Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské mená - "Dedenie" mena

"Dedenie" mena

od keilayh » Pia Aug 15, 2014 1:45 pm

Dali by ste svojmu dieťaťu meno po sebe, resp. po otcovi?
Máte zaužívané dávať jedno a to isté meno, napr. chlapcom? po otcovi, otec po dedkovi + ešte sa tak vola stryko, krstny atď.
Aky máte na to názor?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: "Dedenie" mena

od bessyt » Pia Aug 15, 2014 2:19 pm

Aj ja som dala svojmu synovi meno Pavel lebo Pavel je aj manžel a Pavel bol aj svokor. Ale dodnes to ľutujem. Do tých 15stich to je v pohode ale teraz ma syn 35 a stalo sa nešťastie je na vozičku a žije s nami a pošta chodí na meno Pavel ... a nieje to dobre. lebo sú dvaja. neodporučam.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob Jún 30, 2012 10:07 pm

Re: "Dedenie" mena

od veverka1 » Pia Aug 15, 2014 2:37 pm

Po sebe by som meno nikdy nedala, bolo by mi divne oslovovať dieťa mojim menom :oops:
Po starych rodičoch by som možno dala, ale meno druhe. Čiže dieťa by muselo mať dve mená.

A toto zaužívané, že po otcovi, dedovi, a 25pokolenie to nieeee, to je strašnéééé. Ale tak samozrejme, je to na každom rodičovi ako sa rozhodne.
Poznám aj takých, čo je mama Janka a dcera Janka a otec Miro a syn Miro. To nechápem už vôbec.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: "Dedenie" mena

od keilayh » Pia Aug 15, 2014 2:42 pm

Ja osobne to nechápem :shock: Nechcem nikoho uraziť. :oops:

Ja som mala meno vybraté dva roky predtym ako som zostala tehu :lol: neviem ja si myslím, že väčšinou to tak je, že žena pozerá a vyberá mená. Je to pekné, nie?
Každé dieťa by malo mať svoje meno, a nie meno po niekom. Neviem čo chlapi sleduju tym, že dieťa MUSI mať meno po nich :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: "Dedenie" mena

od Janka81 » Uto Aug 19, 2014 9:04 am

Nič proti žiadnym menám,ale proste niektoré už vyšli z módy..ani si neviem predstaviť,že by sa malý volal Dušan,Jožko,Ferko atd...To máte ako s topánkami,tiež už nenosím špicáky ako pre mnohými rokmi :lol: :wink:
Podľa mňa to je nejaká samoľúbosť,či ješitnosť,ked chcú rodičia meno po sebe :roll: Aj ja by som možno mojej malej hovorila"Janulka ťuťu-ňuňu" :lol: :lol: :lol: No čistá samoľúbosť :P
Ja som mala pre syna už asi 6 rokov vybraté meno,len partnera som nemala toho správneho :lol: Nakoniec si dali Nikolasa niektoré známe,no ja už som kvôli nim nemenila,aj ked boli komentáre,že opakujem :roll: :lol: Ale od kedy som dospelá :lol: tak hlupákov už neriešim :D :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: "Dedenie" mena

od Jajus345 » Str Aug 27, 2014 1:52 pm

dobrý deň, ja by som po manželovi, ani po dedovi nedala...lebo sa mi nepáči, keď niekto niekoho nazýva napr. mladý Janko a starý Janko...možno v minulosti to bola tradícia....ale v dnešnej dobe je to už málo pravdepodobné :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť