Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Kojenie a umelé mlieko - Dojčenie ako začať a kedy prestať

Dojčenie ako začať a kedy prestať

od wewa96 » Pon Sep 29, 2014 3:03 pm

Asi kazda mamicka vie ako zacat dojcit. Ale ako a kedy ma babatko prestat dojcit? Vatsinou mamicky prestavaju dietatko dojcit okolo 1 roka veku dietatka. Mne osobne pediatricka poradila nechavat male dieta cez noc spavat u otca aby citilo ze niekto vedla neho lezi ale aby aj vedelo ze uz to neni mama ale otec.vetsinou ked sa v noci zobudi ze je smedne podavame mu vo flaske cajik no casom by sa malo prestat budit samo:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od keilayh » Uto Sep 30, 2014 9:56 am

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od melindi » Pia Okt 03, 2014 7:17 am

Koľko rokov má tvoja dieťa? Ešte dojčís? Podľa mňa najlepšie dojčiť do 2 rokov dieťa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od wewa96 » Pia Okt 03, 2014 8:12 am

Moj maly ma rok aj 3/4. No snazim sa uz pomalicky prestat len moj je uz tak nauceny ze za kazde ked mu nieco je tak ku me pribehne a pita si. Doktorka mi povedala ze proste nedat nechat ho spavat pri otcovi. Tak bud yo vyskusam takto aj ked priatelivi sa to moc nezda mysli si ze mu bude celu noc plakat ale ja by som to tak mozno zkusila :) a ty dojcis? Nebo ako si prestala?:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od keilayh » Pia Okt 03, 2014 10:23 am

melindi píše:Koľko rokov má tvoja dieťa? Ešte dojčís? Podľa mňa najlepšie dojčiť do 2 rokov dieťa.


Zaujimal by ma dôvod, prečo zrovna do 2 rokov?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od wewa96 » Pia Okt 03, 2014 12:56 pm

Vies co kazdy ma na toto iny nazor. Niektore mamicky povedia ze cim dlhsi dieta dojcis tim je to pre to dieta lepsie akoze po zdravotnej stranke... poznam asi dve mamicky co dojcily az do 5 tokov deti co je podla mna prehnane. U mna ide o to ze cim vetsi chlapec je tim je mi to viac neprijemne pred sa len, citim sa u toho trochu blbo moj bude matv januari dva roky. Myslim ze zalezi na tebe ako dlho chces dojcit pediatricka nasa naoriklad odporucala prestat pri prvom roku a zacat ho dokrmovat sunarom aby nebol potom chudokrevny.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od melindi » Pia Okt 03, 2014 2:15 pm

Zabraňuje dieťaťu v rozvoji vlastnej imunity. Bohužial, ja som nevedela dojčiť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od wewa96 » Pia Okt 03, 2014 3:15 pm

Ja som prveho nekojila vobec tak isto som nemohla a zato je o vela zdravsi nez tento mensi ktoreho kojim
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od keilayh » Sob Okt 04, 2014 10:52 am

melindi píše:Zabraňuje dieťaťu v rozvoji vlastnej imunity. Bohužial, ja som nevedela dojčiť.


Toto je blbosť jak mraky :roll: ... nič v zlom melindi. Ale zrejme ti toto niekto nabulikal. Keďže si sama nekojila, nemáš toto tvrdenie podložené.
Čítaj čo tu píšeme :wink: Dieťa ktoré je na umelom mlieku je väčšinou zdravšie ako to kojené. Vidím to u mňa, vidím to na svojom dieťati a deťoch v mojom okolí. Vy máte zrejme iný problem a nie to, že si nevedela kojiť.

----
teraz som si všimla "zabraňuje dieťaťu v rozvoji vlastnej imunity"? myslela si že kojenie podporuje imunitu ano?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od wewa96 » Sob Okt 04, 2014 12:34 pm

Hovori sa ze ano ale ja neviem no nezda sa mi podla mojich deti jak som pisala, starsi nebol koheny vobec a chory nebyvamozno 2-3 krat do roka a mensi ten je kojeny do teras a chory je adi kazdy druhy treti mesiac. Ale mozno zalezi aj na tom napriklad co papaju ?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od melindi » Ned Okt 05, 2014 7:01 am

Áno. Bohužial, ja skúsenosti nemám. Teraz moja dcérka má zdravotné problémy, a lekárka k nám hovorila, že
kojené deti sú oveľa zdravšie. Inak moja dcérka dostane Bebu. To je jeden z najlepších umelých mliekov. Obsahuje veľmi veľa vitaminov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od vladkaPD » Ned Okt 05, 2014 8:41 am

melindi píše:Áno. Bohužial, ja skúsenosti nemám. Teraz moja dcérka má zdravotné problémy, a lekárka k nám hovorila, že
kojené deti sú oveľa zdravšie. Inak moja dcérka dostane Bebu. To je jeden z najlepších umelých mliekov. Obsahuje veľmi veľa vitaminov.


joj boze, ano toto je zauzive ze to vypravaju, ale lekarka by si mala o tom cosi nastudovat. viem ze uz v nemocnici ta budu doslova nutit kojit, neukazu ti ako to mas robit, sak pridi na to sama ako sa to robi, nevadi ze ti to aj tyzden nepojde a decko bude iba revat a ty nakoniec s nim. ale sak kojenie je nenahraditelne hlavne preto lebo sestrickam je zatazko ukazat ako na to a hlavne ak to nahodou nejde maju problem urobit flasku mlieka :x ked by to bola dobra lekarka tak ti taku sprostost nepovie :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Dojčenie ako začať a kedy prestať

od wewa96 » Pon Okt 06, 2014 11:53 am

To je pravda no nechce sa im robit tie mlieka s tim som sa stretla aj ja a ked uz ti ho spravia tak malicko povedia ze to staci...
Inak to jak si prikladat to mi ukazali as 2 krat. Ja som pri prvom davala Nutrilon AR 1 az pokial nesiwl doskolky bol velmi zdavy chlapec tento mensi kojeny tomu furt nieco je jak som uz pisala...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť