 7 ročným synom. že vraj má nosiť strojček. chcem sa opýtat, či niekto nevie kolko taký strojček na zuby stojí, ale nie ten drôtikový, ten nemôže mať, lebo hraje hokej. skor taky ten obyčajnejší, ktorý by nosil len doma. dakujem za všetky rady. Marika
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od sandras » Str Jan 13, 2010 8:42 am

Ekzem zhoršujú potraviny ako kravské mlieko, soja, vajcia, morské ryby, pšeničné bielkoviny, lieskové a vlašské orechy, mandle, rajčiny a citrusové ovocie (u každeho može byť potravina iná) ... takže ak kojíš, takéto potraviny by som obmedzila a ak nekojíš, dieťatku to nedávaj aspon do 3 rokov. Pozor na mlieko, to celkovo zhoršuje stav.
Iné dráždivé vplyvy v pracovnom či domácom prostredí:
alergeny (roztoč, prach, pel, perie, bakterie, plesne, ale i kovy a parfémy),
zjavné či skryté infekcie a chronické zápaly,
psychika (stres ) - napr aj rast zúbkov
klima (zhoršování na jeseň a na jar, dále hmly, smog, chlad či horko)

Prejavy sa daju zmieriť pobytom pri mori (ideálne by bolo Mrtve more ... ale j iné) a zo slovenských term. pramenov je na toto dobrá Podhájska.
Doma môžeš dieťa kúpať v ovsenných vločkách a niektorým detičkám velmi pomáha klasická modrá indulona na premasťovanie, prípadne skús pštrosiu masť http://www.camelus.sk/index2.htm
Kúpeľ - 2šálky pomletých vločiek alebo pšeničného šrotu zaviaž do pláteného vrecka a daj vylúhovať do teplej vody, potom pridaj do kúpela a aj vrecko poriadne vyžmýkaj do vody.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od beata112 » Str Jan 13, 2010 10:18 am

Modru indulonu môžem doporučiť aj ja ,syn ked bol maly tiež mal ekzemy ,bolo to strašne obdobie chodili sme kožnemu ,predpisovali skušali všeliake mastičky ,mliečka a nič nepomahalo ,dokonza sa mu to ešte zhoršilo ,potom mi jedna mamina poradila nech ho natieram s modru indulonu a veru že nam aj pomohla ,syn nemohol použivať žiadnu detsku kozmetiku ako mydlo ,sprchove ani penu do kupela všetko to vadilo jeho pokožke ,tak som ho kupala len čistej vode a potom natrela modrou indulonou ,toto trvalo do 3 rok. potom sa ekzemy objavili len sem tam ,teraz ma 13 rokov a mame pokoj :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str Feb 13, 2008 1:00 am

od rikisz » Pia Jan 15, 2010 1:39 pm

atopický ekzém má aj môj syn, mažeme ho excipialom, kúpeme ho v oleji oliatum toto všetko ti predpíše pediater, prípradne ked to má veľmi škaredé aj locoid to je hormonálna mastička, nepoužívame žiadne peny ani mydlá len obyčajné bupi mydlo.
zrušila som pančucháče všetky sú z umelinou, kúpila som mu spodky len bavlnené alebo aj tatrasviťácke pančuchy sú čistá bavlna
mlieko mi nepije, ale seternica dáva dcére s atopickým ekzémom kozie mlieko, citrusové plody takmer neje a čokoláda je obmedzená.
bolo mi povedamé, že môže z toho vyrásť a najhoršie to má teraz ked sú také mrazy v lete takmer nič a ešte sa to zhoršuje pri strese.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od Mhrnko » Str Feb 10, 2010 9:13 pm

Toto je uz starsi prispevok ale mozno este nejaka maminka bude mat takyto problem.Velmi dobra je kozmetika Alverde.Predavaju ju v Dm drogerii.Je to prirodna kozmetika prekvapujuco lacna a ma vhodne vyrobky aj pre babatka.Velmi dobre su aj bio predajne.Ja nedam dopustit na konopny olej a kokosovy od firmy Sallus.Su to naozaj vyborne vyrobky pre atopicku pokozku.S chemickych vyrobkov je dobra pre deti urcite Bioderma z lekarne ktoru mi vzdy doporucuje alergologicka.Ak ani toto nezaberie tak netreba nic riskovat a lekar si s tym skor poradi.Kto ma peniazky tak more je urcite vyborne riesenie no pozor niektore deti slana voda velmi stipe. :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Sep 12, 2007 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť