Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - prvacik

prvacik

od wewa96 » Str Okt 01, 2014 11:24 am

:wink: clovek by snad ani neveril, co vsetko potrebuje prvacik do skoly a co to stoji...stale nieco nove mamicky mi daju urcite za pravdu stale nejake poplatky za nieco ze?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: prvacik

od keilayh » Str Okt 01, 2014 11:57 am

wewa96 píše::wink: clovek by snad ani neveril, co vsetko potrebuje prvacik do skoly a co to stoji...stale nieco nove mamicky mi daju urcite za pravdu stale nejake poplatky za nieco ze?


V každej škole je to ine, aj ine poplatky su. My sme napr. platili 15-20€ a za to pokúpila škola zošity a pomôcky, čiže som nemusela behať po meste a zháňať.
Ale v podstate len keď sa vezme, že kolko stojí taška, peračnik, prezuvky atď. nazbiera sa to veru.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: prvacik

od wewa96 » Str Okt 01, 2014 12:14 pm

To ano hned na zacatku sme platily zositu 10€ ZRŠ triedny fond kluce od skrinky ktore ostavaju v skole. A pomocky? To uz radsej ani nepocitam pretoze novy peracnik uz je pokazeny z ceruziek ostala jedna z farbiciek polovica a to chodi len prvy mesiac do skoly. Teras mame take ze poistne 1.50€ ze ked sa nieco strati tak by to mali preplatit ale neviem ci sa to oplati pretoze sa to ajtak neriesi v skole ale na policii tak neviem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: prvacik

od jankamelichova » Str Okt 01, 2014 1:19 pm

Veru veru dievčatá musím Vám dať za pravdu.Tiež mám doma prváčku a teda náklady na všetko úžas.Ja som to ale vymyslela tak,že priebežne každý mesiac sme niečo kupovali takže naraz sme to nepocítili.Poplatky som ešte neplatila žiadne akurát v marci sme objednávali pracovné zošity a samozrejme strava,kedže sa v škole aj stravuje.A to poistné je určite dobrá vec,pamätám si ešte z mojich detských čias,že tiež niečo také bolo.Uvidím čo sa bude diať po rodičovskom združení...Veľa zdaru prajem všetkým prváčikom a maminám veľa trpezlivosti...Viem o čom hovorím...Jana :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Nov 14, 2010 6:39 pm

Re: prvacik

od wewa96 » Str Okt 01, 2014 1:54 pm

To ja uz mam svoje prve rodicovske zdruzenie za sebou...Vzdy som taka dojata ked je nieco co sa tyka deti prvy krat;)))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: prvacik

od keilayh » Str Okt 01, 2014 4:00 pm

wewa96 píše:To ja uz mam svoje prve rodicovske zdruzenie za sebou...Vzdy som taka dojata ked je nieco co sa tyka deti prvy krat;)))


Ja sa čudujem, že sme rodičko ešte nemali. Väčšinou teda byva hneď na začiatku. No uvidime.
Zatiaľ sme platili len 15€ na pomôcky, uvidime čo ešte príde :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: prvacik

od wewa96 » Str Okt 01, 2014 5:13 pm

To mate v pohode ja som platila poplatky asi nieco cez 30€ plus teda este strava a druzina to kazdy mesiac
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: prvacik

od wewa96 » Štv Okt 02, 2014 1:56 pm

Mne sa dnes stal taky trapas! Moj syn mi vcera povedal ze dnes idu se skolou do divadla...tak ja som ho dostatocne rano obliekla pripravila svacinu pitie do batohu a isli sme pred skolu. Tam som nasla ucitielku a pitam sa ze kde sa stretnu ci v satnach lebo v druzine ci kde...ona na mna pozera, a hovori mi: No mamicka, ale mi nemame dneska divadli ale vychovny koncert aj to az po 3 hodine, dneska sa normalne uci...;)
Takze ja som musela rychlo utekat este aj s mensim syncekom naspet domov zobrat batuzik a doniest mu skolsku tasku s ucebnicami...No strasne :oops: :oops: :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: prvacik

od sandras » Štv Okt 02, 2014 2:30 pm

wewa, ale to nie je tvoja chyba, ked niečo také majú, ma im to učiteľka napísať do žiackej, alebo nejakého slovníčka ... a nespoliehať sa, že to deti doma takto odkážu. Verím, že polka detí to doma zabudla povedať a další rodičia dostali takéto odkazy ako ty.

My mame super pani učitelku, ktorá nam cely 1. ročník písala emailom, čo kedy bude. Syn chodí do takej alternatívnej školy, takže aktivít majú habadej, no vždy som mala prehlad kedy, kam idú, čo treba zbaliť.
Teraz sú druháci a už si to píšu sami do slovníčka, ale ak je niečo dôležité, alebo je to toho viac, príde nám aj mail.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: prvacik

od wewa96 » Štv Okt 02, 2014 4:58 pm

No aj oni maju na toto slovnicek bez toho aby tam napisali nieco o tom divadle no. Ale nevadi stalo sa prijdu urcite aj horsie trapasy berem to zatial sportovo;)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť