Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zamestnanie - praca popri materskej

praca popri materskej

od inguli » Str Dec 15, 2010 2:56 pm

maminky neviete je to uz schvalene ze od januara 190 eur a popri materskej sa moze pracovat?
a ked dam dieta do skolky aj vtedy? :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Str Dec 15, 2010 5:36 pm

dieťa v školke a poberanie RP sa vylučuje
teda ak by bolo dieťa v školke, mala by si mať narok na Príspevok na starostlivosť, ktorý prepláca len reálne naklady na školku

a popri poberaní RP by sxa malo od noveho roku dať pracovať akoukolvek formou (podla vyjadrení ministra) - teda aj na dohodu, aj na HPP
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Str Dec 15, 2010 6:36 pm

sandras píše:dieťa v školke a poberanie RP sa vylučuje
teda ak by bolo dieťa v školke, mala by si mať narok na Príspevok na starostlivosť, ktorý prepláca len reálne naklady na školku

a popri poberaní RP by sxa malo od noveho roku dať pracovať akoukolvek formou (podla vyjadrení ministra) - teda aj na dohodu, aj na HPP

diky pekne za odpoved cize mozem ist pracovat ale dieta dat k mame nie do skolky ..nevadi aj tak je dobre ..bude mat az v maji 3 roky ale rozmyslam zeby som sla niekde keby som saamozrejme nasla nieco :wink: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Str Dec 15, 2010 6:47 pm

najlepšie budeš mať po novom roku (alebo ked by si našla reálne prácu) zájsť si na UPSVaR a oni ti poradia, čo sa zmenilo a na čo maš nárok
a tiež si zisti, či by si nemusela sama platiť odvody do Zdravotnej a Sociálnej poisťovne (napr. pri práci na dohodu) a či by sa ti to oplatilo, ak by si si chcela len privyrobiť nejakú menšiu sumu. Teraz si totiž dohodárky pracujúce popri MD platia odvody samé!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Str Dec 15, 2010 9:07 pm

sandras píše:najlepšie budeš mať po novom roku (alebo ked by si našla reálne prácu) zájsť si na UPSVaR a oni ti poradia, čo sa zmenilo a na čo maš nárok
a tiež si zisti, či by si nemusela sama platiť odvody do Zdravotnej a Sociálnej poisťovne (napr. pri práci na dohodu) a či by sa ti to oplatilo, ak by si si chcela len privyrobiť nejakú menšiu sumu. Teraz si totiž dohodárky pracujúce popri MD platia odvody samé!

dakujem to som nevedela ..
ano mam v plane az od januara ked sa da tak by som to vyuzila pracovat popri materskej..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť