Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Recepty – Varenie – Pečenie - recept na medovniky

recept na medovniky

od sisu22 » Str Dec 14, 2011 11:02 am

kocky nemate niektora recept na klasicke medovniky,ktore nestrvdnu? Mne vsetko po vychladnuti stvrdne,potom to musim davat do dozy s chlebom,aby zmakli, chcela by som nejake ktore sa daju hned papat:-) dakujem za tip.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od madema » Str Dec 14, 2011 12:56 pm

sisu22, myslím, že všetko pečivo, ktoré necháme na vzduchu len tak, stvrdne... ja som minulý rok robila podľa jedného (nie dobrého) receptu a boli hned po upečení tvrdé.

Tento rok som robila z iného cesta a vyšli mi výborné, nekonečne chutné a neboli tvrdé. Ale aj tak som ich dala hned to sáčkov. :D

dám sem ten recept a myslím si, že keby sa namiesto celých vajec použili len žltky ( prípadne viac žltkov), tak by boli perníčky ešte mäkkšie :)

bielko na zdobenie je najlepšie vyšľahať ručne alebo metličkami na miesenie cesta, nesmie totiž nabrať veľa vzduchu, aby sa netrúsilo ked zaschne. Samozrejme 3 krát preosiaty pr. cukor a citrónová šťava.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od madema » Str Dec 14, 2011 1:02 pm

500g hl.múky
125g masla
125g medu
190g pr. cukru
3 ks vajcia (tie by som menila za 5 žĺtkov)
1 káv.l. prášku do peč. alebo sóda bik.
celé balenie perníkového korenia
1 káv. l. škorice
1 káv. l. kakaa- pre tmavú farbu


poleva:

1 bielko
150-180g pr. cukru (podľa veľkosti žltka)
citrónová šťava (tak 2 kav. l.)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sisu22 » Str Dec 14, 2011 1:40 pm

dakujem,urobim:-) a dam vediet:-) mne je sice jedno, zjem vsetko co je sladke ale maly frflal:-) tak uvidim aky bude.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od madema » Str Dec 14, 2011 2:10 pm

za málo :)

dnes odfotím pár kúskov z toho, čo som robila a dám do galérie. Chuťovo je ozaj výborný, veľa robí to kakao v ceste a aj to, že je sa tam dáva viac perníkového korenia ako v iných receptoch. Ja som si tento recept uschovala a už budem robiť len tento, lebo mala som viac receptov, ale nikdy som nebola spokojná :)

tak držím palce nech sa podarí.. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sandras » Str Dec 14, 2011 8:51 pm

sisu, medovníky su tvrdé, ak sa príliš upečú!!! Takže ich peč len chvíločku, pri vyťahovaní sa možu javiť ešte polosurové, ale oni dojdu

ja robím tieto:
12Og maslo + 160g med + 160g cukru roztopíme, a potom pridáme ešte teplé do 500g hladkej muky, 1 KL sody bicarbony a 1KL perníkoveho korenia, spracujeme a ešte do teplej zmesi pridáme 2 cele vajíčka a zamiesime cesto. Necháme odstáť 2 hodiny v chlade (ja som nechala dlhšie) a valkame na 0,5cm. Pečie sa to len par minutiek, kym to jemne zružovie a su chutné, take polomäkké, daju sa jesť aj hned.
A ked ich skladujem, pridavam do krabice rozkrojené jablko s napichanými klinčekmi ... tak zostanú mäkkučké
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od adrykaa » Štv Dec 15, 2011 1:33 am

....na mimibazari je super recept je tam medzi tymi najoblubenejsimi my sme robili v pondelok boli super ale malo :D robila som len z polovicnej davky tak sa zjedli a mala brala aj na kruzok tam zdobili :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:26 pm

od ivustek » Pia Dec 16, 2011 8:35 pm

môžem potvrdiť, že recept od sandry je z tých najlepších a to som ich vyskúšala najmenej 10
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 156
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť