Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - Pnka počlas tehotenstva

Pnka počlas tehotenstva

od VerVaKa » Štv Okt 02, 2014 9:07 am

Ahoj. Potrebujem strašne súrne radu. V máji som nastúpila do mojej prvej práce. V júny som už odišla z dôvodu rizikového tehotenstva. Od vtedy som na Pnke. Včera som si po dohode so zamestnávateľom zrušila PNku aby mi mohol dať výpoveď. No dnes mi povedal, že výpoveď musím dať ja. Lenže mi to príde nezmyselné, potom som tú pnku rušiť nemusela a mohla na nej ostať na ďalej. Chcela by som sa spýtať, že kto je v práve a čo môže nastať, pokiaľ odmietnem dať výpoveď ja. Ide mi hlavne o úrad, pretože chcem aby zamestnávateľ so mnou ukončil pomer a nie ja s ním. Ďakujem predom za odpoveď.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str Okt 01, 2014 12:21 pm

Re: Pnka počlas tehotenstva

od keilayh » Štv Okt 02, 2014 11:27 am

VerVaKa píše:Ahoj. Potrebujem strašne súrne radu. V máji som nastúpila do mojej prvej práce. V júny som už odišla z dôvodu rizikového tehotenstva. Od vtedy som na Pnke. Včera som si po dohode so zamestnávateľom zrušila PNku aby mi mohol dať výpoveď. No dnes mi povedal, že výpoveď musím dať ja. Lenže mi to príde nezmyselné, potom som tú pnku rušiť nemusela a mohla na nej ostať na ďalej. Chcela by som sa spýtať, že kto je v práve a čo môže nastať, pokiaľ odmietnem dať výpoveď ja. Ide mi hlavne o úrad, pretože chcem aby zamestnávateľ so mnou ukončil pomer a nie ja s ním. Ďakujem predom za odpoveď.


Ty si nastúpila do práce už tehotna? či si zostala potom tehotna? neviem ako to presne je, či tam plati ta ochranna lehota aj keď si v skušobnej dobe.
Ako ti zdôvodnil, že ty musiš dať vypoveď?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Pnka počlas tehotenstva

od VerVaKa » Štv Okt 02, 2014 12:41 pm

nie otehotnela som až potom (neplánovane).
Odvôvodnenie bolo, že on mi dať výpoveď nemôže, ale nechápem prečo by nemohol. Dnes tam idem, ale neviem ako sa mám ohradiť, pretože sa nevyznám v tom na čo mám právo. Rozmýšľala som, že dám výpoveď zo zdravotných dôvodov, pretože nemôžem stáť 12 hodín denne (mám totižto ešte stále rizikové tehotenstvo).
Asi bola moja hlúposť, že som si pnku zrušila, ale teraz to už nenapravím.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str Okt 01, 2014 12:21 pm

Re: Pnka počlas tehotenstva

od keilayh » Štv Okt 02, 2014 4:41 pm

VerVaKa píše:nie otehotnela som až potom (neplánovane).
Odvôvodnenie bolo, že on mi dať výpoveď nemôže, ale nechápem prečo by nemohol. Dnes tam idem, ale neviem ako sa mám ohradiť, pretože sa nevyznám v tom na čo mám právo. Rozmýšľala som, že dám výpoveď zo zdravotných dôvodov, pretože nemôžem stáť 12 hodín denne (mám totižto ešte stále rizikové tehotenstvo).
Asi bola moja hlúposť, že som si pnku zrušila, ale teraz to už nenapravím.


Takto pokiaľ si bola v skušobnej dobe vypoveď ti mohol dať kedykoľvek a bez udania dôvodu. Ty si mu písomne oznámila, že si tehotná? Ak áno, vypoveď ti mohol dať aj vtedy, ale nesmel uviesť dôvod tehotenstvo.
Nechápem, prečo potom takto nepostupovali. V podstate ani na odstupne nemaš narok, tak nevidím dôvod prečo trvaju na tom, aby si dala výpoveď ty.
Inak čo sa týka PN-ky, tak môžeš na ňu nastúpiť opäť. Vypísať ťa môže aj obvodný lekár.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Pnka počlas tehotenstva

od keilayh » Pon Okt 06, 2014 10:54 am

Ako si dopadla?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť