Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - POMÓC!!! Ideme do prvej.

POMÓC!!! Ideme do prvej.

od Zanulka » Uto Júl 30, 2013 9:24 pm

Mamičky poraďte, najstarší syn ide do prvej a máme z toho veľkú hlavu. Poraďte kde kúpiť dobrú školskú tašku, a aká to vlastne je "dobrá" školská taška. Čo všetko potrebuje prváčik do základnej výbavy?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Júl 14, 2008 12:00 am

od alex » Štv Aug 01, 2013 11:54 am

My sme kupovali cez net, taška by mala mať pevný chrbát. Nekupovali sme "značku" ale tak aby sa malému páčil. Váhovo mala do 1kg, no keď sa naplnila aj tak bola ťažká.
Tak neviem, neskôr budeme kupovať zrejme obyčajný športový vak.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od sandras » Pia Aug 16, 2013 10:35 am

ahoj, aj mam buduceho prváčika, ale už jednu školáčku máme, takže popíšem moje skúsenosti, snad vam to pomôže sa trošku zorientovať :-)

jedny z najlepších tašiek robí Topgal, alebo česká firma Bagmaster, prípadne by som si pozrela tašky Herlitz, ak máte záujem o niečo klasickejšie. my sme synovi objednali do 1. triedy zo stránky www.rajhraciek.sk takú s motívom Lego, ale bude ju mať vyslovene do 1. triedy. Chrbátik má spevnený, je lahká ... ale velmi detská. Dcere sme tiež tak kupovali, do 1. triedy princeznovú a potom mala 3 roky Togalku, teraz ma od Bagmaster. Klasické športové vaky sa mi ako školská taška moc nepáčia, kedže zvyčajne nemajú spevnené dno a nožičky a celkovo nie sú určené na nosenie učebníc, ktoré su ťažšie ako športové potreby.
Pokial by ste chceli investovať vysokú sumu za "imidžovku" su tu ešte tašky Hama Step by step, ale mne prídu velmi velké a masívne pre prváka, k tomu dosť predražené...

Peračník - oplatí sa mať dva, jeden klasický na perá a ceruzky + jeden "gulatý", na pastelky, aby sa dieťa nezdržovalo zasúvaním farbičiek podla farby za gumičky, hlavne dievčatá to chcú mať pekné dúhové a aj hodina skončí, kym to urobia :lol:

pero - nekupovať dopredu, počkať, čo povie pani učitelka. Prvačikovia aj tak začínaju spravidla písať ceruzkami (treba aspon 2-3 zastrúhané mäkké HB ceruzky do peračníka) a potom kúpite. Ak bude treba klasické plniace pero, odporúčam kupiť s iridiovým hrotom, lebo sa tak neničí ako tie laciny. Niekde môžu mať tzv. roler - teda tornádo alebo stabilo.

pastelky - odporúčam trojhranné (Maped, alebo Faber Castel), laciny zvyčajne nefarbia a lámu sa, takže radšej jedny dobré, ako trojo lacných

potreby na výtvarnú - výkresy malé aj velké, voskovky, lepidlo (ja som kupila v tyčinke), nožničky s gulatým koncom, plastelína, vodové farby a 2 štetce, tenší a hrubší - to je taký základ. Okrem toho možno bude treba nejaké temperky, niekde chcú obrus na stol, zasterku alebo staré triko.

na telesnú - teplaky, tričko najlepšie biele a nejaké cvičky (jarmilky)

písanky nekupujte vopred, ale podla učitelky. Šlabikáre sú tiež 2 druhy, takže sada pracovných zošitov sa kupuje podla toho. Ak kupite malé a velké obaly, hodia sa určite ...

ostatné veci: osvedčilo sa mi podložka na stol, dosky do tašky radšej tenšie, chlebník plastový a flaša na pitie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť