Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - nástup do práce-poradte

nástup do práce-poradte

od renatasi » Štv Dec 02, 2010 7:10 pm

Súrne prosím o radu,dnes som nastúpila do práce,kde som pracovala ešte pred MD.Dcéra bude mať 3 až vo febr.Na personálnom mi povedali,že sa musím ísť sama poodhlasovať zo soc. a .....Ja som si myslela,že to spraví zamestnavateľ automaticky,že on ma všade prihlási a zároveň odhlási.Neviete niekto ako to vlastne funguje s tým odhlasovaním?Ďakujem za všetky odpovede.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od sandras » Štv Dec 02, 2010 8:15 pm

ahoj
na personálnom maju pravdu, na SP sama musíš podať Odhlášku ako poistenec štátu, sama si sa totiž aj prihlasovala, ked si nastupovala na materskú.

Pred par rokmi to bolo tak, že ked človek nastúpil a zamestnávatel podal Prihlášku do poisťovne, automaticky ženu odhlásili ako poistenca štátu, lebo bolo jasné, že RD ukončila. Teraz si to už musí každa mamina vybaviť sama.

Ja som o tom tiež nevedela, po par mesiacoch ma tam zavolali (aj to len preto, lebo som mala popri HPP aj prácu na dohodu a to im tam vyskočilo, že popri RD som od noveho roku nemohla pracovať na dohodu) ... oni ma stále ešte evidovali ako ženu na RD... vypísala som 2 riadky na ich tlačive a bolo to vybavené

Tiež si povinná do 8 dní hlásiť nástup do práce (zmenu) na UPSVaR.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od renatasi » Sob Dec 04, 2010 2:49 pm

Takže na soc.poisť.to už mám,ale volala som si na UPSVaR a tam mi povedali,že pokiaľ so nastúpila rovno z rodič.dovolenky do práce a nebola som evidovaná ako nezamestnaná tak mi u nich netreba nič.Tak dúfam,že mi to povedali správne. :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od sandras » Sob Dec 04, 2010 3:39 pm

renatasi, ale ešte máš nárok na Príspevok na starostlivosť
to si musíš vybaviť na UPSVaR

Takže, ak dieťa ešte nemá 3 roky a ty nastupuješ do roboty, maš nárok na Príspevok pre rodiča (vypláca sa jednorázovo pri nástupe do práce, vo výške 25% z RP - teda asi 40€)

Príspevok na strostlivosť je bud 25% z RP (asi 40€) ak sa ti o dieťa stará niekto z rodiny, striedate sa s manželom, dieťa je u opatrovatelky bez živnosti (nedava bločky)
alebo v sume reálnych nákladov na starostlivosť (maximálne však do sumy 164,22€) ak je dieťa v školke (štátnej alebo súkromnej, to je jedno) prípadne u opatrovatelky, ktorá ma živnosť

žiadosť si vypýtaš na UPSVaR, vypíšeš, daš prípadne potvrdiť do školky a potom každy mesiac donesieš bločky (Prijmovy pokl. lístok, vypis z účtu alebo šek) a oni ti následne vyplatia danú sumu.
Ak je dieťa v školke, preplatia poplatok aj stravné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od renatasi » Sob Dec 04, 2010 10:12 pm

Ďakujem Sandras,ešteže ťa tu máme.Musím si to pobehať. :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od sandras » Sob Dec 04, 2010 10:27 pm

a dnes schválili, že od noveho roku može mamina aj pracovať, aj brať plný RP (190€) ... len aby to ešte podpísal pan prezident ... mala by si ešte lepšie :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť