Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Alergie a ekzémy - suche cervene skarede flaky

od inguli » Pon Jan 25, 2010 6:01 pm

aha..vsak jasne nic neni cierno biele :( .a bola som pre vysledky sme chudokrvny a plus dobra rada kedze som bola cez tehotenstvo aj ja takze som aj teraz a ze mam prestat kojit kedze malemu to neprospieva ..aj keby som zacala brat aj ja zelezo aj tak mam presatat a aj preto ze v noci nespinka a je unaveny castejsie ..teda mal by byt no ja by som nepovedala ze je ale samozrejme zacnem riesit od buduceho tyzdna kojenie ukoncit... :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Pon Jan 25, 2010 6:26 pm

:shock: :shock: :shock: tak všade sa píše o prospešnosti kojenia aj ako prevencie alergií a tebe radia prestať kojiť???
Normálne nechápem, aj ked už nie ja až taký maličký ... skor by som kojila a dodávala železo ešte v inej strave, alebo kojila a dokrmovala na noc, aby sa vyspinkal. Jedine ak máš mliečka málo, že by mu nestačilo a potom mal tie problemy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Jan 25, 2010 9:24 pm

:roll: :roll: ja tiez uz neviem podla koho coho sa riadit..napr.moj alergolog tiez povedal v oktobri /muz/ze coooo??? :shock: :shock: vy este kojite?to viete ze to je uz nanic,ze to skor zle robi uz ako dobree :( ...tak ja uz neviem..ale samozrejme je to aj tak teda mali sme to uz v plane kedze teraz pred par tyzdnami sme si odvykli od denneho kojenia a mala som v plane riesit prestat uz aj z nocnym..
tak teraz aspon nemam vycitky ze mu to beriem ..tak miluje cicika svojho ako ine deticky dudel :lol: ale vsetko sa raz konci a ja uz tiez citim ze bude asi lepsie kedze kazdu chvilu ma chyta nieco mam horucky niekedy dva dni aj v novembri som mala aj dec.a inak nic asi taka mensia natcha len..no horucku som od detstva nemavala...az teraz ked mam imunitu asi tiez na 0...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Sob Jan 30, 2010 7:44 pm

tak flaky su prec :) ...len ktovie dokedy :( :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od renatasi » Ned Jan 31, 2010 2:21 pm

Ohľadom kojenia aj ja sa musím pripojiť.Bola som v piatok na prehliadku u gyn. a ten ma riadne "zdrbal "že ešte kojím 2-ročnú dcéru aj keď tiež už iba v noci.Kázal okamžite ukončiť kojenie,že tým sebe teraz už iba sebe škodím a malej už nepomôžem. :( Tak som to ukončila.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od inguli » Pon Feb 01, 2010 10:55 am

a to preco okmzite prestat? :shock: :roll: nechapem a aky dovod udala?
a ako si sla na to?
ja zacinam dneska :roll: vecer ale ani neviem ako ci len mam vecer vynechat a tak ho uspat bez cicika alebo uz nikdy mu nedat ani v noci :roll: /zvykne byt nalepeny skoro az do rana/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od renatasi » Pon Feb 01, 2010 1:56 pm

Neudala mi žiaden dôvod,len povedala že tým si už iba škodím,a že dieťa to vlastne iba využíva.Tiež sme boli v noci aj 10 krát hore a malá si iba cucla a zaspala,už so bola z toho vyčerpaná.Ja som ju naučila piť z fľaše,ja viem že teraz v dvoch rokoch je to smiešne.Najprv som jej dala vo flaške len 50ml mlieka,pred obed.spánkom.Odmietala a stále pýtala cici,ale nedala som jej.A po 3dňoch vypila už 120 z fľaše.Potom sme začali dávať fľašu ráno,potom večer a ostala noc.Toho som sa bála najviac.Ale čím viac pila z fľaše tým ma menej pýtala cici.A v noci keď sa zobudila zobrala som ju k sebe,aj si poplakala ale nedala som jej.A dnes v noci sa raz zobudila a nepýtala si,len som ju zobrala k sebe a spala.Za mesiac som ju odstavila celkom,nebolo to ľahké ale zvládla som to.Musíš si nájsť nejaký spôsob a držím ti palce. :lol: a aby so nezabudla uspávam ju na rukách.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od inguli » Pon Feb 01, 2010 2:05 pm

dnes na to ideme vecer uvidime co bude teraz sme kupili tu detom poschodovu postel a manzel sa takto moze do detskej nastahovat k starsiemu aby mohli kludne spat a my ideme na to...teraz som ho pred asi tak dvoma tyzdnami odnaucila od deneho kojenia stale behal zamnou uz.. :lol: a chcel cicika a slo to velmi dobre akurat ze aj mne zaspaval na ciciku na obed...to som mu dala napapat napil sa vodicky a lahol si hojdam ho /lezi na posteli na brusku a chytim ho po zadku a trochu hojdam akoze a s placom najprv ale po troch dnoch pekne zaspal dnes 1 minuta a uz spinkal.. :)
ta noc nooo bude tazsiaale podobne to chcem riesit a nerada by som zapojila mlieko ani vodu kedze tie deticky si zvyknu na to ako na cicik takto zas vodu si bude pytat..uvidim ako dopadneme este ..no som smutna z toho tak nerada mu to beriem a nerada ho prestavam kojit :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od renatasi » Pon Feb 01, 2010 2:33 pm

Niekedy to detičky znášaju lepšie ako my mami.Keby som nešla na tú prehliadku určite by som do dnes v noci kojila.Ja som stále to odstavenie odkladala -ešte do leta potom do zimy,aby nebola chorá a tak dalej.Možno že aj malá sa teraz v noci lepšie vyspinká.Ale nedávno nejaký pán doktor imunolog v telke vravel kojiť čo najdlhšie aj 3 roky,tak neviem... :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od inguli » Pon Feb 01, 2010 2:39 pm

ja ho kojim vidis a sme od novembra kazdy mesiac chory mame v kuse natchu prejde jeden mesiac a znova...tak neviem..odkedy sa narodil myslim je 5 krat chory a kojim ho vo dne v noci...asi bude cerpat z toho az neskorise...zasa ale mozem povedat ze nie je taky chory ako bol starsi syn teda byval...mal horucky bol hotovy a tento certik maly to znasa super a nema horucku..tak akoby ta choroba nebola taka silna ako pri prvom:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od renatasi » Pon Feb 01, 2010 2:48 pm

Moja malá nebola ešte chorá ani nádcha nič.Až dnes sa jej pustil taký soplík.Staršieho syna som kojila 8 mes.V škôlke býval chorý ale teraz už nie.Pred rokom sa mu pod kolenom spravila veľká hrča,veľmi som sa bála.Bola to nejaká cysta ,ale všade kde sme chodili na vyš.aj v Košiciach všade si predstav sa pýtali ako dlho bol kojený,ešte aj anesteziologička pred operáciou si to písala do papierov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od renatasi » Pon Feb 01, 2010 2:49 pm

Moja malá nebola ešte chorá ani nádcha nič.Až dnes sa jej pustil taký soplík.Staršieho syna som kojila 8 mes.V škôlke býval chorý ale teraz už nie.Pred rokom sa mu pod kolenom spravila veľká hrča,veľmi som sa bála.Bola to nejaká cysta ,ale všade kde sme chodili na vyš.aj v Košiciach všade si predstav sa pýtali ako dlho bol kojený,ešte aj anesteziologička pred operáciou si to písala do papierov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od inguli » Str Feb 03, 2010 3:41 pm

tak mame vysledky maly ma stolicu v poriadku aj hrdlo a v nose mu nasli bacili...zrejme to moze byt alebo aspon ja si to myslim moze byt dovodom preco ma od novembra kazdy mesiac natchu...v piatok ideme ku koznej s vysledkami tak sa uvidi ...no som tak v kutiku rada ze to nieje mliecko alebo cokolada ..atd
vecer sme uz lepsie zaspavali a dokonca celu noc nemal cicik bol histericky trochu ale fakt to trvalo asi minutu a potom to vzdal a lahol si a pokusal sa zaspat chudacik ale slo to tazko asi ho vzdy napadli myslienky preco mama neda preco musi tak spat :) :roll: lebo preslo aj dvadsat minut usmieval sa pritulil sa vzdy viac kumne a zrazu histi plac zasa :) a zas ticho no bola dlha ta noc ale nato ze bol mliekoholik to slo fajn a prsia ani nemam az take plne tak tam toho asi vela uz nebolo prenho :roll: :roll: neviem mala by som ale trochu vytlacit alebo nechat tak a mat nadalej malu podprsenku :roll: :roll: :?:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od renatasi » Štv Feb 04, 2010 2:14 pm

Tak Ti držím palce ani u nás to nešlo ľahko.Ale vydrž a uvidíš čo deň bude to lešie.Ja nosím tesnejšiu podprsku a je to O.K.Mňa dnes malá ráno pýtala po 3 dŇoch"daj mamine mečko" no neviem čo ju to napadlo ale potom sme sa na tom spolu smiali. :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od inguli » Sob Sep 11, 2010 12:09 pm

...tak a suche flaky su tu znova v oblasti zadoceka :( vcera sme boli u koznej a dala nam ichtoxyila s tym kremom natierame a dnes uz aj vidim zmenu ...nooo len dufam ze to nebude tak dlho trvat ako minuly rok :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť