Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Antikoncepcia - Antikoncepcia - špirála

od sandras » Ned Jún 12, 2011 9:25 am

Janka81 píše:to myslíte tú medenú špirálu??vraj to dosť zhoršuje krvácanie :cry: ja rozmýšlam nad niečim iným..tiež tabletky nechcem..nejaké tie krúžky atd..vraj sú aj nejaké kvalitnejšie,neviete poradiť presne?? :lol:


Janka, existuju 2 rozne typy teliesok

Mirena nie je medená ... je to také plastové a s obsahom hormonov podobných ako v niektorých tabletkách. Krvacanie nezhoršuje, práve naopak zmiernuje a su ženy, ktorým vymizne menzes uplne. Bráni samotnému počatiu tým, že zhustuje hlien v krčku (takže spermie nepreniknú), bráni ovulácii a bráni rastu výstelky maternice. Preto je menzes aj miernejší. Ja menzes mám pravidelne, tak 3 dni a tiež vystačím väčšinou s intímkami.

Medené teliesko je DANA, je to dnes už zastaralý typ a davaju si ho ženy, ktoré vôbec neznášajú hormony. Dana neobsahuje hormony a nebráni samotnému oplodneniu, len usadeniu zárodku v maternici - teda ked si to tak vezmeš, je to minipotrat. Navyše skutočne zosilnuje krvacanie. A su ženy, ktorým sa objaví alergia na meď.

Abysom ešte napísala niečo k tým vedlajším účinkom - ja som mala len jeden a to mesiac trvajúce špinenie po zavedení. Ale to som mala vždy aj pri nových tabletkách, takto moje telo reaguje na hormony. Odvtedy (klop-klop) nemám problemy.
No a zavedenie je trošku nepríjemné, zariadte si deň volna, lebo mna bolelo aj brucho a zospodu asi tak, ako pri silnej menštruácii. Musela som si dať Ibalgin a pospať, potom mi to prešlo.
Tiež rozmýšlam, čo dalej ... ešte mam na 2 roky pokoj, ale potom budeme riešiť bud dalšiu Mirenu, alebo to porieši manžel.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od bubufo » Štv Jún 30, 2011 1:14 pm

mirena kupena, v pondelok du na to :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Jún 30, 2011 1:25 pm

bubufo píše:mirena kupena, v pondelok du na to :)


a neradili vam ze v lete neni najlůepsie si dat mirenu?vraj viac sa krvaca ..ja som tiez chcela teraz uz prave preto som k dr sla no radila mi pockat este radsej a az v septembri :roll:
ze podla skusenosti v lete ovela viac tych teliseok musi vybrat kvoli ovela silnejsiemu krvacaniu..neviem ja sa v tom nevyznam len pisem to co mi dr.ka moja vravela../skusena je to viem lebo ma okolo 60 a kopuuu krasnych porodov za sebou,pomohla uz vela vela detickam na svet :) /teraz uz v nemocnici ale nerobi
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Štv Jún 30, 2011 1:26 pm

aha vy ste sem uz pisali ze mate 5 rokov takze na vas to asi neplati lebo to nebudete mat 1 krat :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od bubufo » Štv Jún 30, 2011 1:42 pm

inguli píše:aha vy ste sem uz pisali ze mate 5 rokov takze na vas to asi neplati lebo to nebudete mat 1 krat :wink:


:-) jj idem na to po druhe, a veru si je uz nepsominam kolko som krvacala, ale si to nebolo nic strasne ked si nepamatam :) jedine na co si pamatam ,ze ma cca tyzden pobolievala hlava a potom uz len pohoda, dufam ,ze aj pri druhej to tak bude, este som zvedava ake to bude pri vyberani a znovu zavadzani uff :) potom napisem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Jún 30, 2011 8:05 pm

bubufo píše:
inguli píše:aha vy ste sem uz pisali ze mate 5 rokov takze na vas to asi neplati lebo to nebudete mat 1 krat :wink:


:-) jj idem na to po druhe, a veru si je uz nepsominam kolko som krvacala, ale si to nebolo nic strasne ked si nepamatam :) jedine na co si pamatam ,ze ma cca tyzden pobolievala hlava a potom uz len pohoda, dufam ,ze aj pri druhej to tak bude, este som zvedava ake to bude pri vyberani a znovu zavadzani uff :) potom napisem

:-)noo tak drzim vam palce :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Pia Júl 01, 2011 10:21 pm

ja som si ju davala v máji (pred 3 rokmi) a lekár mi nič nespomínal ohladne krvacania ... ale je pravda, že som špinila po zavedení skoro 3mesiace a v lete to bolo nepríjemné ... takže možno aj kvoli tomu by som cez leto počkala.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Júl 02, 2011 3:09 pm

sandras píše:ja som si ju davala v máji (pred 3 rokmi) a lekár mi nič nespomínal ohladne krvacania ... ale je pravda, že som špinila po zavedení skoro 3mesiace a v lete to bolo nepríjemné ... takže možno aj kvoli tomu by som cez leto počkala.


tak ano aj to moze byt ze ked zena krvaca od toho tak je to max neprijemne v lete lebo niektore ako na forumoch citam o mirene tam pisu ze cely mesiac po tom silne krvacali a potom uz bol klud a ked este je teplo k tomu a leto..hm napriklad ja ked sa sprchujem ked mam menses vzdy v horucej vode skoro a vtedy viac krvacam ..inak menses mam velmi slaby vzdy cize super ale pod horucou vodou sa to pusti viec tak aj to letne horuce teplo moze to iste robit..aspon mne sa to tak zda ze nato asi narazala dr.ka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od bubufo » Pon Júl 04, 2011 12:05 pm

tak mam po tom :) vyberanie starej som ani necitila, vkladanie som trocha citilia ako stipanie ,ale nic co sa neda vydrzat, pri prvej to bolo o dost horsie,ale to som mala este blok z porodu :)dr. mi povedal,ze teraz by som uz nemala tak krvacat ako pri prvej..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od babysen » Pon Júl 25, 2011 1:24 pm

ahojte ja mám tiež Mirenu 4mesiac . Zavedenie trochu bolelo no dalo sa zvládnuť. Mesiac som špinila, teraz používam intímky tak 3dni :D takže super len ja som z nej pribrala :cry: nič tragické 7kg ale neviem sa ich zbaviť :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str Aug 05, 2009 9:14 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť