Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Začíname prikrmovanie - prikrmy

prikrmy

od siimmii » Pia Dec 24, 2010 11:08 am

dobry den chcem sa spytat mam 6mesacnu dcerku a azacala som ju akurat prikrmovat mrkvickou rozmixovanou, po 3dnoch som teraz pridala petrzle, dalej chcem pridat zemiak. Viete mi poradit co potom dalej a ako to casto davat?Davam 1x naobed. Kedy zacat s ovocim a akym? Dakujem za rady
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

od sandras » Pia Dec 24, 2010 4:35 pm

ja som začala mrkva, potom mrkva + zemiak, potom mrkva, zemiak a tekvica, patizon,ružičky brokolice a karfiolu, špenát - rozne kombinácie týchto druhov (napr. zemiak so špenátom, alebo tekvica a zemiak)
Po asi mesiaci som začala variť s mäskom, teda rozna zelenina + kuracie kridelko - po uvarení mäsko oberieš a všetko spolu vymixuješ. Jedna takato polievka bola asi na 2 dni - teda mala som 2x po 150-200 ml jedla.
1x do týždna som mäso nahradila polkou natvrdo uvareného žltka (vtedy aj s kvapkou olivoveho oleja).
Do roka nedavame zeler, papriku, paradajku, cibulu, cesnak, morske ryby. Cestovinu od 8. mesiaca.

S ovocím začni, až ked bude pekne papať polievku ... najskor sa davaju domace druhy (jablko, broskyna, jemna hruška) a banán. Červene ovocie až od roka (napr. aj jahody, meoln až od roka)

Kym si zvykne, stačí davať 1x do dna ... potom s qadava 1x ovocie a 1x zeleninova polievka ... asi od 8-9 mesiaca sa moťe pridať chlebík na ranajky (len s klasickým maslom, prípadne zeleninova natierka) a na večeru kaša, prípadne tiež polievka, cestoviny.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

dakujem

od siimmii » Pon Jan 03, 2011 2:33 pm

dakujem krasne za radu moc ste mi pomohli s tym comozme a co nie, a ak sa mozem spytat to zltko uvarene davat same, ci k zelenine primiesat?A to je jedno ci doobeda alebo poobede?dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť