Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - čo treba k zmene priezviska?

čo treba k zmene priezviska?

od victoriab » Štv Júl 21, 2011 8:49 pm

ahojte! chcem sa vás spýtať - najmä žien - slobodných mamičiek, ktoré menili priezvisko svojim deťom (z otcovho na svoje). mne sa (pevne verím) v pondelok podarí podpísať s otcom čestné vyhlásenie, v ktorom so zmenou priezviska bude súhlasiť. viem, že toto treba potom so žiadosťou o zmenu (v ktorej budú uvedené i dôvody) podať na príslušný obvodný úrad. viete mi však poradiť, čo iné (aké veci, doklady, dokumenty, kópie) mi budú treba? bojujem o to už vyše pol roka, takže si len matne spomínam, čo mi pani na úrade vravela (ale tuším overenú kópiu OP - ale to treba u notára či stačí na dákom "obyčajnom" úrade?). budem vďačná za vaše odpovede a držte mi palce:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Str Sep 08, 2010 10:31 pm

od miroslava5 » Uto Aug 16, 2011 1:24 pm

potrebujete aj rodný list dieťaťa a dôvod pre ktorý chcete zmenu priezviska, písomne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob Feb 12, 2011 5:19 pm

od mariana74 » Uto Aug 16, 2011 9:38 pm

už tu bola diskusia na túto tému,hľadajte...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od sisu22 » Uto Aug 30, 2011 12:19 pm

odomna ani dovod pisomne nepytali,s tym suhlasom co "otec" podpisal,rod.listom,a zmenili mi to,len sa ma pani na urade pytala,preco to chcem zmenit :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť