Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - virusova infekcia

virusova infekcia

od inguli » Pia Feb 19, 2010 5:41 pm

ahojte
citim sa ako na kolotoci
zacala som
http://forum.babybazar.sk/suche-cervene ... t3617.html
s touto temou a nieze sa nam ten problem skoncii ale ako som tam pisala ze sa ide v piatok na kontrolu s tymi flakmi tak v piatok vecer sa maly este plus sa vyhadzal mal cervene bodky o celom tele aj na tvaricke a to bolo 4,5,februara ze sa to stalo aj mal zvysenu teplotu a teplota do pondelka prec /38,2-38,5/ale odvtedy sa nevieme zbavit tych cervenych bodiek..uz som z toho paf...dostali sme antibiotika nakoniec na tie bacili v nose/z prechadzajucej temy/a od koznej dalsie kremiky a puder ..natierali sme tyzden a nic ziadna zmena akurat ze sa malemu koza uplne vysusila az biely bol skoro tak som sla spat ku koznej a kazala este natieratt s tym pudrom ale kazdy druhy den a taktiez mastny krem ..striedavo..tak dalsi tyzden mame zasebou a vcera som ho zasa vzala kedze len malilinka zmena koza uz neni taka vysusena ale tvaricka a krk no hrozne to ma este stale skarede :( :( :( teraz vyradila puder a len afloderm a mastny krem striedat a nabuduci tyzden kontrola v piatok...
mali ste niekto takyto problem?ze virusova infekcia a cely sa dieta vyhadze ...podla fotiek na nete maly vyzeral akoby mal sarlach...presne tak vyzeral :roll: :( dufam ze to uz raz a navzdy zmizne konecne lebo aj ked na tele vidim zlepsenie pomaly ale ta tvaricka :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od vedejova » Sob Feb 20, 2010 10:30 pm

Ahoj pýtajte sa na imunologiu, tam mu prídu na to či je to alergia, zoberú krv a všetko keď to trvá tak dlho. Nasadia potrebnú lečbu na alergiu. Bolo by to predčasné, vysadiť mlieko a podobné veci, keď je to doležitý zdroj vápnika a tí naši drobci ho teda potrebujú. Skús na tie fliačiky calcium panthotenikum/kalciovú masť/ dostaneš ju v lekárni a neuškodí keď nepomože, potom ju možeš použiť aj na drobné škrabančeky, popáleniny, samozrejme po vydezinfikovaní, rýchlejšie sa zahoja. :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od janka97 » Sob Feb 20, 2010 11:26 pm

Ahojky možno je to hlúpy názor, ale keď mal synček alebo dcérka strašne zaparený zadoček, alebo nejaké flačiky na tela napríklad malá mala strašne suchú pokožku natierala som všetky tieto problémové miesta materským mliečkom. Ja som si odsávala a uakladňovala v mrazničke a fakt to na tieto veci pomohlo. Možno to nepomôže, ale zaručím že to určite neublíži.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od sandras » Ned Feb 21, 2010 8:48 am

drobné červené vyrážky, k tomu pridružené bolesti hrdla a teplota može byť streptokoková infekcia - šarlach, to sa vyrieši jedine s ATB
alebo aj len alergická reacia
alebo aj iné dôvody
na dialku sa to posúdiť nedá, skor by ti povedal lekár a u toho si bola
išla si rovno len ku kožnej, alebo to videla aj pediatrička?

dcera nemala až takéto problemy, ale mavala suché miesta a mastičky od kožnej velmi nezaberali
ale pomohla nam kozmetika Hammamelis od Yves Rocher
šarlach mala, ked mala 3 roky a to sa osypala takými červenými "bodkami" po celom tele. Brala ATB a vyrážky sa stratili samé, ničím sme to nenatierali
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Feb 21, 2010 9:22 am

Maminky velmi pekne dakujem za rady ..no mam radost lebo sa to zacalo menit vcera rano som spozorovala ze maly uz nema cervenu tvaricku /rano ked sa zobudil mal to este aj cervene/a teraz uz nema a este k tomu na dneska rano z tela uz skoro aj zmizli..
Drka nam vravela ze to moze trvat dlhsie ale max 7 dni a jemu to trva uz 14 dni tak som uz bola dost nekludna ale jasne mi je teda uz ze mame citlivu pokozku asi ked to tak pomaly ide prec... :(
na buduci tyzden ideme na kontrolu v piatok ku koznej aj k nasej kedze mu vezmu zas vyter z nosa ci tie skarede bacili uz vymizli odtial :roll:
ivka diky aj tebe:)
a sandras ano najprv sme sli k nasej drke a ona nas poslala na koznu :roll:
Naposledy upravil inguli dňa Ned Feb 21, 2010 10:24 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od gonica » Ned Feb 21, 2010 10:17 pm

Ahojte......ja lezim teraz s dcerkou na Kramaroch v Bratislave. Mame tuto virusovu infekciu. Cele telicko sa nam vyhadzalo cervenymi bodkami, ktore v oblasti zadocku a stehienok sa nam zlievali do velkych cervenych flakov. Museli nas hospitalizovat...nakolko nam to zasiahlo tvaricku a mala to uz aj vo vlaskoch. Hrozny pohlad. Sme tu treti den........a je to lepsie. Pomalinky nam to acina tmavnut a susit sa. Inac cely den je natreta a obviazana od noziciek az po rucicky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Feb 21, 2010 10:22 pm

gonica píše:Ahojte......ja lezim teraz s dcerkou na Kramaroch v Bratislave. Mame tuto virusovu infekciu. Cele telicko sa nam vyhadzalo cervenymi bodkami, ktore v oblasti zadocku a stehienok sa nam zlievali do velkych cervenych flakov. Museli nas hospitalizovat...nakolko nam to zasiahlo tvaricku a mala to uz aj vo vlaskoch. Hrozny pohlad. Sme tu treti den........a je to lepsie. Pomalinky nam to acina tmavnut a susit sa. Inac cely den je natreta a obviazana od noziciek az po rucicky.



/verna k bb :) /gonica to je nam velmi luto prajeme rychleee vyzdravenie a aby ste sa co najskor dostali domov..
u nas to az take zle chvala bohu neni maly uz ma len na tvaricku aaj na chrbatiku ale uz len tak slabo vidiet ...dobrali sme atb v stredu a kremikujeme sa s afloderm a mastny krem striedavo ..a uz ani vysusenu pokozku nema
este raz skoree uzdravenie malinkej a co najskor domov :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Ned Feb 21, 2010 10:48 pm

gonica píše:Ahojte......ja lezim teraz s dcerkou na Kramaroch v Bratislave. Mame tuto virusovu infekciu. Cele telicko sa nam vyhadzalo cervenymi bodkami, ktore v oblasti zadocku a stehienok sa nam zlievali do velkych cervenych flakov. Museli nas hospitalizovat...nakolko nam to zasiahlo tvaricku a mala to uz aj vo vlaskoch. Hrozny pohlad. Sme tu treti den........a je to lepsie. Pomalinky nam to acina tmavnut a susit sa. Inac cely den je natreta a obviazana od noziciek az po rucicky.


jejda, to ma mrzí, chudiatko malinké
maličkej skoré uzdravenie, hádam jej to rýchlo prejde
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od gonica » Ned Feb 21, 2010 11:00 pm

dakujem za povzbudenie....a snad pojdeme coskoro domov...lebo uz mame ponorkovu chorobu :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Feb 21, 2010 11:20 pm

gonica píše:dakujem za povzbudenie....a snad pojdeme coskoro domov...lebo uz mame ponorkovu chorobu :lol:


potom sa mi ozvi na Skype, ked prídete ... už mi chýýýýbaš :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od ellanoir » Pon Feb 22, 2010 9:07 am

gonica píše:Ahojte......ja lezim teraz s dcerkou na Kramaroch v Bratislave. Mame tuto virusovu infekciu. Cele telicko sa nam vyhadzalo cervenymi bodkami, ktore v oblasti zadocku a stehienok sa nam zlievali do velkych cervenych flakov. Museli nas hospitalizovat...nakolko nam to zasiahlo tvaricku a mala to uz aj vo vlaskoch. Hrozny pohlad. Sme tu treti den........a je to lepsie. Pomalinky nam to acina tmavnut a susit sa. Inac cely den je natreta a obviazana od noziciek az po rucicky.


Ahoooj!
Chudiatko male- zelam jej,nech sa uzdravi cim skorej...
Potom sa ozvi, ked budete doma.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od gonica » Pon Feb 22, 2010 11:09 am

sandras píše:
gonica píše:dakujem za povzbudenie....a snad pojdeme coskoro domov...lebo uz mame ponorkovu chorobu :lol:


potom sa mi ozvi na Skype, ked prídete ... už mi chýýýýbaš :D


Jasnacka.....pokecaj s mojim mangelom :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am

od gonica » Pon Feb 22, 2010 11:11 am

ellanoir píše:
gonica píše:Ahojte......ja lezim teraz s dcerkou na Kramaroch v Bratislave. Mame tuto virusovu infekciu. Cele telicko sa nam vyhadzalo cervenymi bodkami, ktore v oblasti zadocku a stehienok sa nam zlievali do velkych cervenych flakov. Museli nas hospitalizovat...nakolko nam to zasiahlo tvaricku a mala to uz aj vo vlaskoch. Hrozny pohlad. Sme tu treti den........a je to lepsie. Pomalinky nam to acina tmavnut a susit sa. Inac cely den je natreta a obviazana od noziciek az po rucicky.


Ahoooj!
Chudiatko male- zelam jej,nech sa uzdravi cim skorej...
Potom sa ozvi, ked budete doma.


Cavkoooo....dakujeme...ja by som sa ti aj ozvala...ale furt si off....nevieme na seba natrafit na skype :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť