Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - materská

od sandras » Str Sep 29, 2010 2:22 pm

kamka, ten článok už je neaktuálny, porodné sa rušiť nebude

a malo by ti to zostať tak ako doteraz, teda formou príspevku na starostlivosť, akurát že teraz by sa malo maximum zvýšiť až na 300€ ... takže by sa pre teba nič meniť nemalo.
Dcerku maš už prijatú do štátnej školky? Lebo u nas dostať dieťa do školky počas šk. roka je prakticky nemožné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od kamka277 » Str Sep 29, 2010 3:02 pm

sandras píše:kamka, ten článok už je neaktuálny, porodné sa rušiť nebude

a malo by ti to zostať tak ako doteraz, teda formou príspevku na starostlivosť, akurát že teraz by sa malo maximum zvýšiť až na 300€ ... takže by sa pre teba nič meniť nemalo.
Dcerku maš už prijatú do štátnej školky? Lebo u nas dostať dieťa do školky počas šk. roka je prakticky nemožné.


To viem, že sa porodne rušiť nebude, skor som myslela na tie dalšie informácie. Aj to chápem, že maximum sa zvyšuje na 300€, len ide mi o to, že ked to zvýšia, úžitok z toho bude mať skolka nie ja. To vlastne súkromne školky na tom budu finančne lepšie, lebo dostanu viac peňazí. Doteraz to je maximum 164€. My sme trošku aj tak platili viac, lebo školka to mala odstupnovane podla veku, čiže cca 20€ som platila naviac každy mesiac, aj ked som mala na vyučtovani 184€, dostala som 164€, ale vobec nelutujem. Skor mi ide o to, keby mi od januara priznali ešte na 4 mesiace RP v sume 190€ a možem aj pracovať, tak sa mi automaticky oplati dať dceru do štatnej školky a 150€ mám vo vrecku :D
Ja sama robím v MŠ ako hospodárka a s riaditelkou mám dobrý vzťah čiže nie je problém malu zobrať do školky, lebo stane sa počas roka, že iné dieťa je nahlasene oficialne a nenavštevuje MŠ, alebo ma odložený nastup, alebo sa rodičia presťahujú, ale školka už dotaciu na dieťa dostala. Malá by bola kvázi náhradníčka :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od sandras » Str Sep 29, 2010 3:31 pm

školky z toho budu mať viac, len ak zvýšia školné ... teda štát vždy preplatí len reálne vydokladované sumy, teda ak sa školné nezvýši a zostane v povodnej výške, ako platíte teraz, tak akurát tebe bude dobre, lebo ti sumu preplatia až do tých maximálne 300€

Ale tiež si myslím, že to sukromne zariadenia hned využijú ... poplatky nastavovali podla toho,a by sa to rodičom oplatilo, tak teraz poplatky určite zdvihnú aj na tých 300€. Rodič o nič nepríde a oni budu mať viac.

Inak školné v niektorých sukr. školkach v BA sa pohybuje okolo 400 - 500€ ... takže tým rodičom sa pomože, budu doplácať menej ak doplácajú dnes


A myslím, že zatial nehovoria o súbehu práca na hlavný prac. pomer + celý RP. Pre tieto zostane podla nábvrhov tak ako dnes príspevok na starostlivosť. Mamičky na RD by mali však získať možnosť privyrobiť si na dohodu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od kamka277 » Str Sep 29, 2010 3:40 pm

Múdrejšia budem v piatok. Idem odniesť tlačivá za september a hned sa opýtam ako to bude od januára, čo sa týka mojej situácie. Uvidím, či mi už budú vedieť niečo povedať :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od kamka277 » Pia Okt 01, 2010 10:45 am

kamka277 píše:Múdrejšia budem v piatok. Idem odniesť tlačivá za september a hned sa opýtam ako to bude od januára, čo sa týka mojej situácie. Uvidím, či mi už budú vedieť niečo povedať :)


Tak dnes som bola na UPSVaR a nedozvedela som sa nič nové, pretože pani mi povedala, že zákon ešte nevyšiel. Vravela, že ak vyjde, tak potom mi bude vedieť viac povedať a dajú aj písomne vedieť, kto ma na čo nárok. Ostáva len čakať. Hoci osobne pochybujem v mojej situácii, že by mi ešte opäť priznali celý RP pokial dcérka dovrši 3 roky a súčasne môžem aj pracovať na HPP.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od inguli » Uto Okt 12, 2010 1:04 pm

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od teysii » Ned Nov 07, 2010 9:50 pm

Ja mám RP a nižšiu materkú(teda rp)a bola som sa pítat u nás na úrade či by som mohla robit brigádne popri rodičovskom.a povedali mi že ked sa mi dcérka narodila ešte v decemri 2009 a mám tu nižšiu "matersku" tak pôžem aj na dohodu.ale keby sa dcérka narodila v januári 2010,tak už by som nemohla a aj keby som mala zvýšenu materskú.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 12:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť